حذف لکه چای از روی فرش ماشینی

حذف لکه چای از روی فرش ماشینی


حذف لکه چای از روی فرش

در این متن برای حذف لکه چای از روی فرش ماشینی ۴ راهکار موثر ارائه می کنیم. برای کسب اطلاعات سودمند در این باره با ما همراه باشید.
چای از جمله نوشیدنی های گرمی است که طرفداران بسیاری در میان اقشار مختلف مردم و با هر سن و سال دارد. در این میان ریختن چای بر روی فرش چیز چندان بعیدی نیست و همه ما یا خود این اتفاق را تجربه کرده ایم یا در اطرافیانمان آن را مشاهده کرده ایم. در این مواقع چه کار باید کرد تا لکه چای به خصوص در مورد فرش های به رنگ روشن بر روی فرش تثبیت نشده و از بین برود؟

راهکارهای موثر برای حذف لکه چای از روی فرش ماشینی

۱- جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین یکی از موثرترین و بهترین راهکارها برای حذف لکه چای از روی فرش ماشینی است. در این روش ابتدا یک پارچه را با آب مرطوب کنید و بر روی آن جوش شیرین بریزد. سپس جوش شیرین را مستقیما بر روی لکه چای بگذارید و پس از حدود ۵ دقیقه محل را با آب سرد شسته و آبکشی کنید. برای احتیاط پس از خشک شدن فرش نیز می توانید با جاروبرقی باقیمانده ذارت جوش شیرین در لا به لای الیاف فرش را با مکش بالا جذب کنید.

۲- سرکه سفید

در این روش ابتدا باید سرکه را توسط آب رقیق کنید. برای اینکار ابتدا یک لیوان آب گرم را در یک ظرف مناسب بریزد و به آن به اندازه نصف لیوان سرکه سفید اضافه و محلول را خوب هم بزنید. سپس این محلول را می توانید با ریختن در یک ظرف اسپری در محل لکه چای اسپری کنید و با یک پارچه تمیز لکه را پاک نمایید.

آموزش حذف لکه چای از فرش

۳- نمک

ایجاد خمیر نمکی با استفاده از نمک و آب می تواند یک راهکار موثر برای حذف لکه چای از روی فرش ماشینی باشد. برای این کار مقدار کمی آب را بر روی نمک در یک ظرف مناسب بریزد و یک خمیر نمکی دارای غلظت مناسب ایجاد کنید. خمیر را بر روی لکه چای به صورت مستقیم قرار دهید و پس از چند دقیقه آن را از محل پاک کنید. در این شیوه نیز پس از آبکشی فرش و خشک شدن آن می توانید ذرات نمک باقی مانده در لابه لای الیاف فرش را که می توانند در بلند مدت به فرش آسیب برسانند با استفاده از ایجاد مکش توسط جاروبرقی به طور کامل جمع کنید.

همچنین بخوانید ….

راهنمای نظافت و تمیز کردن فرش

برای شست و شوی فرش های عتیقه و گران قیمت در منزل باید نهایت دقت خود را به کار ببرید تا هیچگونه آسیبی به فرش وارد نشود. شستن فرش…

۴- ماست

ساده ترین راهکار برای حذف لکه چای از روی فرش ماشینی استفاده از ماست است. ابتدا مقداری ماست را مستقیما بر روی لکه چای قرار دهید و چند دقیقه منتظر بمانید. سپس توسط یک قاشق ماست را از روی لکه جمع کرده و با یک دستمال تمیز و مرطوب محل را به طور کامل پاک کنید.
در تمام موارد گفته شده پس از پاک کردن لکه اگر نیاز به شستشوی قسمت لکه شده فرش بود، آن را شستشو داده و تا خشک شدن کامل فرش از پهن کردن آن بر روی زمین خودداری کنید. رطوبت باقی مانده در میان الیاف فرش می تواند باعث پوسیدگی آن شود. اگر امکان انتقال فرش به فضای آزاد فراهم نبود می توانید با گذاشتن یک ظرف در زیر فرش فضای خالی مناسب برای جریان هوا در زیر فرش و خشک شدن کامل آن را فراهم کنید.

حذف لکه چای از فرش ماشینی
حذف لکه چای از فرش ماشینی

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.