شستشوی تابلو فرش

شستشوی تابلو فرش


تابلوفرش‌ها وسایل زینتی هستند که تقریباً در همه خانه‌ها پیدا می‌شوند؛ اما تمیز کردن و شستشوی تابلو فرش کار ساده‌ای نیست. نمی‌توان با یک دستمال و گردگیری ساده، تابلوفرش‌ها را تمیز کرد. به همین دلیل می‌خواهیم در این مطلب روش شستشوی تابلو فرش را به شما بگوییم. با ما همراه باشید.

نحوه شستشوی تابلو فرش در خانه

برخی افراد در زمانی که احساس می‌کنند تابلو فرششان کثیف شده است، آن را به قالیشویی می‌سپرند؛ اما باید بگوییم که خودتان در خانه هم می‌توانید تابلو فرشتان را بشویید. برای شستن تابلو فرش طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1.  ابتدا باید فرش را از داخل قاب بیرون بیاورید؛
  2.  پس از جدا کردن فرش از قاب، روی فرش را با جارو برقی، جارو کنید تا گرد و خاک روی آن باقی نماند؛
  3.  حال یک لیتر آب سرد و دو فنجان شامپو فرش را داخل ظرف ریخته و مخلوط کنید. این مخلوط را خوب هم بزنید تا کف کند. سپس دستمال تمیز یا یک تکه اسفنج بزرگ را بردارید . داخل مخلوط، خوب بغلتانید. سپس با اسفنج تمام سطح تابلو فرش را تمیز کنید.
  4.  برای اینکه تابلو فرش خشک شود، آن را روی زمین پهن کنید. حواستان باشد فرش را در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید، زیرا ممکن است رنگ‌های آن قاطی شود.

همچنین بخوانید ….

برای جلوگیری از سرخوردن فرش، ترمز فرش به قسمت زیرین آن نصب می‌شود. برای جلوگیری از فساد چسب، در این مطلب شما را با شیوه شستشوی قالیچه چسبی آشنا می‌کنیم …

مراقب تابلو فرش خود باشید!

در زمان شستشوی تابلو فرش باید به نکات مهمی توجه کنید که عبارت‌اند از:

  •  نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید،‌ استفاده از برس یا اسفنج‌هایی با بافت نرم است. برس‌های سیمی و زبر به تار و پود فرش شما آسیب خواهند زد.
  •  نکته مهم دیگر انتخاب شامپو فرش است. حواستان باشد شامپو فرشی انتخاب کنید که درصد پایین خاصیت اسیدی داشته و فاقد جوهر نمک باشد.
  •  هنگام شستشوی تابلو فرش دقت کنید که از کف مخلوط آب و شامپو فرش استفاده کنید. در صورت استفاده از آب آن، فرش تمیز نمی‌شود و چسبنده خواهد شد.
  •  از آب گرم برای شستن تابلو فرش استفاده نکنید. اگر از آب گرم استفاده کنید، به احتمال زیاد رنگ‌های فرش باهم قاطی خواهند شد.
  •  برای خشک‌شدن، تابلو فرش را روی طناب پهن نکنید، زیرا خط تاشده از بین نخواهد رفت. فرش را روی سطح صاف و در محیطی گرم پهن کنید تا خشک شود. همچنین از پهن‌کردن تابلو فرش در مقابل تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید. این کار می‌تواند باعث کمرنگ‌شدن فرش یا قاطی‌شدن رنگ‌های آن بشود.
  •  برای جلوگیری از کثیف‌شدن تابلو فرش می‌توانید آن را به‌صورت روزانه گردگیری کنید. برای گردگیری روزانه تابلو فرش، از برس گردگیری جاروبرقی استفاده کنید
شستشوی تابلو فرش

سخن پایانی

تابلو فرش‌ها برای تزئین خانه، گزینه بسیار مناسبی هستند و معمولاً طرح‌هایی مانند طبیعت،‌ منظره،‌ چهره، آثار تاریخی و … دارند. تابلو فرش‌ها به‌صورت ماشینی و دست‌بافت به بازار عرضه می‌شوند که نوع دست‌بافت آن‌ها بسیار گران قیمت است. اگر شما هم برای تزئین منزل خود از تابلو فرش استفاده می‌کنید، مراحل گفته‌شده در این مطلب را برای شستشوی تابلو فرش خود دنبال کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.