سایه روشن و ایجاد حجم در طراحی فرش - قالیشویی مرکزی

سایه روشن و ایجاد حجم در طراحی فرش


طراحی فرش از شاخه‌های جذاب و کارآمد هنر طراحی است که نقش مهمی در کیفیت محصول نهایی فرش ایفا می‌کند.رعایت سایه روشن و ایجاد حجم در این طرح‌ها و تاثیر آن در زیبایی فرش، کاربردهای زیادی در این صنعت داشته و آن را در سال‌های اخیر متحول نموده است.در سال‌های اخیر برای علاقه‌مندان به هنرهای طراحی و قالیبافی فرصتی پیش آمده تا با تلفیق این دو هنر ضمن بهره‌مندی از اصالت طرح‌های ایرانی و کاربرد سایه روشن های خلاقانه، محصولاتی متمایز تولید و عرضه نمایند.در این مطلب به اهمیت سایه روشن در طراحی فرش و نقش این شیوه در حجم دهی به کار می‌پردازیم.با ما تا انتهای مطلب همراه بمانید.

طراحی فرش، سایه روشن و ایجاد حجم!

فرش را بی‌اغراق باید قطعه مهمی از مجموعه صنایع دستی و اصیل‌ترین صنعت هنری بشر نامید. تاریخچه کهن این هنر از ابتدا با طراحی گره خورده و به خلق آثاری متمایز و خلاقانه در طول تاریخ منجر شده است.تنوع محصولات فرش‌های دستباف و ماشینی نیز در سال‌های اخیر این هنر تلفیقی را گسترش داده و زیباترین جلوه‌های آن را در خانه‌های تک‌تک ما ایرانیان به نمایش گذاشته است.

همچنین بخوانید ….

سایه روشن و نقش آن در زنده و حجیم کردن طرح، با استفاده از ابزارها و مواد گوناگون و انواع مداد، زغال، مرکب و قلم فلزی به شکل تخصصی به‌کار گرفته می‌شوند …

در این میان هنر ایجاد سایه روشن در نقشه فرش و سهم مهم آن در بالا بردن کیفیت طراحی ارزش زیادی داشته است. تا آنجا که فرش‌های بافته شده با چنین طرح‌هایی از نقش هنری بالایی برخوردارند و سهم زیادی از تجارت این صنعت را به خود اختصاص می‌دهند.

سایه روشن و نقش آن در تابلو فرش‌های هنری…

بافت تابلو فرش،‌ هنری‌ترین نمونه ‌از تولید فرش است که در چند دهه اخیر بیشترین میزان محبوبیت را از آن خود کرده و بازارهای تجاری داخلی و خارجی این صنعت را تا موفقیت نهایی بدرقه کرده است. در این میان طراحی فرش و اجرای قوی و حساب شده سایه روشن‌ها در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.پیاده نمودن این تکنیک به حجم سازی کمک کرده و نقش و نمای فرش را به‌طرز اعجاب‌آوری متحول می‌کند.

از طرفی سایه‌ روشن‌ها در فرش کمک می‌کنند تا کیفیت الیاف بیشتر و بهتر به نمایش درآید و نقش و نمای آن مانند یک تابلوی هنری و زنده به زیباترین شکل دیده شود.به‌علاوه کاربرد هنرمندانه این تکنیک، فرش را از حالت جامد و ساده به شکل زنده و فعال نمایش داده و آن را در ردیف یکی از پرطرفدارترین هنرها در سطح جهان مطرح می‌کند.

سایه روشن و ایجاد حجم در طراحی فرش - قالیشویی مرکزی

سخن آخر

طراحی فرش را باید نخستین و مهم‌ترین گام در تولید این محصول ارزشمند برشمرد. استفاده از تکنیک‌های هنری نظیر سایه روشن و حجم‌سازی در این پروسه نیز، روشی است تا طرح و نقش فرش تا بالاترین حد ارتقاء یافته و زیباترین نمونه‌های این محصولات خلق شوند.استفاده از طراحی رایانه‌ای و نیز بهره‌گیری از قلم موی هنرمندان شاخص این رشته نیز فرصتی است تا نمای فرش ایرانی در زمره نخستین و برترین نمونه‌های هنری دنیا در این صنعت قرار گیرد.پیشنهاد آخر ما برای کاربران طرح‌های خلاقانه فرش و هنرمندان این عرصه، استفاده از فضای مجازی و دنیای رنگین اینترنت در این زمینه و بهره‌گیری از سایت‌های معتبر اینترنتی تولید و طراحی فرش است.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.