شستشوی فرش لاکی با شامپو فرش

شستشوی فرش لاکی با شامپو فرش


فرش لاکی از جمله فرش‌های دستباف قدیمی است. این دست از فرش‌ها، طرفداران خیلی زیادی دارند و بسیار هم زیبا هستند؛ اما برای شستشوی آن‌ها باید نهایت دقت را به خرج دهید، زیرا احتمال رنگ‌دادن و قاطی‌شدن رنگ‌های فرش بسیار بالا است. به همین دلیل هنگام شستشوی فرش لاکی باید به‌سراغ شوینده‌های خنثی مانند پودر دستی یا شامپو فرش بروید. در این مطلب می‌خواهیم در مورد شستشوی فرش لاکی با شامپو فرش صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

نحوه شستشوی فرش لاکی، اهمیت بسیار زیادی دارد و دلیل آن‌ هم، احتمال بالای قاطی‌شدن رنگ‌های فرش است. پس تا حد ممکن از فرش مراقبت کنید و روی آن روفرش بیندازید تا کثیف نشود. همچنین اگر فرش کثیف شده است و می‌خواهید آن را بشویید، هرگز از مواد قلیایی استفاده نکنید. در ادامه دلیل اهمیت روش شستن فرش لاکی را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم:

دلیل اهمیت روش شستن فرش لاکی

در فرش‌های لاکی بیشتر از رنگ قرمز استفاده شده است و به همین دلیل هم به آن‌ها فرش لاکی می‌گویند. به دلیل همین رنگ قرمز است که روش شستن فرش، اهمیت زیادی پیدا می‌کند. این فرش‌ها قیمت بسیار بالایی دارند و اگر در شستشوی آن‌ها دقت نشود، رنگ فرش قاطی می‌شود و ضرر مالی زیادی به شما تحمیل می‌شود.

همچنین بخوانید ….

شستشوی شرعی فرش یکی از مواردی است که با توجه به بافت مذهبی جامعه ما خواهان زیادی دارد. با توجه به امکان سرایت مواد و مایعات نجس به فرش و نیاز به شستشوی کامل تا…..

با این اوصاف، برای شستشوی فرش لاکی، از مواد شوینده‌ای استفاده کنید که باعث مخلوط‌شدن رنگ آن نشود و همچنین به تار و پود فرش هم آسیبی نزند. برای این منظور، شستشوی فرش لاکی با شامپو فرش می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل باشد که باعث مخلوط‌شدن رنگ فرش نمی‌شود و به بافت فرش هم صدمه‌ای وارد نمی‌آورد.

شستشوی فرش لاکی با شامپو فرش

برای شستشوی فرش لاکی با شامپو فرش، ابتدا فرش را به‌خوبی جارو کنید. پس از جاروکشی، مقدار یک لیتر آب را با دو فنجان شامپو فرش مخلوط کنید. آب و شامپو فرش را به‌خوبی مخلوط کنید تا کف کند. حال این مخلوط را روی تمام سطح فرش بمالید. سپس با یک دستمال تمیز و سفید که رنگ پس ندهد، مواد باقیمانده روی فرش را پاک کنید. پس از گذشت چند ساعت، فرش را مجدد جارو کنید. وقتی جاروکشی تمام شد، فرش را در مقابل نور خورشید پهن کنید تا خشک شود.

شستشوی فرش لاکی با شامپو فرش

سخن پایانی

همان‌طور که گفتیم، فرش لاکی حساسیت خیلی بالایی دارد و هنگام شستشوی فرش باید مراقبت باشید تا رنگ‌ها آن قاطی نشود. فرقی هم ندارد که فرش را خودتان در خانه می‌شویید یا آن را به قالیشویی می‌دهید، برای شستن فرش باید دقت بالایی به خرج داده شود. شستشوی فرش لاکی با شاکپو فرش در خانه می‌تواند روش خوبی برای شستن فرش باشد . صدمه‌ای هم به فرش نمی‌زند. فقط هنگام درست‌کردن مخلوط آب و شامپو فرش، حواستان باشد که مقدار بیان‌شده در این مطلب را رعایت کنید و فرش را به‌خوبی جارو کنید. همچنین زمانی که فرش را مقابل نور خورشید قرار می‌دهید، حواستان باشد که خیلی زمان طولانی در برابر تابش خورشید باقی نماند، زیرا ممکن است رنگ آن برود. از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید، از شما متشکریم. امیدواریم با خواندن این مطلب بتوانید فرش لاکی خود را بدون صدمه‌زدن به آن، بشویید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

تمیزی مبل نجس یکی از موضوعات مهم برای خانواده‌هایی است که به موضوع پاکیزگی شرعی اهمیت می‌دهند. با توجه به حجم و ساختار خاص مبل، این موضوع قدری دشوار بوده و به چالشی برای این افراد تبدیل شده است.

