شستشوی فرش دستبافت اصفهان در کرج

فرش دستبافت یکی از مهمترین صنایع دستی کشورمان است که در هر گوشه از کشورمان نمونه‌ای از آن را می‌توان دید. در هر ناحیه از کشور این فرش‌ها با توجه به شرایط و فرهنگ آن ناحیه بافته می‌شوند. این فرش‌ها در این مناطق با الیاف مختلفی بافته می‌شوند و طبیعی است که نگهداری آن‌ها هم با هم متفاوت است. شستشوی فرش یکی از مهمترین مرحل نگهداری آن است که باید با توجه خاصی انجام شود. به خصوص در مورد فرش دستبافت باید این کار با دقت بیشتری انجام شود تا بافت فرش آسیب نبیند و کیفیت فرش خراب نشود. فرش دستبافت اصفهان یکی از این فرش‌هاست که باید با شرایط خاصی شسته شود.

  • مجهز به دستگاه ضد چروک
  • مجهز به خشک کن لوله ای
  • مجهز به گرم خانه طبقاتی
  • دستگاه های شستشو مدرن
  • دستگاه مبلشویی خارجی
  • شامپو های گیاهی و ارگانیک
  • رفوگران استادکار و حرفه ای
  • ارائه ضمانت نامه کتبی

ویژگی‌های فرش دستبافت اصفهان

فرش دستبافت اصفهان در رنگ‌های شاد بافته می‌شود و این یکی از ویژگی‌های این فرش‌هاست. در چله این فرش‌ها از ابریشم استفاده می‌شود و همین نشان دهنده ظرافت آن است. الیاف به کار رفته در بافت این فرش از جنس کرک است. فرش دستبافت اصفهان دارای رج شمار بالایی است.

شستشوی فرش دستبافت اصفهان - قالیشویی مرکزی

این فرش‌ها را هنگام پرداخت کوتاه می‌کنند و به همین دلیل در میان فرش‌های پرز کوتاه قرار می‌گیرند. در این فرش از نقشه‌های شاه عباسی، محرابی، شکارگاه و افشان استفاده می‌شود. در این فرش کمتر خطوط اسلیمی و هندسی دیده می‌شود. این یک توضیح کلی در مورد این فرش است و حالا در مورد شستن آن خواهیم گفت.

راه های ارتباطی

شماره مستقیم دفتر

۰۹۱۰۵۳۴۷۳۰۸

آدرس دفتر

بلوار دانش آموز، بلوار یادگار امام، بین خیام و رودکی قالیشویی مرکزی کرج

آدرس کارخانه

محمد شهر

بیست خط ویژه

۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶

شستشوی فرش دستبافت اصفهان

در قدیم بیشتر فرش‌ها در خانه شسته می‌شدند و مشکلی هم پیش نمی‌آمد. این موضوع به این دلیل بود که رنگ الیاف در قدیم از مواد طبیعی بود و بعد از تثبیت دیگر با شستشو از بین نمی‌رفت. اما این روزها بیشتر رنگ‌ها با مواد شیمیایی هستند و ممکن است هنگام شستشو رنگ‌ها در هم بروند. به همین دلیل شستن فرش‌های دستبافت این روزها باید با دقت بیشتری انجام شود. بهتر است برای شستن فرش دستبافت اصفهان آن را به قالیشویی بسپارید اما اگر تصمیم دارید آن را در خانه بشویید باید نکاتی را رعایت کنید.

در ابتدا بهتر است یک دستمال نمدار را روی قسمت رنگی فرش بکشید. اگر دستمال رنگ گرفت فرش را در خانه نشویید. اما اگر رنگ نداد می‌توان به سراغ قسمت بعدی روند شستشو رفت. پیش از شستن فرش، ابتدا باید پشت و روی آن را جارو کرد. گرد و غبار را باید قبل از شستن فرش کاملا از بین برد تا فرش هنگام شستن چرک نشود.

در مرحله بعد فرش را در یک سطح شیب‌دار پهن کرده و با آب ولرم خیس می‌کنند. برای شستن فرش دستبافت اصفهان از آب گرم استفاده نکنید. برای شستن فرش باید از مواد بدون آنزیم مانند پودر صابون، شامپو فرش یا مایع ظرفشویی استفاده کرد. این مواد باعث تثبیت رنگ شده و فرش را هم تمیز می‌کنند. در مرحله بعد با کمک یک دستمال نرم یا یک برس نر روی سطح فرش کشیده تا کثیفی از آن خارج شود.

نکته مهم بعدی این است که باید هنگام آبکشی، دقت کرد که کاملا مواد شوینده از پرزهای فرش خارج شوند.

سپس فرش را در یک فضای باز پهن کنید تا آب آن خارج شود. فرش دستبافت اصفهان را در معرض آفتاب زیاد قرار ندهید. بهتر است این فرش در سایه خشک شود. بعد از خشک شدن فرش بهتر است با یک برس نرم پرزهای فرش را به سمت خواب آن شانه کرد تا فرش جلوه خوبی داشته باشد.

اگر امکان فراهم کردن این شرایط را برای شستن فرش دستبافت اصفهان در خانه ندارید، بهتر است شست فرش را به قالیشویی‌های معتبر بسپارید. در این صورت دوام فرش شما تامین خواهد شد.

شستشوی فرش دستبافت اصفهان - قالیشویی مرکزی
_

شستشوی فرش دستبافت اصفهان در قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش دستبافت اصفهان - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت اصفهان - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت اصفهان - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت اصفهان - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت اصفهان - قالیشویی مرکزی

روش های ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی

_

برای ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی میتوانید از طریق صفحه ی سفارش آنلاین اقدام کنید و ۱۰ درصد تخفیف روی فاکتور کل بگیرید. همچنین میتوانید با شماره های زیر تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.