کامل‌ترین اطلاعات در مورد شستشوی تاتامی

کامل‌ترین اطلاعات در مورد شستشوی تاتامی


شستشوی تاتامی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تاتامی این است که شستشوی آن راحت و آسان است و با استفاده از شوینده‌های در دسترس انجام می‌شود. مهم‌ترین نکته در شستشوی تاتامی این است که نباید تمیز کردن آن را به تعویق بیندازید. بلکه باید حتماً به صورت روزانه آن را تمیز کنید تا آلودگی روی آن تجمع پیدا نکند و شستن سخت‌تر نشود. همچنین تمیز نکردن تاتامی موجب انتقال بیماری بین استفاده کنندگان می‌شود. بنابراین شستشوی تاتامی اقدامی در جهت حفظ سلامت است. با توجه به این‌که حفظ نظافت و پاکیزگی تاتامی اهمیت دارد در این مطلب شما را با شیوه‌ی صحیح شستشوی تاتامی در سالن‌های ورزشی و مهدکودک آشنا می‌کنیم.

همچنین بخوانید ….

قالیبافی از صنعت‌های اصیل ایرانی است که در دنیا نیز شهرت زیادی دارد. در اوایل شکل‌گیری این حوزه تمام فرش‌های ایرانی حاصل ماه‌ها صبر و دقت دست هنرمندان برای نقش بستن طرح‌های قالی بود….

 

مراحل شستشوی تاتامی چگونه است؟

اولین مرحله برای تمیز کردن تاتامی این است که روی آن را جارو و تمیز کنید. حتی بهتر است آن را از تکه‌های دیگر که به صورت پازل به هم وصل شده‌اند جدا کنید و زیر تاتامی را هم از گرد و خاک پاک کنید.

سپس برای تمیز کردن یک سطل را پر از آب کنید و داخل آن پودر لباسشویی یا مایع ظرفشویی بریزید. یک طی پارچه‌ای یا یک دستمال تمیز را به این محلول آغشته کنید و روی سطح تاتامی بکشید. این کار موجب جدا شدن آلودگی از سطح تاتامی می‌شود. با این شیوه آب به داخل لایه‌های تاتامی نفوذ نمی‌کند و آن را خراب نمی‌کند.

اگر چه جنس تاتامی به گونه‌ای است که معمولاً آب داخل آن نفوذ نمی‌کند اما اگر سطح تاتامی زیاد خیس شد برای جلوگیری از خراب شدن آن می‌توانید با یک دستمال خشک آن را پاک کنید یا این‌که چند دقیقه‌ای آن را جلوی آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

هنگام شستشوی تاتامی مواظب باشید از فاصله‌ی محل اتصال پازل‌ها به هم آب روی کف سالن نریزد. یا اگر آب روی کف ریخت سریع آن را خشک کنید. زیرا مرطوب ماندن سطح زیرین تاتامی موجب خراب شدن آن می‌شود.

کامل‌ترین اطلاعات در مورد شستشوی تاتامی

آیا برای شستشوی تاتامی می‌توان از شوینده‌های قوی استفاده کرد؟

شستن تاتامی به طور معمول با شوینده‌های معمولی که در خانه استفاده می‌کنیم انجام می‌شود. اما شاید برخی افراد گمان کنند برای پاک کردن تاتامی که خیلی کثیف است یا تغییر رنگ داده است می‌توانند از شوینده‌های قوی خانگی استفاده کنند. در پاسخ به این افراد باید گوییم خیر شما امکان شستشوی تاتامی با شوینده‌هایی نظیر وایتکس را ندارید.

این مواد قدرت پاک کنندگی بالایی دارند و سازگار با جنس فوم تاتامی نیستند. در صورتی‌که از آن‌ها استفاده کنید تاتامی آسیب می‌بیند و شاید اصلاً قابل استفاده نباشد. پس بهتر است قبل از این‌که تاتامی به حدی آلوده شود که نگران تمیز کردن آن باشید به طور مداوم آن را تمیز کنید و از پایدار شدن آلودگی روی آن جلوگیری کنید.

اگر فرصت کافی برای انجام شستشوی تاتامی را ندارید می‌توانید با کمک قالیشویی مرکزی کرج این کار را انجام دهید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.