گردگیری و جارو زدن قالی قبل از قالیشویی

گردگیری و جارو زدن قالی قبل از قالیشویی


 مسلما یکی از اولین مراحل شستوشوی قالی، در قالیشویی­ها گردگیری فرش است. شستوشوی فرش بدون گردگیری تاثیر شستوشو را بر نظافت فرش به حداقل ممکن کاهش می­دهد بنابراین بهتر است قبل از تحویل فرش خود به قالیشویی برای شستوشو یک بار فرش را از هر نوع آلودگی و گردوغبار تمیز کنید. با انجام مرحله گردگیری در قالیشویی­ها، فرش شما مجددا گردگیری می­شود و در نهایت خواهید توانست فرش­های تمیزتر و براق­تری را از قالیشویی تحویل بگیرید.

همانطور که اشاره شد از اولین مراحل شستشوی قالی در قالیشویی­ها غبار گیری از فرش ها است. اگر فرشی  بدون گردگیری شسته شود؛ با باقی ماندن آشغال ها بر روی فرش، فرش­ها کثیفتر می­شوند و پس از شستشو به اصطلاح فرش ،چرک مور می شود.

گردگیری فرش در قالیشویی­ها

خاک گیری فرش از مواردی است که در قالیشویی مرکزی با در نظر گرفتن سن، دوخت و نوع فرش انجام می­شود. خاک گیری به طور کلی به دو روش سنتی یا دستی و ماشینی قابل انجام است که به عنوان مثال در رابطه با فرش قدیمی و آسیب دیده باید از روش دستی برای خاک گیری آن استفاده کرد. در جارو زدن قالی در منزل هم باید به این نکته دقت داشت که در صورت قدیمی بودن فرش، به جای استفاده از جاروبرقی، از جاروی دستی ساده استفاده کنیم.

همچنین بخوانید ….

 در هر خانه­ای ممکن است بنا به شرایط مختلف مجبور به تا کردن فرش شویم. شرایطی از جمله اسباب­کشی، جابه­جایی قالی برای شستوشو، انتقال فرش به قالیشویی و … تحت این شرایط نحوه صحیح تا کردن قالی برای,,,,,

در روش دستی خاکگیری فرش،  آن را از اتفاع آویزان می­کنیم یا با پهن کردن آن به پشت و با وارد آوردن ضربات ملایم به فرش با ابزارهای مناسب، عملیات خاک گیری را انجام می­دهیم. در مواردی نیز برس زدن فرش یا استفاده از جاروبرقی با قدرت مکش ملایم و تنظیم شده نیز برای خاک گیری فرش مناسب است.

در مواردی می توان کار خاک گیری را همراه باعملیات پرزگیری فرش انجام داد. با پهن کردن فرش بر روی ریل و راه اندازی ماشین مکش، غبار فرش به همراه پرزهای آن از فرش خارج  می شوند.

 روشی دیگر نیز برای خاک گیری فرش وجود دارد: ماشین غبارگیری. این وسیله با حرکت دورانی و وارد آوردن ضربه به ماشین باعث می شود ذرات غبار به تدریج از ماشین خارج شود. استفاده از هوای فشرده نیز در برخی از قالیشویی­ها بنا به ارزیابی کارشناسان قابل انجام است. در این روش با استفاده از هوای فشرده گردوغبار، خاک و ذرات خارجی از فرش خارج می­شود.

گردگیری و جارو زدن قالی قبل از قالیشویی

قالیشویی مرکزی

کارخانه قالیشویی مرکزی کرج مجهز به کارخانه ای اختصاصی و تجهیز شده به ماشین آلات شستشوی تمام اتوماتیک مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا با یش از ۵۰ سال سابقه در صنعت قالیشویی کرج است.

  همشهریان محترم در استان البرز می توانند تنها با یک تماس با کارشناسان قالیشویی مرکزی کرج و ارائه اطلاعات فرش ها و آدرس خود از تمامی مراحل حمل و نقل و شستوشوی کامل فرش های خود اطمینان حاصل کنند.. همچنین برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.