شستشوی فرش دستبافت کاشمر در کرج

فرش‌های دستبافت در نواحی مختلف ایران بافته می‌شوند. هر کدام از این فرش‌ها با توجه به منطقه و فرهنگ مردم آن سرزمین، دارای ویژگی‌های خاصی هستند. انواع رنگ‌ها و متریال‌های مختلف در این فرش‌ها تنوع خاصی را در این صنعت خاص در کشورمان ایجاد کرده است. فرش دستبافت به عنوان یک ثروت و سرمایه در خانه‌های ایرانی وجود دارد. به همین دلیل محافظت از این سرمایه دارای اهمیت زیادی است. شستن فرش به عنوان یکی از مراحل نگهداری از آن، اهمیت زیادی دارد. برای شستن فرش‌های دستبافت باید دقت بیشتری داشت و قبل از شستشو از ویژگی‌های فرش آگاه بود.

  • مجهز به دستگاه ضد چروک
  • مجهز به خشک کن لوله ای
  • مجهز به گرم خانه طبقاتی
  • دستگاه های شستشو مدرن
  • دستگاه مبلشویی خارجی
  • شامپو های گیاهی و ارگانیک
  • رفوگران استادکار و حرفه ای
  • ارائه ضمانت نامه کتبی

ویژگی‌های فرش دستبافت کاشمر

فرش دستبافت کاشمر، دارای بافتی ریز و نقشه‌های نسبتا شلوغی است. در این نوع فرش رنگ لاکی زیاد دیده می‌شود. سبک بافت این فرش لول بافت است. یعنی به هنگام پودگذاری هم از پود ضخیم و هم نازک برای آن استفاده می‌شود. همین موضوع باعث متراکم شدن بافت این نوع فرش می‌شود.

شستشوی فرش دستبافت کاشمر - قالیشویی مرکزی

فرش کاشمر فرش مقاومی است. اما با این حال باید در مراقبت از آن دقت داشت. معمولا تارهای پشمی که برای بافت این فرش استفاده می‌شوند خیلی لطیف نیستند. در هنگام پرداخت هم ریشه‌ های فرش خیلی کوتاه نمی‌شوند و این فرش نسبتا ضخامت دارد. فرش‌های کاشمر معمولا لطافت زیادی ندارند.

راه های ارتباطی

شماره مستقیم دفتر

۰۹۱۰۵۳۴۷۳۰۸

آدرس دفتر

بلوار دانش آموز، بلوار یادگار امام، بین خیام و رودکی قالیشویی مرکزی کرج

آدرس کارخانه

محمد شهر

بیست خط ویژه

۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶

شستشوی فرش دستبافت کاشمر

برای شستشوی فرش دستبافت کاشمر به دلیل وجود رنگ‌های تند در آن، بهتر است در ابتدا از رنگ پس ندادن فرش اطمینان حاصل کنید. به این منظور بهتر است یک دستمال نمدار را روی قسمت‌های رنگی فرش بکشید. اگر دستمال رنگی شد نباید آن را در خانه بشویید.

برای شستن این فرش‌ها از مواد بدون آنزیم استفاده می‌کنند تا به بافت و رنگ فرش آسیب نرسد. نحوه شستن فرش هم اهمیت دارد. برس کشیدن روی ریشه‌‌‌ّها باعث باز شدن گره ها شده و فرش را از فرم خارج می‌کند. آبکشی این نوع فرش به دلیل تراکم زیاد، نکته قابل توجهی است. باید آب و مواد شوینده کاملا از لا به لای بافت فرش خارج شود تا منجر به پوسیدگی نشود. برای خشک کردن هم معمولا در قالیشویی ها از دستگاه های خاصی استفاده می‌کنند تا تمام آب موجود در لابه لای بافت فرش خارج شده و به مرور باعث پوسیدگی نشود.

کلام آخر

شستن فرش دستبافت کار آسانی نیست. باید بافت فرش را به خوبی بشناسید و بدانید چه موادی باعث آسیب به آن خواهد شد. در این صورت می‌توانید هنگام شستن فرش به آن آسیب نزنید. اما تنها شستن فرش نیست که اهمیت دارد. خشک کردن و آب کشی آن هم از مراحل مهمی است که باید به آن توجه زیادی داشت. به همین منظور امن‌ترین راه، سپردن فرش به قالیشویی است. در این مراکز با توجه به بافت و الیاف فرش از مواد مناسب و روش‌های صحیح برای شستن و خشک کردن فرش استفاده می‌کنند تا آسیبی به فرش نرسد.

شستشوی فرش دستبافت کاشمر - قالیشویی مرکزی
_

شستشوی فرش دستبافت کاشمر در قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش دستبافت کاشمر - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت کاشمر - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت کاشمر - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت کاشمر - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت کاشمر - قالیشویی مرکزی

روش های ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی

_

برای ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی میتوانید از طریق صفحه ی سفارش آنلاین اقدام کنید و ۱۰ درصد تخفیف روی فاکتور کل بگیرید. همچنین میتوانید با شماره های زیر تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.