شستشوی فرش در منزل چگونه است؟ - قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش در منزل چگونه است؟


نحوه شستشوی فرش در منزل چگونه است؟

فرش‌ها ازجمله اثاثیه منزل هستند که علاوه بر زیباتر کردن فضای خانه، احساس گرمی و راحتی به محیط اطراف شما منتقل می‌کنند.با این حال، زمانی می‌رسد که فرش شما از کثیفی‌ها و ذرات گرد و غبار پر می‌شود و شادابی رنگ اولیه خود را از دست می‌دهد. در این صورت، برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، شستشوی فرش در منزل می‌تواند یک گزینه کاربردی باشد.بنابراین، ما در ادامه مطلب، مراحل شستشوی فرش در خانه را برای شما بیان کنیم.

مراحل شستشوی فرش در منزل

شستن فرش در منزل شامل چندین مرحله است که آن‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم.

۱. آماده‌سازی وسایل مورد نیاز

اگر تصمیم دارید فرش خودتان را در خانه شست و شو دهید، قبل از شروع به کار، مطمئن شوید که تمامی لوازم مورد نیاز ازجمله جاروبرقی، شامپو فرش، برس و حوله را در اختیار دارید.

همچنین بخوانید ….

شستشوی فرش در منزل با دستگاه، جزو محبوب ترین خدمات ارائه شده در قالیشویی های مختلف است …

۲. تشخیص جنس الیاف فرش

در اولین مرحله از آموزش شستشوی فرش در منزل، ابتدا باید جنس الیاف فرشتان را مشخص کنید تا مطمئن شوید که شامپو فرش مناسب با نوع فرش خود را انتخاب می‌کنید. معمولاً، اکثر فرش‌ها از پشم، الیاف مصنوعی یا پنبه تولید می‌شوند.

۳. از بین بردن کثیفی‌ها و گرد و غبار فرش

به عنوان یک قاعده کلی، شما باید حداقل یک بار در هفته، فرش خود را با جاروبرقی تمیز کنید تا گرد و غبار، کثیفی و سایر ذرات خارجی موجود در بافت فرش شما از بین بروند.همچنین، اگر حیوان خانگی دارید، از برس نرم جاروبرقی خود استفاده کنید تا تک‌تک تارهای موی حیوان خانگی‌تان، کاملاً از فرش جدا شوند.

۴. انتخاب شامپو فرش مناسب

در مراحل شستشوی فرش در خانه، انتخاب شامپو فرش مناسب بسیار اهمیت دارد. شما بایستی از شامپو فرشی استفاده کنید که مواد شوینده آن به الیاف فرش شما آسیب وارد نکند.شما همچنین می‌توانید از محلول‌های خانگی سرکه سفید و آب نیز برای شستشوی فرش در منزل خود استفاده کنید.

شستشوی فرش در منزل چگونه است؟ - قالیشویی مرکزی

۵. شستن فرش

در این مرحله، فرش خود را بر روی زمین صاف بگذارید و آن را با شیلنگ یا سطل آب خیس کنید و چند دقیقه‌ای صبر کنید. پس از آن، از شامپو فرش و یک برس نرم استفاده کنید تا لکه‌های روی فرشتان را پاک کنید.

سپس اجازه دهید شامپو فرش برای چند دقیقه روی فرش شما باقی بماند.در روشی دیگر، افراد متخصص قالیشویی با مراجعه به منزل شما، مراحل شست و شوی فرش را با دستگاه‌های پیشرفته و مکانیزه انجام می‌دهند. در این روش، رعایت نکات مهم شستشوی فرش در منزل با دستگاه می‌تواند به تمیز شدن هر چه بیشتر فرش شما کمک کند.

۶. آبکشی فرش

زمانی که مطمئن شدید تمامی کثیفی‌ها و لکه‌ها از روی فرشتان پاک شده‌اند، با استفاده از شیلنگ یا سطل آب و برس زدن فرش، شروع به شستشوی فرش خود کنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که شامپو فرش کاملاً شسته شود و آب شفافی از فرش شما خارج شود.

۷. گرفتن آب اضافی فرش

در این مرحله، با استفاده از یک حوله خشک یا جاروبرقی که قابلیت مکش آب را دارد، آب اضافی فرشتان را بگیرید تا سریع‌تر خشک شود.

۸. خشک کردن فرش

در نهایت، فرش خود را به عنوان آخرین مرحله در هوای آزاد و زیر نور خورشید آویزان کنید تا روند خشک شدن آن سریع‌تر انجام شود.

شستشوی فرش در منزل با دستگاه

شستشوی فرش در منزل با دستگاه جزو خدمات اصلی قالی‌شویی‌ها است که با استفاده از مواد شوینده نانو و دستگاه‌های پیشرفته اقدام به شستن فرش در محل می‌کنند. شستشو و خشک‌شویی انواع مختلف فرش‌های ماشینی، دستباف، ابریشمی، سنتی در آپارتمان و منازل شخصی به‌صورت حرفه‌ای انجام می‌شود.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.