شیوه‌ی صحیح شستن فرش ترک

شیوه‌ی صحیح شستن فرش ترک


شیوه‌ی صحیح شستن فرش ترک چگونه است؟

یکی از فرش‌های پر طرفدار در بازار فرش فرش‌های ترک هستند. این فرش‌ها رنگ بندی و طرح‌های متنوع و شاد دارند و برای دکوراسیون مدرن بسیار مناسب هستند. در صورتی‌که می‌خواهید فرش ترک را در خانه بشویید باید با اصول صحیح شستشوی آن آشنا باشید تا کیفیت فرش از دست نرود. در این مطلب شما را با شیوه صحیح شستن فرش ترک آشنا می‌کنیم.

مراحل شستشوی فرش ترک در خانه

برای شستن فرش ترک در خانه باید از شوینده‌ی مناسب  استفاده کنید که کیفیت فرش از بین نرود و رنگ آن خراب نشود. مراحل شستشوی صحیح به ترتیب زیر است.

  • غبار گیری و جارو کردن فرش

قبل از اینکه فرش را بشویید باید با جارو برقی روی آن را تمیز کنید و گرد و غبار و آشغال‌هایی که روی آن ریخته را تمیز کنید. با این کار شستن فرش راحت‌تر می‌شود.

همچنین بخوانید ….

پوشاندن منازل با فرش در بین ایرانیان رواج دارد. انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف در دکوراسیون منازل استفاده می‌شود. فرش‌های ماشینی….

  • شستن فرش با شوینده‌ی ‌مرغوب و مناسب

در دومین مرحله  برای شستن فرش ترک باید شوینده‌ای مناسب مانند شامپو فرش یا مایع ظرفشویی را باید با آب مخلوط کنید تا رقیق شود. سپس یک تکه ابر را به این شوینده آغشته کنید و روی لکه‌های مواد غذایی که روی فرش ریخته بریزید بمالید تا تمیز شود. با این کار گرد و غباری هم که روی فرش نشسته بود پاک می‌شود.

هیچ وقت برای شستن و تمیز کردن لکه‌های روی فرش از شوینده‌های قوی مانند وایتکس یا شوینده‌های آنزیم‌دار استفاده نکنید چون باعث خراب شدن رنگ فرش ترک می‌شود.

  • آبکشی و خشک کردن فرش ترک

در مرحله‌ی شستن و آبکشی فرش ترک باید آن را بخ نحوی بشویید که الیاف فرش از شوینده پاک شود، زیرا درصورتی‌که شوینده‌ای روی فرش باقی بماند بعد از خشک شدن الیاف آن تغییر حالت می‌دهد و دیگر نرمی و لطافت قبل از شستشو را ندارد.

برای خشک کردن فرش هم باید آب را به طور کامل جدا کنید، چون اگر فرش ترک مدت طولانی خیس بماند، ریشه‌های آن زرد می‌شود. پس از یک پارو برای آبگیری استفاده کنید یا آن را روی نرده پهن کنید تا آب آن گرفته شود. برای خشک شدن هم فرش را بدور از نور مستقیم خورشید قرار دهید زیرا نور مستقیم باعث تغییر رنگ فرش می‌شود.

شیوه‌ی صحیح شستن فرش ترک

کدام شوینده‌ها برای شستن فرش ترک مناسب هستند؟

شوینده‌ای که برای شستن فرش استفاده می‌شود باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • قدرت پاک کنندگی بالا داشته باشد.
  • موجب تغییر رنگ فرش نشود.

با این حساب صابون، شامپو فرش، مایع ظرفشویی بهترین شوینده‌هایی هستند که برای شستن فرش می‌توان از آن‌ها استفاد کرد.

قالیشوئی مرکزی کرج انواع خدمات شستشو و تعمیر فرش‌های دستبافت و ماشینی و تابلو فرش را با قیمت مناسب انجام می‌دهد. خدمات این قالیشوئی در جهت جلب رضایت مشتریان است، به همین جهت علاوه بر تعرفه‌ی مناسب سفارشات را در زمان تعیین شده به مشتریان تحویل می‌دهد. برای ارتباط با قالیشوئی می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۶۳۲۷۲۷۰۶۰- ۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶ تماس بگیرید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.