شستشوی فرش دستبافت بیجار در کرج

شستشوی فرش یکی از مراحل مراقبت از آن است که باید با دقت زیادی آن را انجام داد. بسیاری از افراد معتقدند که تحت هیچ شرایطی نباید فرش‌های دستبافت در خانه شسته شوند. برعکس، عده‌ای اصلا دوست ندارند فرش‌های خود را برای شستشو به قالیشویی بسپارند. اما واقعیت این است که شستن بعضی از فرش‌های دستبافت به دلیل نوع جنس آن‌ها در خانه منطقی نیست. اما به هر حال اگر قصد شستن آن را در خانه دارید باید با ویژگی‌های خاص آن آشنا شوید. فرش بیجار یکی از فرش‌هایی است که باید با توجه به خصوصیات آن اقدام به شستنش کنید.

  • مجهز به دستگاه ضد چروک
  • مجهز به خشک کن لوله ای
  • مجهز به گرم خانه طبقاتی
  • دستگاه های شستشو مدرن
  • دستگاه مبلشویی خارجی
  • شامپو های گیاهی و ارگانیک
  • رفوگران استادکار و حرفه ای
  • ارائه ضمانت نامه کتبی

ویژگی‌های فرش دستبافت بیجار

فرش‌های بیجار به بافت متراکم خود شهرت دارند. در بافت این فرش‌ها از پودهای ضخیم و نازک با هم استفاده می‌شود. بعد از آن این پودها با هم کوبیده شده و در نتیجه فرش از بافت متراکمی برخوردار می‌شود. نکته دیگر در مورد این فرش‌ها داشتن تنوع رنگی در آن‌هاست.

شستشوی فرش دستبافت بیجار - قالیشویی مرکزی

رنگ‌هایی که نشان‌دهنده فرهنگ و طبیعت کردستان است. اما همین مورد،‌ شستن این فرش را حساس کرده است. احتمال در هم رفتن رنگ‌ها در هنگام شستن فرش دستبافت بیجار وجود دارد و به همین دلیل باید آن را با دقت شست.

راه های ارتباطی

شماره مستقیم دفتر

۰۹۱۰۵۳۴۷۳۰۸

آدرس دفتر

بلوار دانش آموز، بلوار یادگار امام، بین خیام و رودکی قالیشویی مرکزی کرج

آدرس کارخانه

محمد شهر

بیست خط ویژه

۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶

شستشوی فرش دستبافت بیجار

با توجه به نکاتی که گفتیم بهتر است این فرش‌ها را در خانه نشویید. در قالیشویی‌ها ابتدا گرد و غبار را با دستگاه‌های مخصوص از زیر و روی فرش پاک می‌کنند. سپس آن را با آبی با درجه حرارت ملایم خواهند شست. برای شستشوی فرش بیجار باید از مواد شوینده بدون آنزیم استفاده کرد. مواد شیمیایی می‌تواند باعث قاطی شدن رنگ‌ها و از بین رفتن بافت فرش شود.

نکته دیگر نحوه صحیح خشک کردن این فرش است. به دلیل بافت متراکم این فرش باید آب‌گیری آن با دقت انجام شود. نباید ذره‌ای از مواد شوینده لابلای بافت آن باقی بماند. پس آب‌کشی این نوع فرش هم اهمیت خاصی دارد. بعد از آب‌کشی آن را در یک فضای باز پهن می‌کنند تا خشک شود. برای خشک شدن این فرش نباید آن را آویزان کرد. در کارگاه‌های قالیشویی از دستگاه‌های خاصی برای خشک کردن این فرش‌های حساس استفاده می‌کنند تا به بافت فرش آسیب وارد نشود.

کلام آخر

فرش بیجار فرشی متراکم است که از تار و پودهای نخ و ابریشم بافته شده است. این فرش را نباید تا کرد. نباید به آن فشار وارد کرد و نباید از مواد نامناسب در شستن آن استفاده کرد. برای جمع کردن آن باید حتما آن را به صورت لوله ای جمع کرد. با توجه به این موارد بهتر است از شستن فرش دستبافت بیجار در خانه خودداری کنید.

فرشی با این همه حساسیت را بهتر است به دست افراد حرفه‌ای این کار بسپارید تا این محصول ارزشمند از بین نرود.

شستشوی فرش دستبافت بیجار - قالیشویی مرکزی
_

شستشوی فرش دستبافت بیجار در قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش دستبافت بیجار - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت بیجار - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت بیجار - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت بیجار - قالیشویی مرکزی
شستشوی فرش دستبافت بیجار - قالیشویی مرکزی

روش های ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی

_

برای ثبت سفارش در قالیشویی مرکزی میتوانید از طریق صفحه ی سفارش آنلاین اقدام کنید و ۱۰ درصد تخفیف روی فاکتور کل بگیرید. همچنین میتوانید با شماره های زیر تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.