شستشوی فرش بلژکی - قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش بلژکی


فرش بلژیکی به فرش‌های مدرنی گفته می‌شود که از ویسکوز تهیه می‌شود و ماهیت گیاهی دارند. همچنین ساختار این فرش‌ها به شکلی است که به زمین می‌چسبند. با توجه به اینکه این فرش‌ها با فرش‌های معمولی متفاوت هستند، قصد داریم در این مطلب شیوه شستشوی فرش بلژیکی را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

ویژگی‌های فرش بلژیکی چیست؟

• فرش‌های بلژیکی نازک هستند، به همین دلیل توصیه می‌شود برای راه رفتن روی آن‌ها از دمپایی استفاده شود یا اینکه روی آن روفرشی انداخته شود.
• مواد تشکیل دهنده الیاف فرش بلژیکی از ویسکوز و پلی استر است. به همین دلیل به این فرش‌ها، فرش‌های ابریشم مصنوعی گفته می‌شود. اگر یکی از تارهای این فرش‌ها را بسوزانید، بویی که ایجاد می‌شود شبیه بوی کاغذ سوخته است.
• الیاف فرش بلژیکی پرزدهی ندارد و به دلیل اینکه از الیاف طبیعی ساخته شده است، موجب ایجاد حساسیت یا ناراحتی تنفسی نمی‌شود.
• این فرش‌ها گرد و غبار را به خود جذب نمی‌کند و موجب ایجاد الکتریسیته ساکن نمی‌شود.

همچنین بخوانید ….

فرش شگی یا فرش پرز بلند جزو فرش‌های مدرن و محبوب است که به خاطر ظاهر جالب و منحصربه‌فرد خود موردتوجه بسیاری از افراد قرارگرفته است و باعث….

چرا شستشوی فرش بلژیکی اهمیت دارد؟

فرش‌های بلژیکی که به فرش‌های ابریشم مصنوعی معروف است به دلیل لاتکسی که در قسمت پشت آن بکار رفته روی سرامیک سر نمی‌خورند. اما شستشوی نادرست این فرش‌ها باعث می‌شود لاتکس از بین برود و فرش گلوله گلوله شود. به همین دلیل لازم است برای شستشوی آن از شوینده مرغوب استفاده شود و روش مورد استفاده در جهت حفاظت از الیاف و لاتکس پشت آن باشد.

از چه شوینده‌ای برای شستشوی فرش بلژکی استفاده می‌شود؟

با توجه به جنس الیاف فرش‌های بلژیکی، بهتر است برای شستن آن از شوینده‌هایی که کمترین مواد شیمیایی یا اسیدی دارند، استفاده شود. زیرا الیاف ابریشم ظریف و نازک هستند و با مواد شوینده نامناسب دچار تغییر رنگ می‌شوند، حتی ممکن است نقش و نگار فرش هم از بین برود.

شستشوی فرش بلژکی - قالیشویی مرکزی

شیوه صحیح شسشتشوی فرش بلژیکی چگونه است؟

اولین مرحله برای شستن فرش بلژیکی مربوط به غبارگیری و تمیز کردن گرد و خاک آن است. چون اگر این کار انجام داده نشود، رنگ فرش کدر می‌شود. بعد از این مرحله فرش‌ها خیس می‌شوند.
البته به هیچ وجه برای شستشوی فرش بلژیکی از آب داغ استفاده نمی‌شود، بلکه با آب سرد و شوینده مناسب لکه‌ها تمیز می‌شوند.
در نهایت فرش‌ها آبگیری می‌شوند و برای خشک کردن به گرم خانه‌های مخصوص هدایت می‌شوند. آخرین مرحله از شستشوی فرش بلژیکی به بسته بندی و کاور کردن فرش‌ها اختصاص دارد.
قالیشوئی مرکزی کرج علاوه بر شستشوی انواع فرش، خدمات خشکشوئی مبلمان و تشک‌های خوشخواب را با بهترین مواد شوینده انجام می‌دهد. این قالیشوئی عضو اتحادیه قالیشوئی است به همین دلیل هزینه‌های خدمات شستشوی فرش را مطابق با تعرفه‌های اتحادیه از مشتریان دریافت می‌کند. برای ثبت سفارش می‌توانید به سایت قالیشوئی مراجعه کنید و از تخفیف این شیوه از ارتباط بهره‌مند شوید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.