مراحل شستشوی فرش ابریشم

مراحل شستشوی فرش ابریشم


ایرانیان از قدیم الایام در کنار خرید طلا و سکه، به فرزندان خود هنردوستی را می‌آموزند. این هنردوستی می‌تواند در قالب خرید فرش‌های ابریشم نهادینه شود. معمولاً فرش‌های ابریشم به خاطر گران قیمت بودنشان مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند. معمولاً از یک فرش ابریشمی در اتاقی مورد استفاده قرار میگیرد که به اصطلاح پاخور کمتری داشته باشد و سالم‌تر باقی بماند. همچنین در صورت نشستن گرد و غبار روی سطح فرش بهتر است که در کمترین زمان اقدام به جارو کردن آن کنید.
اما ممکن است توسط کودک شما یا به هر دلیل دیگری آن‌ها کثیف شوند و به شستشو نیاز پیدا کنند. شستشوی فرش ابریشمی متفاوت از فرش‌هایی است که از الیاف‌های دیگری استفاده می‌کنند و به حساسیت زیادی نیاز دارد.

فرش ابریشم را چگونه باید شست؟

وقتی لکه‌ای روی فرش شما می‌افتد، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید تمیز کردن زودهنگام لکه است. چرا که اگر لکه‌ها روی سطح فرش ماندگار شوند، مراحل شستشوی فرش ابریشم را پیچیده‌تر می‌کنند.

اکنون شما باید یک پاک کننده انتخاب کنید و فرآیند شستشو را آغاز کنید. نکته‌ی مهم اینجاست که نباید هرگز از پاک کننده‌های شیمیایی در مراحل شستشوی فرش ابریشم خود استفاده کنید. پاک کننده‌های شیمیایی می‌توانند باعث از بین رفتن رنگ‌ها و پاره شدن فرش شما شوند. مواد شیمیایی همچنین می‌توانند باعث ضعیف شدن الیافت فرش ابریشم شده و از طول عمر آن بکاهند. شما می‌توانید برای شستشوی خانگی از مواد مخصوص شستشوی فرش ابریشم استفاده کنید که در بازار موجود است. یا آنکه از ترکیب سرکه سفید و آب به صورت نصف نصف استفاده کرد. همچنین باید از آب ولرم برای شستشوی فرش ابریشمی خود استفاده کنید. آب داغ شاید باعث زودتر خشک شدن فرش شما شود، اما ممکن است اندازه‌ی فرش شما را کوچک‌تر کرده یا رنگ‌های آن را از بین ببرد

همچنین بخوانید ….

خاک گیری فرش یک امر ضروری برای بالا بردن عمر مفید فرش است. راه رفتن بر روی فرش و استفاده طولانی مدت از آن باعث می شود ذرات خاک و گرد و …

اما اگر کار فرش شما از لکه گیری گذشته باشد، باید یک شستشوی کلی انجام دهید. ابتدا گرد و غبار روی فرش را با جارو تمیز کنید. سپس لکه‌ها را با روش بالا از بین ببرید. و در نهایت برای شستشوی فرش ابریشم خود از شامپوهای مخصوص این نوع الیاف‌ها استفاده کنید.
اما اگر شستشوی صحیحی داده نشود، ممکن است فرش ابریشم زیبای شما دچار آسیب‌های مختلفی شود و ارثیه‌ی فامیلی شما از بین برود! بنابراین می‌توانید شستشوی فرش ابریشم خود را به قالیشویی‌های مکانیزه و معتبر بسپارید تا با مناسب‌ترین مواد شوینده و اصولی‌ترین روش‌ها فرش شما با طراوت و تمیز شود.

فرش ابریشم را چگونه باید شست؟

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.