شستشوی ادرار حیوانات از روی فرش دستباف

شستشوی ادرار حیوانات از روی فرش دستباف


شستشوی ادرار حیوانات از روی فرش دستبافت یکی از معضلات و چالش‌های بزرگی است که طرفداران حیوانات خانگی و فرش‌های دستبافت، با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. اگر در منزل خود حیوان خانگی دارید، همیشه بیم آن را دارید که این حیوانات، روی فرش دستبافت، قدیمی و گران‌قیمت شما خراب‌کاری کنند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد شستشوی ادرار حیوانات از روی فرش دستبافت صحبت کنیم و نکاتی را مطرح کنیم که با مدنظر قرار دادن آن‌ها، به بافت فرش دستبافت خود آسیب وارد نکنید. تا انتها با ما همراه باشید.

شستشوی فرش دستبافت

به احتمال بسیار زیاد در جریان هستید و شنیده‌اید که نحوه شستشوی فرش‌های دستبافت و الیاف طبیعی، با نحوه شستشوی فرش‌های ماشینی و مصنوعی تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. علت این تفاوت در واقع به متریال و الیاف به‌کار رفته در بافت فرش برمی‌گردد، جایی که الیاف طبیعی در برابر شوینده‌های شیمیایی، آب و تابش مستقیم نور خورشید، مقاومت الیاف مصنوعی را ندارند و به‌راحتی آسیب می‌بینند.حیوانات خانگی مانند سگ و گربه، این روزها پای‌شان حتی به خانه‌های آپارتمانی نیز باز شده است. البته که این حیوانات آموزش می‌بینند و محل ادرار مشخصی دارند؛ اما بسیار اتفاق می‌افتد که بازیگوشی این حیوانات، منجر به آسیب‌دیدن و رنگ‌گرفتن فرش نفیس و گران‌قیمت دستبافت شما می‌شود. کیست که از این اتفاق ناراحت و عصبانی نشود؟ زیاد جای نگرانی نیست. هر مشکلی راه‌حلی دارد.

همچنین بخوانید ….

مبل نجس شده را چگونه تمیز کنیم؟ با شستشوی مبل با آب قلیل یا کر، رفع عین نجاست و سپس آبکشی و یا سپردن به قالیشویی های مجاز و معتبر …

نحوه شستشوی ادرار حیوانات از روی فرش دستبافت

اگر حیوان خانگی دارید، جلوگیری از کثیف‌شدن فرش امری تقریباً محال و غیرممکن است. ادرار و فضولات حیوانات خانگی، آسیب‌های بسیار زیادی به بافت و بنیاد قالی وارد می‌کند. این آسیب‌های شدید می‌تواند شامل رنگ‌دهی شدید و پخش‌شدن رنگ فرش، بو گرفتن شدید و بسیار غلیظ بافت فرش و سخت‌شدن قسمت آسیب‌دیده و عدم انعطاف‌پذیری فرش شود.قسمتی از فرش که در معرض ادرار حیوانات قرار گرفته است، سخت و سفت خواهد شد و در اثر لوله‌شدن، تاخوردن یا قرار دادن اشیاء سنگین خواهد شکست. بنابراین، شستشوی ادرار حیوانات از روی فرش دستبافت و طبیعی خود را به روش زیر انجام دهید:

  •  لکه ایجادشده را در اولین فرصت ممکن شستشو دهید.
  •  برای این کار ابتدا با یک حوله سفید و بدون پرز، خیسی محل ادرار را بگیرید.
  •  شستشوی فرش را با محلول جوش شیرین و آب، ترکیب سرکه سفید رقیق‌شده با آب، ترکیب مایع ظرفشویی و شامپو فرش یا آب اکسیژنه انجام دهید. بوی بدی که ادرار دارد، فقط با پودرهای آنزیم‌دار از بین می‌رود. به همین دلیل حتماً از یک شامپو فرش آنزیم‌دار یا جوش شیرین برای بو زدایی فرش استفاده کنید.
  •  در انتها با یک دستمال نخی، محل شستشو داده‌شده را کاملاً خشک کنید.
شستشوی ادرار حیوانات از روی فرش دستباف

سخن پایانی

ادرار حیوانات به‌دلیل داشتن اسید اوره بالا، بوی بسیار شدید و آزاردهنده‌ای دارد، بنابراین در اولین فرصت خیسی آن را بگیرید و با رعایت نکات ذکرشده، شستشوی ادرار حیوانات از روی فرش دستبافت خود را به نحو احسن انجام دهید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.