نحوه صحیح تا و لول کردن فرش

نحوه صحیح تا و لول کردن فرش


  در هر خانه­ای ممکن است بنا به شرایط مختلف مجبور به تا کردن فرش شویم. شرایطی از جمله اسباب­کشی، جابه­جایی قالی برای شستوشو، انتقال فرش به قالیشویی و … تحت این شرایط نحوه صحیح تا کردن قالی برای جلوگیری از آسیب دیدن ساختار و یا الیاف فرش مهم است. همانطور که در مطالب قبلی در رابطه با ساختار فرش توضیح داده شد، این کالا بسیار ظریف و در عین حال ساختار پیچیده­ای دارد. بنابراین چه در هنگام حمل و نقل، چه در هنگام شستوشو و سایر مراحل باید با دقت و ملاحظه با آن رفتار کرد.

تا کردن فرش

برای تا کردن فرش، ابتدا آن را به صورت  پشت و رو، بر روی زمین پهن کنید. سپس باید از یک سر فرش، آن را از طول تا یک سوم تا زد و بعد لبه‌ی دیگر را نیز به نحوی تا می­کنیم تا یک سوم پایینی فرش بر قسمت تا خورده قرار یگیرد و فرش به شکل مستطیلی بلند و باریک در آید. در مرحله بعد – فرش که به صورت مستطیل باریک درآمده است- خواب فرش را پیدا کرده  و فرش را از پهنا در خلاف جهت خواب آن به اندازه یک سوم تا می­زنیم. در مرحله نهایی ویک سوم تا خورده را تا دو بار تا می­زنیم و این کار  را تا جایی ادامه می­دهیم تا فرش به مستطیلی کوچک و حجم دار تبدیل شود. در اخر بهتر است فرش را با نخ یا وسیله مناسب دیگر ببندیم تا هنگام جابه­جایی قسمت­های تا خورده فرش باز نشود.

همچنین بخوانید ….

شکستگی که برخی آن را با تا‌شدگی به اشتباه می‌گیرند، یکی از معضلاتی است که در فرش‌ها اتفاق می‌افتد و عبارت است از تخریب بافت در قسمت‌هایی که فرش تا‌خورده است. عوامل متعددی وجود دارند که…..

 نکات مهم در لول کردن فرش

 هنگام تا و لول کردن فرش، دقت داشته باشید که فضای کافی برای الیاف و پرزهای فرش برای جریان هوا باقی بگذارید. به این معنی که با متراکم کردن ساختارهای فرش راه جریان یافتن هوای آزاد در فرش مسدود می­شود و به این ترتیب زمینه را برای پوسیدگی و آسیب دیدن ساختار فرش فراهم می­کنید.

در قالیشویی­های حرفه­ای بعد از تا کردن فرش، برای جلوگیری از نفوذ گردوخاک و آلودگی به ساختار فرش، بر روی آن سلوفون کشیده و بعد قالی را در داخل کاورهای مخصوص قرار می­دهند. هنگام جابه­جایی قالی­های لول شده هیچگاه تعداد زیاد فرش بر روی یکدیگر انبار نمی­شود و همواره هر فرش فضای مختص خود را دارد.

نحوه صحیح تا و لول کردن فرش

قالیشویی مرکزی

در کنار تمامی امکانات و تدابیری که یک مجموعه قالیشویی مانند قالیشویی مرکزی برای فرایندهای شست و شو در نظر می گیرد، تیمی منسجم و پاسخگو را برای پشتیبانی و رسیدگی به امور مشتریان به همراه دارد. پشتیبانی فعال و پاسخگویی در همه امور خدماتی نشان‌ دهنده‌ی مشتری ‌مداری و تکریم مشتریان در مجموعه قالیشویی مرکزی است.

 پاسخگویی به سوالات قبل از ثبت سفارش قالیشویی و پیگیری‌های آتی از نکاتی ا‌ست که باید برای انتخاب قالیشویی به آن دقت کنید.
قالیشویی مرکزی به عنوان تنها شعبه فعال مجموعه بزرگ قالیشویی خوشنام کرج در منطقه کلاک کرج، با اخذ مجوز رسمی صنف قالیشویان کشور آماده ارائه انواع خدمات قالیشویی به همشهریان عزیز در استان البرز است. این قالیشویی به واسطه همکاری با پرسنلی متعهد و متخصص و همچنین حذف واسطه ها و با نظارت مستقیم، فرش‌های شما را با بهترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت شست و شو و بعد از ضدعفونی در داخل کاور در درب منزل تحویل می­هد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانید با کارشناسان قالیشویی مرکزی در تماس باشید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.