نظرات علماء و راه حل‌های آنها برای این موضوع در اختیار کاربرانی است که مایلند مبلمان خود را به این شیوه از نجسی پاک کنند. هم چنین می‌توان از قالیشویی‌های مقید به این اصول نیز برای تمیزی مبل نجس کمک گرفت.

در نوشتار پیش رو به این موضوع می‌پردازیم.

با ما تا انتهای مطلب همراهی کنید.

مبل نجس شده را چگونه تمیز کنیم؟

استفاده از مبل در کنار فرش و سایر پوشش‌های کاربردی در منازل امروزی به بخش ثابتی از دکوراتیو داخلی ساختمان تبدیل شده است. در این میان مشکلاتی از نظر بهداشتی پیش آمده و در مواردی مبل نجس می‌شود. با توجه به فرم مبل و حجم آن، شستشو و رفع نجسی در این بخش از دکوراسیون منزل به‌طور کامل نیازمند دقت و انجام مراحلی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

همچنین بخوانید ….

شستشوی شرعی فرش یکی از مواردی است که با توجه به بافت مذهبی جامعه ما خواهان زیادی دارد. با توجه به امکان سرایت مواد و مایعات نجس به فرش و نیاز به شستشوی کامل تا…..

برای این کار لازم است ابتدا عین نجاست را رفع کرده و سپس نسبت به رفع اثر آن برای تمیزی مبل نجس اقدام نمود. پس از رفع نجاست لازم است با یکی از دو روش زیر نسبت به رفع کامل نجسی و پاک کردن مبلمان اقدام شود:

روش اول با استفاده از آب قلیل است. یعنی روشی که آب با ظرف محدود مثلا کاسه یا سطل به توالی روی بخش نجس مبل ریخته و با فشار دادن از آن خارج شود. با ۳ بار تکرار این کار، نجاست برطرف شده و مبل پاک محسوب می‌شود. این کار را با قرار دادن تشت زیر مبل و مایل کردن آن انجام دهید.

در روش دوم با استفاده از آب کر که امروزه به آب لوله‌کشی اطلاق می‌شود می‌توان نجاست را از مبل برطرف کرد. این نوع آب به منبع بزرگی با حجم شرعی گفته می‌شود که شناور کردن اشیاء نجس در آن به پاک شدن آنها منجر می‌شود.

از آنجا که آب جاری در لوله‌کشی شهری به منبع بزرگی از آب متصل است از آن نیز به‌عنوان آب کر یاد می‌شود و همان خواص را به آن نسبت می‌دهند. به این ترتیب برای تمیزی مبل نجس از آب شهری به شکل لوله کشی نیز استفاده می‌شود.

تمیزی مبل نجس شده - قالیشویی مرکزی

چگونه با آب لوله کشی می‌توان تمیزی مبل نجس را تامین کرد؟

تمیزی مبل نجس در این روش با جاری کردن آب بر روی آن انجام می‌شود. برای این کار مبل را به‌طور مایل در محلی قرار دهید که امکان آبکشی آن وجود داشته باشد. سپس شلنگ آب را با فشار بر روی بخش نجس شده متمرکز و باز کنید. این مراحل را مانند مورد قبلی پس از رفع اصل نجاست و پاک کردن آن از روی مبل انجام دهید.

بهتر است این کار با مالش دست بر روی سطح مبل انجام شود تا تمیزی مبل نجس بهتر محقق شود. ضمن اینکه از پاکی آب جاری که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز باید اطمینان داشت.

در پایان پیشنهاد می‌شود اگر برای تمیزی مبل نجس در محیط محدود منزل یا آپارتمان دچار مشکل هستید، این کار را به قالیشویی‌های معتبر بسپارید که این کار را با استفاده از امکانات موجود و با تضمین رعایت اصول شرعی انجام می‌دهند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.