حذف لکه چای از روی فرش ماشینی - قالیشویی مرکزی

حذف لکه چای از روی فرش ماشینی


حذف لکه چای از روی فرش ماشینی

پارچه سفید تمیز

زمانی که چای بر روی فرش شما ریخته می‌شود، اقدام سریع شما برای تمیز کردن فرشتان بسیار مهم است. این که چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم، به این دلیل است که پاک کردن لکه‌های روی فرش تا زمانی که تازه هستند، آسان است؛ در غیر این صورت و با گذشت زمان، این لکه‌ها به عمق الیاف فرش شما نفوذ می‌کنند. این امر، در نهایت باعث می‌شود تا مرحله پاکسازی لکه‌ها از روی فرش شما دشوارتر شود.

بنابراین، برای حذف لکه چای از روی فرش ماشینی خود، بلافاصله یک دستمال کاغذی یا پارچه سفید تمیز بردارید و چای ریخته شده را پاک کنید. شما باید این کار را تا می‌توانید بسیار آرام و بدون فشار انجام دهید. پس، پارچه را محکم فشار ندهید تا لکه چای بزرگ‌تر نشود. بعد از این کار، پارچه تمیز را با آب خیس کنید و محل لکه را دوباره پاک کنید تا لکه‌های چای باقیمانده به طور کامل از روی فرش شما پاک شوند.

همچنین بخوانید ….

پاک کردن لکه چربی از روی فرشبه‌وفور اتفاق می‌افتد که نیاز به پاک کردن لکه چربی از روی فرش پیدا می‌کنیم؛ اما با روش‌های صحیح و اصولی این کار آشنایی نداریم که در این مطلب می‌خواهیم روش‌های این کار را به شما بگوییم. …

مایع ظرفشویی

استفاده از مایع ظرفشویی، یکی دیگر از گزینه‌های مؤثر برای پاک کردن لکه چای از روی فرش ماشینی است.

شما می‌توانید مراحل زیر را برای حذف لکه چای از روی فرش خود دنبال کنید:

  •  در یک کاسه، آب گرم را با مقدار کمی از مایع ظرفشویی مخلوط کنید.
  •  یک پارچه تمیز بردارید و آن را با محلول مایع ظرفشویی و آب مرطوب کنید.
  •  پارچه را به آرامی بر روی ناحیه لکه‌دار شده بکشید. این کار را تا زمانی که لکه همچنان دیده می‌شود، انجام دهید تا کاملاً از روی فرشتان پاک شود. مراقب باشید که مایع ظرفشویی، بیش از حد بر روی فرشتان قرار نگیرد.
  • در نهایت، محل لکه را با آب تمیز بشویید و خشک کنید.
حذف لکه چای از روی فرش ماشینی - قالیشویی مرکزی

شامپو فرش

شما همچنین، می‌توانید برای حذف لکه چای از روی فرش خود از پاک‌کننده‌های مخصوص فرش استفاده کنید. این پاک‌کننده‌ها به شما کمک می‌کنند تا هر گونه کثیفی و لکه‌های روی فرش خود را از بین ببرید. برای این کار، اگر فرش شما رنگی است، حتماً ابتدا لیبل پشت محصول را بخوانید تا مطمئن شوید که فرش پاک‌کن شما برای استفاده بر روی فرش‌های رنگی مشکلی به وجود نمی‌آورد. سپس، مقداری از پاک‌کننده را بر روی محل لکه‌دار شده بریزید و مطابق دستورالعمل‌های شرکت تولیدکننده آن محصول، لکه‌های چای روی فرشتان را محو کنید.

به طور معمول، در استفاده از محصولات پاک‌کننده فرش، باید به آن‌ها اجازه دهید تا چند لحظه بر روی لکه‌ها باقی بمانند. این کار باعث می‌شود تا مواد شوینده موجود در پاک‌کننده‌ها به خوبی با لکه چای ترکیب شود. سپس می‌توانید آن را با یک حوله یا پارچه مرطوب پاک کنید.

شست و شوی فرش

زمانی که حذف لکه چای از روی فرش شما با روش‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم، موفقیت‌آمیز نبود یا اگر فرش شما بسیار ظریف است، بهتر است به دنبال راه‌حل‌های شست و شوی فرش خود باشید؛ یا از خدمات قالیشویی محلتان برای از بین بردن لکه چای از روی فرش ماشینی خود استفاده کنید. با این کار از پاک شدن مؤثر هر گونه کثیفی، گرد و غبار و لکه‌هایی که بر روی فرشتان است، اطمینان حاصل می‌کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.