شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج

یکی از مواردی که در نگهداری فرش اهمیت زیادی دارد، روش صحیح شستشوی آن است. احتمالا این موضوع را شنیده‌اید که اهل فن توصیه می‌کنند فرش دستبافت را اصلا در خانه نباید شست. فرش‌های دست‌بافت دارای ظرافت و حساسیت خاصی هستند و به همین دلیل نگهداری از آن ها هم مستلزم دقت بیشتری است. در این میان، فرش های تبریز بیشتر از دیگر فرش‌های دستبافت، نیازمند نگهداری بهتری هستند. این فرش‌ها که بیشتر با نخ های ابریشم بافته می‌شوند، باید با دقت بیشتری شسته شوند تا به بافت آن ها آسیبی وارد نشود.

مراحل شستن فرش تبریز

اگر تصمیم دارید فرش تبریز را در خانه بشویید باید به نکاتی دقت کنید. البته باز هم تکرار می‌کنیم که بهترین کار برای شستن فرش دستبافت تبریز سپردن آن به قالیشویی معتبر است.

  • مجهز به دستگاه ضد چروک
  • مجهز به خشک کن لوله ای
  • مجهز به گرم خانه طبقاتی
  • دستگاه های شستشو مدرن
  • دستگاه مبلشویی خارجی
  • شامپو های گیاهی و ارگانیک
  • رفوگران استادکار و حرفه ای
  • ارائه ضمانت نامه کتبی

گرفتن گرد و غبار فرش

قبل از شستن فرش تبریز باید ابتدا گرد و غبار آن به خوبی گرفته شود. فرش‌های کوچک را می‌توان با تکان دادن غبارروبی کرد اما برای فرش‌های بزرگ باید از جارو استفاده کرد. نکته مهم این است که هم باید روی فرش و هم پشت آن کاملا جارو شود تا ذره‌ای خاک در آن باقی نماند.

شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج - قالیشویی مرکزی

شستن فرش

بعد از گرفتن گرد و غبار نوبت به شستن فرش است. نکته مهم این است که موادی که برای شستن فرش دستبافت تبریز استفاده می‌کنید نباید دارای آنزیم باشند. این آنزیم‌ها به الیاف فرش آسیب جدی وارد می‌کنند. نکته بعدی این است که این مواد می‌توانند باعث شوند که رنگ‌های الیاف فرش در هم قاطی شوند. به عوان اولین قدم بهتر است یک دستمال را خیس کرده و روی یک گوشه فرش به آرامی بکشید. اگر دستمال شما رنگی شد نشان می‌دهد که نباید این فرش در خانه شسته شود چون رنگ پس می‌دهد. اگر رنگی نشد می‌توانید با مواد بدون آنزیم به آرامی فرش را شستشو دهید.

راه های ارتباطی

شماره مستقیم دفتر

۰۹۱۰۵۳۴۷۳۰۸

آدرس دفتر

بلوار دانش آموز، بلوار یادگار امام، بین خیام و رودکی قالیشویی مرکزی کرج

آدرس کارخانه

محمد شهر

بیست خط ویژه

۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶

دمای آب و سطح زمین

اگر قرار شد فرش را در خانه بشویید،‌ بهتر است آن را در یک سطح شیب‌دار پهن کنید تا آب زیر آن نماند. برای شست فرش از آب ولرم استفاده کنید. آب خیلی داغ باعث آسیب به بافت فرش خواهد شد. ابتدا فرش را خیس کرده،‌ ماده شوینده را به آرامی روی سطح آن بکشید و بعد خیلی آرام با کف دست یا با استفاده از یک ابر نرم، مواد را روی فرش حرکت داده و سپس آبکشی کنید.

خشک کردن فرش

فرش دستبافت تبریز را بعد از شستن در مجاورت نور آفتاب قرار ندهید. تابش آفتاب می‌تواند به رنگ فرش آسیب بزند. فرش را در یک فضای باز از قسمت پشت روی زمین پهن کنید و اجازه دهید به آرامی خشک شود. بهتر است فرش دستبافت تبریز را برای خشک شدن آویزان نکنید. فرش باید با حرارت آرام محیط خشک شود.

کلام آخر

همان‌طور که دیدید، شستن فرش دستبافت تبریز نیازمند داشتن حساسیت و دقت زیادی است. ممکن است در تمامی خانه ها شرایطی که گفته شد برای شستن این نوع فرش وجود نداشته باشد. به همین دلیل لازم است که فرش خود را به قالیشویی‌های معتبر بسپارید تا از بابت آسیب به آن دغدغه‌ای نداشته باشید. فرش دستبافت تبریز سرمایه‌ای ارزشمند است که باید از آن به خوبی مراقبت کرد.

شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج - قالیشویی مرکزی
_

شستشوی فرش دستبافت تبریز در قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت تبریز در کرج - قالیشویی مرکزی

روش های ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی

_

برای ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی میتوانید از طریق صفحه ی سفارش آنلاین اقدام کنید و ۱۰ درصد تخفیف روی فاکتور کل بگیرید. همچنین میتوانید با شماره های زیر تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.