خاک گیری فرش - قالیشویی مرکزی

خاک گیری فرش


اصول خاک گیری فرش ماشینی و دستباف

برس فرش

گردگیری و جارو زدن قالی قبل از قالیشویی یکی از گام‌های مهم در فرآیند شستشوی فرش است و نقشی حیاتی در کیفیت نظافت فرش شما دارد.شما می‌توانید با برس زدن فرش خود در جهت خواب آن، کثیفی‌ها و گرد و غباری که داخل عمق فرش شما نفوذ کرده‌اند را از الیاف فرش جدا کنید. سپس، می‌توانید بعد از آمدن گرد و غبارها به سطح فرشتان، آن‌ها را با جاروبرقی تمیز کنید.

هر چند، این روش از روش‌های خاک گیری فرش به صورت عمقی است، اما به اندازه روش‌های قبلی که خاک گیری قالی را با تکان دادن و ضربه زدن به فرش انجام می‌دادند، مؤثر نیست.با این حال، این روش، کارایی خوبی برای فرش‌های قدیمی، آنتیک و عتیقه که الیاف آن‌ها در اثر ضربه وارد شدن به آن‌ها آسیب می‌بیند، دارد.

همچنین بخوانید ….

اگر فرشی بدون گردگیری شسته شود؛ با باقی ماندن آشغال ها بر روی فرش، فرش ها کثیفتر می شوند و پس از شستشو به اصطلاح فرش ،چرک مور می شود. …

دستگاه‌های اتوماتیک خاک گیری فرش

اصل کار دستگاه خاک گیری فرش صنعتی بسیار ساده است. این دستگاه‌ها به طور مساوی به تمام قسمت‌های فرش، ضربات ارتعاش‌مانند یکسانی وارد می‌کنند و باعث می‌شوند تا مو، کثیفی، گرد و غبار و سایر ذرات خارجی محبوس شده در الیاف فرش به سطح بالایی فرش بیایند. پس از آن، از یک سیستم مکش قوی برای خاک گیری فرش و حذف مؤثر این ذرات از سطح فرش استفاده می‌شود و قالی برای مراحل بعدی شست و شو آماده می‌شود.

استفاده از این فناوری که در قالیشویی‌های مدرن و مجهز به ماشین‌آلات شستشوی فرش وجود دارد، امکان حذف گرد و غبار از فرش‌های شما را به روشی سریع‌تر و کارآمدتر فراهم می‌کند. اصولاً، فرش‌هایی که تحت غبار روبی این دستگاه‌ها قرار می‌گیرند، در مقایسه با فرش‌هایی که به روش دستی گردگیری می‌شوند، مرحله شستشوی سریع‌تری را تجربه می‌کنند و درجه کیفیت تمیزی آن‌ها، بسیار بالاتر خواهد بود.

خاک گیری فرش با سیستم هوای فشرده

در این روش از حجم قابل توجهی هوای فشرده و استفاده از کمپرسور هوا و ابزارهای طراحی شده برای این منظور استفاده می‌شود. عملیات غبار روبی به روش هوای فشرده به این صورت انجام می‌شود که با قرار گرفتن فرش در مقابل سیستم هوای فشرده، ذرات ریز گرد و غبار و کثیفی‌ها از عمق فرش جدا می‌شوند؛ اما استفاده از این روش با معایبی همراه است؛ به این دلیل که گرد و غبار زیادی را وارد هوا می‌کند و محیط اطراف را نیز آلوده می‌کند.با این حال، استفاده از این روش به فرش شما آسیبی وارد نمی‌کند؛ زیرا فشار هوا در دستگاه هوای فشرده بالا نیست و تنها حجم و سرعت بالایی دارد.

خاک گیری فرش - قالیشویی مرکزی

ماشین غبار روبی دورانی

روش دیگر خاک گیری قالی، استفاده از ماشین غبار روبی استوانه‌ای شکل است. زمانی که فرش شما داخل این ماشین‌های توری‌مانند و افقی قرار می‌گیرد، محفظه استوانه‌ای آن شروع به حرکت می‌کند. این حرکت مکانیکی و دورانی شکل ماشین، گرد و غبار موجود در الیاف فرش را به بیرون از توری هدایت می‌کند.

از طرف دیگر، برای آن که این ذرات معلق و گرد و غبار به محیط اطراف نیز پخش نشوند، با یک مکش قوی به داخل یک حوضچه آب که به همین منظور تعبیه شده است، منتقل می‌شوند تا در آن ته‌نشین شوند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.