شستشوی فرش چله ابریشم در کرج

فرش ابریشم به عنوان یکی از خاص‌ترین انواع فرش، هم بافت متفاوتی دارد و هم نیازمند نگهداری خاصی است. این فرش به دلیل ظرافتی که دارد باید با دقت زیادی هم شستشو شود. فرش‌های ابریشمی انواع مختلفی دارند. بعضی از آن‌ها تمام ابریشم هستند. یعنی تار و پود و ریشه‌ها همه از جنس ابریشمی هستند. در بافت برخی دیگر تنها از چله ابریشم استفاده شده و ممکن است گره‌ها از جنسی دیگر باشند. در هر صورت برای شستشوی این فرش‌ها باید نکاتی را رعایت کرد.

  • مجهز به دستگاه ضد چروک
  • مجهز به خشک کن لوله ای
  • مجهز به گرم خانه طبقاتی
  • دستگاه های شستشو مدرن
  • دستگاه مبلشویی خارجی
  • شامپو های گیاهی و ارگانیک
  • رفوگران استادکار و حرفه ای
  • ارائه ضمانت نامه کتبی

مراقبت و پیشگیری از کثیف شدن فرش

در درجه اول باید به این نکته اشاره کرد که به دلیل حساسیت این نوع فرش‌ها بهتر است نکاتی را برای پیشگیری از کثیف شدن آن‌ها در نظر گرفت تا کار به شسشتو نکشد. به این منظور بسیاری از افراد از یک پوشش برای روی فرش خود استفاده می‌کنند تا حداقل آلودگی به فرش برسد. در صورتی که فرش لک شد بهتر است برای پاک کردن آن دقت زیادی به خرج دهید. اگر لک به راحتی قابل پاک شدن باشد می‌توان از روش‌های خانگی برایپاک کردن استفاده کرد در غیر این صورت بهتر است که آن را به قالیشویی‌های معتبر بسپارید. ممکن است استفاده از مواد نامناسب برای پاک کردن لک باعث آسیب به چله فرش شود.

شستشوی فرش چله ابریشم - قالیشویی مرکزی

نکته دیگر خودداری از شامپو زدن این فرش‌ها در خانه است. شامپو زدن غیر اصولی و غیر استاندارد باعث از بین رفتن تار و پود فرش شده و به مرور به چله فرش هم آسیب می‌رسد. بنابریان در این مورد باید با وسواس بیشتری وارد عمل شد.

راه های ارتباطی

شماره مستقیم دفتر

۰۹۱۰۵۳۴۷۳۰۸

آدرس دفتر

بلوار دانش آموز، بلوار یادگار امام، بین خیام و رودکی قالیشویی مرکزی کرج

آدرس کارخانه

محمد شهر

بیست خط ویژه

۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶

شستشوی فرش چله ابریشم

شسشتشوی فرش ابریشم یا چله ابریشم باید با شرایط خاص و با مواد خاصی انجام شود. برای شستشوی این نوع فرش، دمای آب نکته بسیار مهمی است. نباید این فرش‌ها با آب خیلی داغ شسته شوند. نکته مهم دیگر استفاده از مواد شیمیایی مناسب برای شستن فرش است. این مواد نباید حاوی آنزیم باشند. انواع مختلف آنزیم می‌تواند به بافت فرش ابریشمی آسیب جدی بزند. در عین حال مقدار استفاده از این مواد هم اهمیت زیادی دارد. مقدار زیاد مواد هم به چله ابریشمی آسیب می‌زند.

نکته مهم دیگر برای شستن فرش‌های چله ابریشم، آب‌کشی و خشک کردن اصولی آن‌هاست. نباید هیچ مقدار مواد شوینده در لابه لای بافت فرش باقی بماند. باقی ماندن مواد می‌تواند باعث پوسیدگی چله فرش شود. بعد از آبکشی، باید فرش را به روش‌های خاصی خشک کرد. این خشک کردن نباید با فشار باشد. فرش باید در شرایط خاصی پهن شود تا به مرور زمان خشک شود. مالش یا فشرده کردن آن باعث آسیب به چله ابریشمی خواهد شد.

کلام آخر

همان‌طور که مشخص است شستن فرش چله ابریشم روش‌ها و اصول خاصی دارد و طبیعی است که رعایت کردن تمامی این اصول در خانه شاید غیرممکن باشد. به همین دلیل بهترین و مطمئن‌ترین روش برای شستشوی این فرش‌ها سپردن آن‌ها به قالیشویی‌های معتبر است تا از بابت آسیب به فرش نگرانی نداشته باشید.

شستشوی فرش چله ابریشم - قالیشویی مرکزی
_

شستشوی فرش چله ابریشم در قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش چله ابریشم - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش چله ابریشم - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش چله ابریشم - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش چله ابریشم - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش چله ابریشم - قالیشویی مرکزی

روش های ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی

_

برای ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی میتوانید از طریق صفحه ی سفارش آنلاین اقدام کنید و ۱۰ درصد تخفیف روی فاکتور کل بگیرید. همچنین میتوانید با شماره های زیر تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.