شستشوی فرش دستبافت کرمان در کرج

شستشوی فرش‌های دستبافت یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه کرد. اصولا نگهداری فرش دستبافت نسبت به فرش ماشینی،‌ باید با حساسیت بیشتری باشد. اما بحث شستشو از آن نظر دارای اهمیت است که عدم توجه به آن می‌تواند باعث از بین رفتن بافت فرش و در نتیجه از بین رفتن خود فرش شود. فرش کرمان یکی از فرش‌هایی است که باید با توجه به ویژگی‌های خاص آن شستشو شود.

  • مجهز به دستگاه ضد چروک
  • مجهز به خشک کن لوله ای
  • مجهز به گرم خانه طبقاتی
  • دستگاه های شستشو مدرن
  • دستگاه مبلشویی خارجی
  • شامپو های گیاهی و ارگانیک
  • رفوگران استادکار و حرفه ای
  • ارائه ضمانت نامه کتبی

ویژگی‌های فرش دستبافت کرمان

فرش‌های کرمان معمولا بسیار ریزبافت و متراکم هستند. این فرش‌ها را بیشتر با الیاف پشمی می‌بافند. یکی از ویژگی‌های خاص فرش دستبافت کرمان،‌ تنوع رنگی خاص این فرش‌‌هاست. رنگ‌هایی که به زیبایی در کنار هم تشکیل دهنده نقش این فرش‌ها هستند.

در فرش‌های کرمان از پودهای نازک هم در کنار پودهای ضخیم استفاده می‌شود و همین باعث متراکم نشان دادن فرش می‌شود. در هنگام پرداخت این فرش‌ها، ‌پرزهای آن را خیلی کوتاه نمی‌کنند و همین یکی دیگر از ویژگی‌های این نوع فرش است.

شستشوی فرش دستبافت کرمان - قالیشویی مرکزی

معمولا فرش‌های دستبافت کرمان دارای نقشه‌های خلوت هستند. رنگ‌های تند در این فرش‌ها زیاد دیده می‌شوند. به خصوص رنگ‌های قرمز، سرخابی و سبز در فرش کرمان نقش پررنگی دارند. با توجه به این موارد باید برای شستن این نوع فرش دقت زیادی داشت.

راه های ارتباطی

شماره مستقیم دفتر

۰۹۱۰۵۳۴۷۳۰۸

آدرس دفتر

بلوار دانش آموز، بلوار یادگار امام، بین خیام و رودکی قالیشویی مرکزی کرج

آدرس کارخانه

محمد شهر

بیست خط ویژه

۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶

شستشوی فرش دستبافت کرمان

فرش‌هایی که مانند فرش دستبافت کرمان، ریز بافت و متراکم هستند،‌ باید با دقت شسته شوند. این فرش‌ها را نباید با مواد شیمیایی شست. بهتر است برای شستن آن‌ها از شامپو، مایع ظرفشویی یا پودر صابون استفاده کرد. مواد شوینده در واقع نباید حاوی آنزیم باشند. ممکن است به دلیل نوع رنگ های به کار رفته در این فرش‌ها، احتمال رنگ دهی فرش وجود داشته باشد. پس اگر تصمیم دارید آن را در خانه بشویید بهتر است قبل از هر چیز یک دستمال نمدار را روی قسمت‌های رنگی بکشید. اگر به دستمال رنگ داده شد نباید آن فرش را در خانه شست.

قسمت مهم بعدی نحوه آب‌کشی فرش دستبافت کرمان است. نباید آب و مواد شوینده در داخل بافت فرش باقی بماند. به همین دلیل باید در سطح شیب‌دار آن را پهن کرد که به خوبی آب آن خارج شود.

برای خشک کردن این فرش‌ها هم نباید آن‌ها را آویزان کرد. بهتر است فرش دستبافت کرمان را بعد از شستن و آب‌کشی، روی یک سطح صاف پهن کرد تا به آرامی خشک شود.

کلام آخر

شستن فرش دستبافت باید با وسواس بیشتری انجام شود. معمولا این فرش ها با الیاف ظریف‌تری بافته می‌شوند و به همین دلیل راحت تر هم ممکن است در معرض آسیب باشند. اگر شرایط شستن و خشک کردن فرش را در خانه ندارید و اگر از نوع بافت فرش خود اطلاعاتی ندارید، بهتر است برای‌ آرامش خیال، شستن فرش را به قالیشویی‌های معتبر بسپارید. در این مکان‌ها با توجه به جنس فرش از مواد مناسب برای شستن استفاده می‌کنند و از روش‌های خاصی هم برای خشک کردن فرش بهره می‌برند. به این ترتیب احتمال آسیب رسیدن به فرش شما به حداقل خواهد رسید.

شستشوی فرش دستبافت کرمان - قالیشویی مرکزی
_

شستشوی فرش دستبافت کرمان در قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش دستبافت کرمان - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت کرمان - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت کرمان - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت کرمان - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت کرمان - قالیشویی مرکزی

روش های ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی

_

برای ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی میتوانید از طریق صفحه ی سفارش آنلاین اقدام کنید و ۱۰ درصد تخفیف روی فاکتور کل بگیرید. همچنین میتوانید با شماره های زیر تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.