چگونه فرش را باید بشوییم؟

چگونه فرش را باید بشوییم؟


چگونه فرش را باید بشوییم؟

هنگامی که تصمیم به شستشوی فرش گرفتید اولین چیزی که باید به فکر فراهم کردن آن باید فضای مناسب برای این کار است. زندگی آپارتمان نشینی امروز شما را در این مورد محدود می کند و توصیه ما استفاده از خدمات قالیشویی های معتبر برای انجام شستشوی فرش است. اما اگر اندازه فرش شما کوچک، کمتر از ۶ متر، است و قصد دارید با مصرف بهینه آب آن را در منزل بشویید، این کار را می توانید به صورت مرحله به مرحله به صورت زیر انجام دهید.

مراحل شستشوی فرش در منزل

مراحل شستشوی فرش در منزل

– قبل از انجام شستشو ابتدا توسط یک جاروی دستی یا با تکاندن فرش (البته به صورت آرام که به بافت فرش آسیبی وارد نشود) سعی کنید گرد و غبار را از فرش خارج کنید.
– همچنین پیش از اقدام به شستشو باید از عدم رنگ دهی فرش خود مطمئن شوید. برای این کار می توانید سر یک گوش پاک کن را به آب گرم آغشته کنید و آن را در قسمت رنگی فرش حدود ۳۰ ثانیه بغلتانید اگر سر گوش پاک کن رنگی شد به هیچ وجه خود اقدام به شستن فرش نکنید چرا که به احتمال بسیار بالا در فرش شما تداخل رنگ ایجاد خواهد شد و بهتر است آن را به یک قالیشویی بسپارید. در قالیشویی های معتبر قبل از اقدام به شستشو در مورد فرش هایی که احتمال رنگ دهی دارند از مواد تثبیت کننده رنگ خاصی استفاده می کنند و به طور ایمن به انجام کار شستشو می پردازند. اما اگر تست رنگ دهی فرش منفی بود ادامه مراحل را به صورت زیر می کنید.
– یک سطح شیبدار که آب اضافی فرش توانایی به راحتی خارج شدن از آن را داشته باشد انتخاب کنید.
– برای شستشوی فرش بهتر است از آب ولرم استفاده کنید.

همچنین بخوانید ….

اصول جارو کردن فرش

برای شست و شوی فرش های عتیقه و گران قیمت در منزل باید نهایت دقت خود را به کار ببرید تا هیچگونه آسیبی به فرش وارد نشود. شستن فرش…

– شوینده های مناسبی که می توانید برای شستشوی فرش به کار گیرید می تواند شامل پودر رخت شوی دستی، مایع ظرفشویی و شامپو فرش باشد. اگر فرش شما زیاد کثیف نباشد می توانید ماده شوینده را با آب مخلوط و به صورت محلول شوینده فرش مورد استفاده قرار دهید.
– پس از انجام شستشو، فرش را به خوبی آبکشی و در نهایت آبگیری کنید. سپس از آبگیری نیز با استفاده از یک حوله هم آب باقی مانده در فرش و هم پرزهای اضافی خارج شده از آن را جمع کنید.
– خشک کردن فرش شسته شده را می توانید در فضای آزاد انجام دهید. اما دقت باشید که به هیچ عنوان نباید آن را برای خشک شدن آویزان کنید (آویزان کردن به بافت فرش آسیب می رساند)، همچنین استفاده از وسایل گرمایشی نیز برای خشک کردن فرش توصیه نمی شود. بهتر است چند وسیله سفت و با دوام را که سطح آنها را توسط آب تمیز شسته اید بر روی زمین و با فاصله مناسب از هم قرار دهید و فرش را از پشت بر روی آن بگذارید تا خشک شود. با این کار فرش را آویزان نکرده و در زیر آن فضای مناسب برای جریان هوا را ایجاد کرده اید.
– پس از خشک شدن کامل فرش توسط یک برس به آرامی پرزهای آن را برس بزنید تا مرتب شوند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.