لکه برداری فرش ماشینی

لکه برداری فرش ماشینی


احتمالا برای شما هم پیش آمده که لکه‌ای روی فرش ماشینی خانه‌تان ریخته است اما با روش‌های مختلف پاک کردن لکه‌ها آشنا نیستید و نمی‌دانید چکار کنید.

بهتر است بدانید برای انواع لکه‌ها، راه‌های مختلف شستشو نیز وجود دارد. در ادامه می‌خواهیم انواع لکه‌های روی فرش ماشینی را بررسی کنیم و بگوییم چطور از دستشان خلاص شوید. پس برای یادگیری نحوه لکه برداری فرش ماشینی تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

انواع لکه‌های فرش

لکه‌های روش فرش ماشینی ممکن است انواع مختلفی مانند موم‌ها، جوهر‌ها و لکه‌های سنگین داشته باشند. در ادامه قصد داریم با معرفی چند مورد آن‌ها، روش پاک کردنشان را توضیح دهیم.

لکه‌های سنگین

لکه‌هایی مانند لکه قهوه و خون بعد از شستشو با استفاده از آب یا مواد شوینده به احتمال خیلی زیاد جای لک به‌جا بگذارند و به‌راحتی پاک نشوند.

برای از بین بردن چنین لکه‌های سنگینی می‌توانید از ترکیب نوشابه و آب استفاده کنید. این محلول می‌تواند لکه‌های سرسخت را نیز پاک کند.

همچنین بخوانید ….

فرش­ها در منازل ما همواره در معرض آسیب­های گوناگونی هستند. یکی از این آسیب­ها سوختن فرش است که به دلایل مختلفی در هر خانه­ای ممکن است رخ دهد. آیا سوختگی فرش جبران­پذیر است؟…..

لکه جوهر

یکی دیگر از انواع لکه‌های روی فرش ماشینی، جوهر است. برای تمیز کردن آن توصیه می‌کنیم از ماست استفاده کنید.

ماست با قدرت جذب بالایی که دارد، می‌تواند جوهر را کاملا به خود جذب کند. برای اعمال این روش کافی است ماست را کاملا روی لکه جوهر پخش کنید و چند دقیقه اجازه دهید تا جوهر را به خود جذب کند.

بعد از آن، ماست را با استفاده از یک قاشق به‌خوبی جمع کنید. این کار را چند مرحله تکرار کنید تا لکه جوهر کاملا از روی فرش ماشینی شما پاک شود.

لکه تنباکو و نیکوتین

خیلی از مواقع هنگام کشیدن قلیان یا سیگار ممکن است تکه‌ای از نیکوتین یا تنباکو روی فرش بیافتد و فرش را آلوده کند. بهترین پاک کننده‌ برای از بین بردن این دسته از لکه‌ها، گلیسیرین است. گلیسیرین را روی محل لکه بریزید و خوب ماساژ دهید تا جای آن از بین برود.

سپس همین کار را دوباره تکرار کنید. اما در این مرحله علاوه بر گلیسیرین چند قطره پاک کننده لکه نیز روی محل آلودگی اسپری کنید و نیم ساعت صبر کنید تا لکه را به‌خوبی از بین ببرد. سپس لکه را با آب خالی شستشو دهید.

موم و آدامس

پاک کردن این نوع لکه‌ها کار بسیار ساده‌ای هستند. در این روش شما به یک تکه یخ نیاز دارید، آن را درون پارچه‌ای قرار دهید و به آرامی روی لکه ماساژ دهید. سپس با استفاده از یک قاشق یا وسیله‌ای نوک تیز، موم یا آدامس را از فرش جدا کنید.

لکه برداری فرش ماشینی

قالیشویی مرکزی کرج مرکز تخصصی لکه برداری فرش ماشینی

در مطلب بالا روش‌های مختلف لکه برداری فرش ماشینی را برای انواع لکه‌ها با بیان ساده توضیح دادیم. اما همان‌طور که می‌دانید کوچک‌ترین اشتباه در این زمینه نه تنها می‌تواند مشکل را حادتر کند و لکه را به عمق بیشتری از فرش فرو ببرد، بلکه از کیفیت فرش شما نیز خواهد کاست.

بنابراین برای لکه برداری تخصصی و حرفه‌ای این کار می‌توانید فرش ماشینی خود را به قالیشویی مرکزی کرج بسپارید که این کار را با تضمین و دقت بالا برایتان انجام خواهد داد.

تمیزی یک فرش زیبایی خانه شما را دوچندان می‌کند، بنابراین با اعتماد به قالیشویی مرکزی کرج برای لکه برداری ظاهر فرش خود را همیشه تازه و جذاب حفظ کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.