شستشوی گلیم‌های سنتی در کرج - قالیشویی مرکزی

شستشوی گلیم‌های سنتی در کرج


گلیم جزو زیراندازهای زیبا و سنتی در ایران است که رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی از آن وجود دارد. بافت حساس گلیم‌ها باعث می‌شود که نگهداری و شستشوی آن‌ها اهمیت خاصی پیدا کند. رعایت کردن نکات شستشوی گلیم‌ها باعث می‌شود تا ظاهر آن‌ها همیشه آراسته و زیبا مانده و ماندگاری و طول عمر آن‌ها نیز افزایش یابد.

گلیم چیست؟

گلیم در اصل نوعی کف‌پوش و زیرانداز محسوب می‌شود که برای ساخت آن از پشم و موی حیوانات اهلی مثل گوسفند، بز و غیره استفاده می‌کنند. گلیم‌ها برخلاف قالی دارای پرز نیستند.

بیش‌تر مردم از گلیم‌های دستی و ماشینی در خانه خود استفاده می‌کنند. شستشو و تمیز کردن گلیم‌ها را می‌توانید خودتان در خانه نیز انجام دهید اما اگر خواهان حفظ کیفیت گلیم خود هستید توصیه می‌کنیم این کار را به عهده قالی‌شویی‌ها باتجربه مثل قالی‌شویی مرکزی کرج بگذارید.

همچنین بخوانید ….

فرش آکریلیک مرغوب‌ترین نوع فرش ماشینی است که جنس نخ آن از الیاف پلی آکریلو نیتریل است. این نخ این ویژگی را دارد که در برابر بیدزدگی و مواد شیمیایی مقاوم است اما….

مهم‌ترین دلایل شستشوی گلیم در قالی‌شویی

از مهم‌ترین دلایلی که بهتر است شستشوی گلیم خود را به عهده قالی‌شویی‌ها بگذارید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گلیم‌ها با الیاف نازکی درست می‌شوند ‌و به خاطر بافت حساسی که دارند بهتر است به‌وسیله افراد متخصص و حرفه‌ای در این حیطه شستشو داده شوند تا از این طریق بتوان کیفیت و طول عمر آن را افزایش داد.
  • برای شستشوی مناسب گلیم از ماده‌های شوینده مخصوصی در قالی‌شویی استفاده می‌کنند.
  • قالی‌شویی‌های حرفه‌ای برای خشک‌کردن گلیم از نور مستقیم خورشید برای خشک‌کردن گلیم استفاده نمی‌کنند.
  • قالی‌شویی‌ها با شستشوی مناسب گلیم باعث گردگیری خوب آن می‌شوند.
  • شرکت‌های قالی‌شویی به‌خوبی لکه‌ها و آلودگی‌های مختلف گلیم را پاک‌سازی می‌کنند.

انواع روش‌های شستشوی گلیم

شستشوی گلیم‌ها را می‌توان با دو زیر انجام داد:

  • شستشوی سنتی
  • شستشوی ماشینی

شستشوی سنتی

گلیم‌های دستباف را می‌توان در قالی‌شویی یا منزل به‌صورت سنتی یا دستی شستشو داد؛ اما به علت حساسیت گلیم‌های دستباف بهتر است این کار را به عهده قالی‌شویی‌ها بگذارید.

شستشوی ماشینی

روش دیگر شستن گلیم استفاده از ماشین‌های مکانیزه است که در قالی‌شویی‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. در این روش شستشوی گلیم با استفاده از دستگاه‌های فول اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک انجام می‌شود. در حالت معمول از این روش برای شستن فرش‌هایی که دارای الیاف مصنوعی هستند استفاده می‌کنند.

شستشوی گلیم‌های سنتی در کرج - قالیشویی مرکزی

توصیه مهم درباره شستشوی گلیم

گلیم‌ها دارای انواع مختلفی هستند و می‌توان گلیم‌های دستباف یا ماشینی را در بازار پیدا کرد. گلیم‌ها بسیار ظریف هستند و از بافت حساسی برخوردار هستند که ممکن است با شستشوی غلط دچار آسیب‌های فیزیکی، پخش شدن رنگ یا عوض شدن رنگ شوند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم گلیم‌ها مخصوصاً گلیم‌های دستباف را در خانه نشویید و این کار را به عهده قالی‌شویی‌های حرفه‌ای و باتجربه بگذارید.

شستشوی گلیم‌های سنتی در کرج

انتخاب قالی‌شویی مناسب برای شستشوی گلیم‌ها دارای اهمیت زیادی است چراکه افراد می‌خواهند از کیفیت کار، حفظ سلامت گلیم و قیمت مناسب شستشوی گلیم اطمینان پیدا کنند. شستشوی گلیم‌های سنتی در کرج در قالی‌شویی‌های مختلفی انجام می‌شود اما اگر می‌خواهید از نتیجه کار رضایت صددرصدی داشته باشید توصیه می‌کنیم شستشوی گلیم خود را به عهده قالی‌شویی‌های حرفه‌ای و باتجربه مانند قالی‌شویی مرکزی کرج

بگذارید. قالی‌شویی مرکزی کرج مهارت و تجربه بالایی را در زمینه شستشوی گلیم‌های ماشینی و دستباف دارد و شما می‌توانید با خیال راحت انواع گلیم‌های دستباف یا ماشینی را با خیال راحت به این قالی‌شویی بسپارید.

سخن پایانی

گلیم‌ها جزو زیراندازهای کاربردی و رایج هستند که در انواع مدل‌های دستباف یا ماشینی موجود هستند. برای شستشوی گلیم‌ها اگر می‌خواهید کیفیت و سلامت آن‌ها بعد از شستن آن‌ها حفظ شود توصیه می‌کنیم حتماً از قالی‌شویی‌های مناسب مانند قالی‌شویی مرکزی کرج استفاده کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.