شستشوی فرش آکریلیک

شستشوی فرش آکریلیک


آشنایی با شیوه شستشوی فرش آکرلیک

فرش آکریلیک مرغوب‌ترین نوع فرش ماشینی است که جنس نخ آن از الیاف پلی آکریلو نیتریل است. این نخ این ویژگی را دارد که در برابر بیدزدگی و مواد شیمیایی مقاوم است اما تنها عیب آن تولید پرز است. در این مطلب قصد داریم شیوه‌ی شستشوی فرش آکریلیک را بیان کنیم.

شوینده‌ی مناسب فرش آکریلیک چیست؟

شوینده‌ی مناسب برای شستن فرش، شوینده‌ای است که بتواند چربی و گرد و غبار را از روی فرش به طور کامل پاک کند. از طرف دیگر به الیاف فرش آسیبی نزند و رنگ آن را تغییر ندهد.

برای شستن فرش آکریلیک باید شامپوهای شستشوی صنعتی استفاده شود که علاوه بر تمیز کردن، الیاف فرش نرم شود. استفاده کردن از پودر لباسشویی دستی موجب ایجاد واکنش در الیاف فرش می‌شود و فرش را خشک و سفت می‌کند.

همچنین یکی دیگر از معایب استفاده از شوینده‌ی نامناسب این است که موجب زرد شدن ریشه‌های فرش می‌شود و زیبایی آن را از بین می‌برد.

همچنین بخوانید ….

یکی از فرش‌های پر طرفدار در بازار فرش فرش‌های ترک هستند. این فرش‌ها رنگ بندی و طرح‌های متنوع و شاد دارند و برای دکوراسیون مدرن بسیار مناسب هستند. در صورتی‌که می‌خواهید….

مراحل شستشوی فرش آکریلیک

شستشوی فرش با الیاف آکریلیک با فرش‌های دیگر تفاوت چندانی ندارد و شامل مراحل زیر است.

  • غبارگیری و لکه برداری فرش آکریلیک

اولین مرحله در شستن تمام فرش‌ها غبار گیری است. این کار باعث می‌شود گرد و غبار بین الیاف تمیز شود و فرش تمیزتر شود. همچنین درصورتی‌که روی فرش لکه‌ی رنگ یا مواد غذایی وجود داشته باشد، پیش از شستشو باید لکه‌ها را تمیز کرد.

  • شستشو و آبکشی فرش آکریلیک

برای شستشوی فرش آکریلیک باید آن را با آب خیس کرد و با استفاده از یک شوینده‌ی مناسب فرش را شستشو کرد. نکته‌ی بسیار مهم در شستشوی فرش این است که برای جلوگیری از آسیب به الیاف فرش باید برس کشیدن روی آن در یک جهت باشد. بهتر است برس در جهت خواب فرش کشیده شود تا الیاف تغییر شکل ندهند.

بعد از اینکه فرش به طور کامل با شوینده شسته و تمیز شد نوبت به آبکشی فرش می‌رسد. در این مرحله لازم است الیاف فرش به طور کامل از شوینده پاک شود تا بعد از خشک شدن باعث سفت و خشک شدن فرش نشود. پس فرش را با پارو تمیز کنید و سپس دور از نور مستقیم خورشید پهن کنید.

شستشوی فرش آکریلیک

نکات مهم در مورد شستشوی فرش آکریلیک

علاوه بر مواردی مانند استفاده از شوینده مناسب و شیوه‌ی صحیح شستشوی فرش آکریلیک باید به دو نکته‌ی دیگر هم توجه کنید.

  • برای شستن فرش آکریلیک در منزل نباید از فرچه‌ی سفت استفاده کنید، تا حد امکان باید از فرچه نرم استفاده کنید که ظرافت فرش از بین نرود.
  • درصورتی‌که فضای کافی برای شستن فرش در خانه ندارید، باید فرش آکریلیک را به یک قالیشوئی معتبر بسپارید که از ابزار آلات و ماشین‌های مناسب فرش‌های آکریلیک استفاده می‌کند.

قالیشوئی مرکزی کرج بیش از ۵۰ سال سابقه در زمینه‌ی شستشوی فرش دارد و شما با اعتماد به این تجربه می‌توانید فرش‌های اکریلیک را به این قالیشوئی بسپارید. این قالیشوئی از ماشین آلات تمام اتوماتیک استفاده می‌کند و مشتریان را از کیفیت شستشو راضی نگاه می‌دارد.

آدرس این قالیشوئی در کرج، بلوار دانش آموز، بین خیام و رودکی شرقی است و با ثبت آنلاین سفارشات می‌توانید از تخفیفات این قالیشوئی بهره‌مند شوید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.