شستشوی فرش نجس در قالیشویی

شستشوی فرش نجس در قالیشویی


آیا قالیشوئی فرش نجس را پاک می‌کند؟

تمیز کردن و شستشوی فرش نجس یکی از نگرانی‌های خیلی از خانم‌های خانه‌دار است. کسانی که فرزند خردسال دارند با نجس شدن فرش هراسان می‌شوند، به خصوص اگر فضای کافی برای شستن فرش در خانه نداشته باشند و مجبور باشند فرش را برای شستشو به قالیشوئی بسپارند. در این مطلب به بررسی تمیز شدن فرش نجس در قالیشویی می‌پردازیم.

اهمیت شستشوی فرش نجس

فرشی که با خون یا ادرار کودکان یا حیوانات خانگی کثیف می‌شود، به لحاظ قوانین شرعی اسلام نجس تلقی می‌شود و باید با آب شسته و پاک شود. از طرف دیگر به لحظ پزشکی هم این موارد آلوده هستند و موجب انتقال بیماری و به خطر افتادن سلامت می‌شود.

با این حساب بلافاصله بعد از نجس شدن فرش باید برای شستشو و تمیز کردن آن اقدام کنید. خانم‌هایی خانه‌داری که فضای کافی برای شستن فرش در منزل را دارند می‌توانند فرش را بشویند و آبکشی کنند.

اما با توجه به زندگی آپارتمان نشینی این امکان برای خیلی از خانواده‌ها فراهم نیست و ناچار هستند فرش نجس شده را به قالیشوئی بسپارند. به همین دلیل لازم است از فرایند شستشو در قالیشوئی اطلاع داشته باشند تا با خیال راحت از پاک شدن فرش آن را به قالیشوئی بسپارند.

همچنین بخوانید ….

برای شستن فرش در منزل یا در قالیشویی باید از شوینده‌ی مناسب استفاده شود تا فرش به خوبی تمیز شود. یکی از شوینده‌های مناسب برای شستن فرش پودر صابون است. در این مطلب…..

مراحل شستشوی فرش نجس در قالیشوئی

مطابق قوانین فقهی اسلام بعد از اینکه عین نجاست از روی فرش پاک شود، با ریختن آب روی فرش، می‌توانیم آن را پاک تلقی کنیم. البته باید آب روی تمام قسمت‌های نجس شده ریخته شود و آب اضافی فرش خارج شود. به این ترتیب مراحل شستشوی فرش نجس در قالیشوئی شامل موارد زیر است:

  • برطرف کردن نجاست

در اولین مرحله از شستشو باید عین نجاست از روی فرش پاک شود. به طور دقیق‌تر اگر روی فرش خون ریخته آن نقطه از فرش پاک شود، یا اگر فرش با مدفوع کثیف شده است، ابتدا باید مدفوع از روی فرش پاک شود.

  • ریختن آب روی محل نجس

محلی از فرش که از نجاست پاک شده است، باید به وسیله‌ی آب شسته شود و در اصطلاح فقهی روی آن آب قلیل ریخته شود. بهتر است این محل با برس شسته شود تا هیچ اثری از نجاست روی آن باقی نماند. بعد از اینکه محل نجس تمیز شد، بقیه قسمت‌های فرش شسته و تمیز می‌شود.

شستشوی فرش نجس در قالیشویی

قالیشوئی مرکزی کرج با رعایت موازین شرعی فرش‌های نجس را با دقت زیاد شستشو و تمیز می‌کند. همچنین برای شستشوی فرش‌ها از شوینده‌های مرغوب و با کیفیت استفاده می‌کند که الیاف فرش آسیب نبیند. همچنین ضدعفونی و تمیز شود

برای ارتباط با قالیشوئی می‌توانید با شماره تلفن‌های ۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶ یا ۰۲۶۳۲۷۲۷۰۶۰ تماس بگیرید. همچنین برای بهره‌مندی از تخفیف‌های ویژه قالیشوئی مرکزی کرج می‌توانید سفارشات خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت کنید و منتظر تماس پرسنل قالیشوئی باشید.

 

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.