شستشوی موکت

شستشوی موکت


شستشوی موکت

موکت یکی از کفپوش‌هایی که در مکان‌های مختلف مانند سالن‌های همایش، منازل، راهروی ادارات و هتل‌ها استفاده می‌شود. با استفاده از موکت قطعاً سطح آن آلوده و منبع انتقال بیماری‌ها می‌شود. بنابراین شستشوی موکت اهمیت زیادی دارد.

نحوه‌ی شستشوی صحیح موکت چگونه است؟

قبل از هر اقدامی برای شستشوی موکت باید سطح آن را تمیز کنید تا گرد و غبار و ذرات ریز در بین پرزهای آن وجود نداشته باشد. برای این‌کار بهتر است از جارو برقی با مکش بالا استفاده کنید.

بعد از تمیز کردن سطح موکت باید با یک شوینده‌ی مناسب آن را تمیز کنید. بهترین شوینده برای شستشو و تمیز کردن موکت شوینده‌ای است که رنگ موکت با آن تغییر نکند. همچنین پرزهای موکت دچار تغییر حالت نشود و کیفیت خود را از دست ندهد.

بهترین شوینده‌های برای تمیز کردن موکت موارد زیر هستند.

  • شامپو فرش
  • مایع ظرفشویی
  • سرکه
  • جوش شیرین

همچنین بخوانید ….

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تاتامی این است که شستشوی آن راحت و آسان است و با استفاده از شوینده‌های در دسترس انجام می‌شود. مهم‌ترین نکته در شستشوی تاتامی این است که نباید تمیز کردن آن را به….

برای لکه برداری از روی موکت باید آن قسمت لکه را با یک شوینده‌ی مناسب که بتواند لکه را در خود حل کند تمیز کنید. مثلا اگر لکه‌ی آب میوه روی موکت ریخته است کمی شوینده را روی اسفنج بریزید و لکه را با آن بمالید تا تمیز شود.

پس از تمیز شدن لکه می‌توانید کل موکت را پاک کنید. برای استفاده از شوینده‌ها آن را با نسبت ۱ به ۳ با آب ولرم ترکیب کنید. آب داغ موجب خراب شدن پرزهای موکت می‌شود.

اسفنج یا طی را به محلولی که درست کرده‌اید آغشته کنید و روی موکت بکشید. این کار باعث جدا شدن آلودگی از سطح موکت و تمیز شدن آن می‌شود.

اگر موکت به کف چسبیده و قابل جدا شدن نیست باید سعی کنید موکت به طور کامل خیس نشود. زیرا نمی‌توانید آن را خشک کنید و خیس ماندن موکت موجب خراب شدن پرزهای آن می‌شود. اما اگر موکت قابل جدا شدن است می‌توانید آن را آبکشی کنید و سپس در مقابل آفتاب قرار دهید تا کاملاً خشک شود.

شستشوی موکت

شیوه‌ی استفاده از جوش شیرین برای شستشوی موکت

جوش شیرین لکه‌ها را به خوبی تمیز می‌کند. به خصوص اگر لکه‌ی خون روی موکت وجود داشته باشید می‌توانید با ریختن کمی پودر جوش شیرین روی آن، لکه‌ را به طور کامل پاک کنید. سپس از یک شوینده‌ی دیگر برای تمیز کردن موکت استفاده کنید.

مزیت استفاده از سرکه برای شستشوی موکت

سرکه علاوه بر این‌که لکه‌ها را تمیز می‌کند و موجب تمیز شدن موکت می‌شود می‌تواند رنگ موکت را شفاف و درخشان کند. می‌توانید برای درخشان کردن موکت داخل مایعی که از آب و شوینده‌های دیگر تهیه می‌کنید کمی سرکه بریزید.

قالیشویی برای شستشوی موکت از دستگاه‌های مخصوص استفاده می‌کند و به این ترتیب سالم ماندن موکت تضمین می‌شود. قالیشویی مرکزی به شما اطمینان می‌دهد موکت‌ها را به بهترین شکل و با کمترین هزینه بشوید و اعتماد شما را جلب کند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.