تمیزی مبل نجس شده - قالیشویی مرکزی

تمیزی مبل نجس شده


تمیزی مبل نجس یکی از موضوعات مهم برای خانواده‌هایی است که به موضوع پاکیزگی شرعی اهمیت می‌دهند. با توجه به حجم و ساختار خاص مبل، این موضوع قدری دشوار بوده و به چالشی برای این افراد تبدیل شده است.

نظرات علماء و راه حل‌های آنها برای این موضوع در اختیار کاربرانی است که مایلند مبلمان خود را به این شیوه از نجسی پاک کنند. هم چنین می‌توان از قالیشویی‌های مقید به این اصول نیز برای تمیزی مبل نجس کمک گرفت.

در نوشتار پیش رو به این موضوع می‌پردازیم.

با ما تا انتهای مطلب همراهی کنید.

مبل نجس شده را چگونه تمیز کنیم؟

استفاده از مبل در کنار فرش و سایر پوشش‌های کاربردی در منازل امروزی به بخش ثابتی از دکوراتیو داخلی ساختمان تبدیل شده است. در این میان مشکلاتی از نظر بهداشتی پیش آمده و در مواردی مبل نجس می‌شود. با توجه به فرم مبل و حجم آن، شستشو و رفع نجسی در این بخش از دکوراسیون منزل به‌طور کامل نیازمند دقت و انجام مراحلی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

همچنین بخوانید ….

شستشوی شرعی فرش یکی از مواردی است که با توجه به بافت مذهبی جامعه ما خواهان زیادی دارد. با توجه به امکان سرایت مواد و مایعات نجس به فرش و نیاز به شستشوی کامل تا…..

برای این کار لازم است ابتدا عین نجاست را رفع کرده و سپس نسبت به رفع اثر آن برای تمیزی مبل نجس اقدام نمود. پس از رفع نجاست لازم است با یکی از دو روش زیر نسبت به رفع کامل نجسی و پاک کردن مبلمان اقدام شود:

روش اول با استفاده از آب قلیل است. یعنی روشی که آب با ظرف محدود مثلا کاسه یا سطل به توالی روی بخش نجس مبل ریخته و با فشار دادن از آن خارج شود. با ۳ بار تکرار این کار، نجاست برطرف شده و مبل پاک محسوب می‌شود. این کار را با قرار دادن تشت زیر مبل و مایل کردن آن انجام دهید.

در روش دوم با استفاده از آب کر که امروزه به آب لوله‌کشی اطلاق می‌شود می‌توان نجاست را از مبل برطرف کرد. این نوع آب به منبع بزرگی با حجم شرعی گفته می‌شود که شناور کردن اشیاء نجس در آن به پاک شدن آنها منجر می‌شود.

از آنجا که آب جاری در لوله‌کشی شهری به منبع بزرگی از آب متصل است از آن نیز به‌عنوان آب کر یاد می‌شود و همان خواص را به آن نسبت می‌دهند. به این ترتیب برای تمیزی مبل نجس از آب شهری به شکل لوله کشی نیز استفاده می‌شود.

تمیزی مبل نجس شده - قالیشویی مرکزی

چگونه با آب لوله کشی می‌توان تمیزی مبل نجس را تامین کرد؟

تمیزی مبل نجس در این روش با جاری کردن آب بر روی آن انجام می‌شود. برای این کار مبل را به‌طور مایل در محلی قرار دهید که امکان آبکشی آن وجود داشته باشد. سپس شلنگ آب را با فشار بر روی بخش نجس شده متمرکز و باز کنید. این مراحل را مانند مورد قبلی پس از رفع اصل نجاست و پاک کردن آن از روی مبل انجام دهید.

بهتر است این کار با مالش دست بر روی سطح مبل انجام شود تا تمیزی مبل نجس بهتر محقق شود. ضمن اینکه از پاکی آب جاری که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز باید اطمینان داشت.

در پایان پیشنهاد می‌شود اگر برای تمیزی مبل نجس در محیط محدود منزل یا آپارتمان دچار مشکل هستید، این کار را به قالیشویی‌های معتبر بسپارید که این کار را با استفاده از امکانات موجود و با تضمین رعایت اصول شرعی انجام می‌دهند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.