شستشوی پتو و تشک

شستشوی پتو و تشک


شستشوی پتو و تشک چه اهمیتی دارد؟

شستن کالای خواب مانند پتو و تشک برای پیشگیری از بیماریهای پوستی و قارچ اهمیت زیادی دارد. زیرا استفاده‌ی روزانه از پتو، تشک و بالش باعث می‌شود سلول‌های مرده پوست روی رختخواب بریزد. همچنین وقتی به طور طبیعی در خواب عرق می‌کنیم رختخواب آلوده و سرشار از میکروب می‌شود. بنابراین در معرض انواع بیماری‌ها قرار می‌گیریم.

همچنین بخوانید ….

موکت یکی از کفپوش‌هایی که در مکان‌های مختلف مانند سالن‌های همایش، منازل، راهروی ادارات و هتل‌ها استفاده می‌شود. با استفاده از موکت قطعاً سطح آن آلوده و منبع انتقال بیماری‌ها می‌شود….

 

چگونه پتو را در خانه  بشوییم؟

هر قدر هم در خانه نظافت را رعایت کنیم باز هم روی سطح پتو گرد و غبار می‌نشیند. برای شستن پتو در خانه باید آن را داخل یک تشت آب خیس کنید و روی آن شوینده مناسب بریزید. پودر و مایع لباسشویی بهترین شوینده‌ها برای تمیز کردن پتو هستند.

دقت کنید جنس پتو به گونه‌ای نباشد که با آب داغ خراب شود. در این‌صورت از آب ولرم برای خیس کردن پتو باید استفاده کنید. می‌توانید برای اطمینان به اتیکت روی پتو دقت کنید تا پتو را با دمای آب مناسب بشویید بعد از دو ساعت پتو را چنگ بزنید تا آلودگی‌های آن جدا شود و تمیز شود. سپس پتو را آبکشی کنید.

دقت کنید هیچوقت برای شستن پتو نباید از شوینده‌های سفید کننده مانند وایتکس استفاده کنید زیرا موجب خراب شدن رنگ پتو می‌شود. همچنین اگر روی پتو لکه‌ای مانند آبمیوه، آدامس یا خوراکی‌های دیگر باشد باید ابتدا آن لکه را تمیز کنید بعد پتو را بشویید.

شستشوی پتو و تشک

چگونه تشک را در خانه  بشوییم؟

شستن تشک‌های بدون فنر در خانه امکان پذیر است و می‌توان آن را در خانه شست. اما اگر پتو فنر داشته باشد مانند تشک خوشخواب نمی‌توانید آن را با آب بشویید زیرا فنرهای آن زنگ می‌زند. فقط می‌توانید با شوینده مناسب لکه‌ها را از روی خوشخواب پاک کنید.

برای پاک کردن لکه باید یک دستمال یا اسفنج آغشته به مایع لباسشویی یا شامپو فرش را روی سطح تشک بکشید و گرد و غبار و آلودگی‌های آن را تمیز کنید. حتی می‌توانید مقداری از شوینده را با آب رقیق کنید و آن را روی تشک اسپری کنید سپس با یک دستمال خشک سطح آن را پاک کنید.

بعد از اتمام کار هم باید فضای کافی در اختیار داشته باشید که تشک را در مقابل آفتاب قرار دهید تا خشک شود. زیرا نمدار بودن تشک موجب کپک زدن هم می‌شود.

برای این‌که از سالم ماندن تشک مطمئن شوید می‌توانید شستن آن را به قالیشویی بسپارید. در قالیشویی فضای کافی برای خشک کردن تشک وجود دارد. همچنین از شوینده‌های با قدرت پاک کنندگی بالا استفاده می‌شود و شستشو به نحوی انجام می‌شود که آسیبی به تشک یا پتو وارد نشود.

همچنین شستشوی پتو و تشک در خانه نیاز به مصرف آب زیادی دارد و جابه جا کردن آن سخت است. پس می‌توانید شستشوی پتو و تشک را به قالیشویی مرکزی کرج بسپارید که با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین هزینه خدمات را به مشتریان ارائه می‌کند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.