شستشوی فرش شگی - قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش شگی


فرش شگی یا فرش پرز بلند جزو فرش‌های مدرن و محبوب است که به خاطر ظاهر جالب و منحصربه‌فرد خود موردتوجه بسیاری از افراد قرارگرفته است و باعث زیبایی محیط خانه می‌شود. این فرش جزو فرش‌های فانتزی محسوب می‌شود. فرش‌های پرز بلند به‌راحتی می‌توانند با دکوراسیون و طراحی خانه هارمونی و هماهنگی لازم را به دست بیاورند. به همین علت تمیز کردن و شستشوی فرش شگی از اهمیت بالایی برخوردار است. شستشوی این فرش کار بسیار راحتی نیست و شیوه تمیز کردن و شستن آن با دیگر فرش‌ها متفاوت است و احتیاج به‌دقت بالاتری دارد. پرزهای بلند و فشرده این فرش باعث سخت شدن روند شستشوی آن می‌شوند؛ اما مثل هر کار دیگری اگر اصول و قوانین شستشوی این فرش را رعایت کنید می‌توانید به‌راحتی از پس شستشوی صحیح آن بربیایید و باعث آسیب دیدن آن نشوید. در ادامه درباره نحوه شستشوی این فرش اطلاعاتی را به شما ارائه می‌دهیم، با ما همراه باشید.

روش‌های شستشوی فرش شگی

شستشوی فرش شگی با دو روش انجام می‌شود. فرش پرز بلند یا شگی را می‌توان هم در خانه و هم در قالی‌شویی‌ها شست. انتخاب این‌که این نوع فرش را در خانه بشویید یا شستشوی آن را به قالی‌شویی‌ها بسپارید با خود شماست. درصورتی‌که می‌خواهید این فرش را خودتان در خانه بشویید در وهله اول باید غبارگیری را انجام دهید و از شر گردوغبارهای فرش پرز بلند خلاص شوید. در ادامه درباره شستن این فرش اطلاعات بیش‌تری را ارائه می‌دهیم.

همچنین بخوانید ….

گلیم جزو زیراندازهای زیبا و سنتی در ایران است که رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی از آن وجود دارد. بافت حساس گلیم‌ها باعث می‌شود که نگهداری و شستشوی آن‌ها اهمیت خاصی پیدا کند…

استفاده از آب ولرم برای شستشوی فرش شگی

به دلیل این‌که بافت فرش پرز بلند یا همان شگی از الیاف مصنوعی ساخته‌شده است، بهتر است برای از بین بردن لکه‌ها و تمیز کردن این مدل فرش از آب ولرم استفاده کنید. استفاده کردن از آب بسیار داغ موجب آسیب دیدن پرزهای فرش شگی و کوتاه شدن الیاف آن می‌شود. برای شستشوی فرش شگی یا پرز بلند توصیه می‌کنیم با کمک آب ولرم و یک پارچه تمیز شروع به شستشوی آن کنید و با ضربه‌های متوالی لکه‌های این فرش را تمیز کرده و شستشو دهید.

نحوه شستشوی فرش شگی در خانه

تمیز کردن و شستشوی فرش شگی در خانه کار سخت و مشکلی نیست. اگر بر روی این فرش لکه‌های مختلفی ایجادشده باشد بهتر است در وهله اول با کمک یک پارچه سفید چندین ضربه بر روی لکه بزنید تا باعث جذب آن به پارچه شوید. همچنین در نظر داشته باشید که حتماً در موقع ضربه زدن به لکه، پاک کردن آن را نیز انجام دهید و به‌هیچ‌وجه پارچه را به‌صورت چرخشی بر روی فرش تکان ندهید.
اگر لکه موردنظر به‌وسیله پارچه و آب ولرم تمیز نشد می‌توانید از ترکیب آب و سرکه سفید برای این کار استفاده کنید. برای این کار کافی است ترکیب رقیقی از آب ولرم و سرکه سفید را حاضر کنید و با کمک پارچه تمیز و نرمی لکه روی فرش را پاک‌کنید.

شستشوی فرش شگی - قالیشویی مرکزی

سخن پایانی

در این مقاله درباره شستشوی فرش شگی صحبت کردیم شما می‌توانید این کار را در خانه و به‌تنهایی انجام دهید اما اگر زمان، حوصله و مکان مناسبی برای شستشوی این فرش در خانه را ندارید یا می‌ترسید باعث آسیب دیدن بافت و الیاف این نوع فرش شوید، بهتر است شستشوی این فرش را به قالی‌شویی‌های معتبر بسپارید. این قالی‌شویی‌ها با استفاده از تجربه و مهارت خود در زمینه شستشوی انواع فرش مثل فرش شگی به‌راحتی می‌توانند فرش شگی را به بهترین نحو تمیز کرده و در سریع‌ترین زمان آن را تحویل دهند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.