شستشوی فرش با جوش شیرین - قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش با جوش شیرین


شستشوی فرش با جوش شیرین

همان‌طور که می‌دانید جوش شیرین علاوه بر پخت‌وپز دارای کاربردهای مختلف دیگری نیز است برای مثال از زمان‌های گذشته از این ماده برای شستشوی لکه‌های فرش استفاده می‌کردند. در ادامه به بررسی شستشوی فرش با جوش شیرین می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

چه زمانی از شستشوی فرش با جوش شیرین استفاده کنیم؟

در بیش‌تر مواقع افراد از شوینده‌های شیمیایی برای شستشوی فرش استفاده می‌کنند اما اگر نمی‌خواهید از ماده‌های شیمیایی استفاده کنید و ترجیح می‌دهید از ماده‌های طبیعی برای این کار استفاده کنید در این مواقع می‌توانید از شوینده‌های طبیعی و خانگی مثل جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین جزو بهترین ماده‌ها برای لکه‌زدایی فرش و مبل محسوب می‌شود.

معرفی بهترین ترکیب‌های جوش شیرین برای شستشوی فرش

مخلوط یک فنجان جوش شیرین با یک فنجان پودر بوراکس به همراه چند قطره روغن یکی از قوی‌ترین ترکیبات برای لکه‌زدایی از فرش ها است. پودر بوراکس جزو تمیزکننده‌هایی است که با ویژگی‌های خود باعث افزایش روند سرعت از بین بردن لکه از فرش می‌شود. از مهم‌ترین قابلیت‌های جوش شیرین می‌توان به جذب بو و ایجاد طراوت در فرش اشاره کرد.

همچنین بخوانید ….

لکه وایتکس روی فرش یکی از مشکلات مهم و تاحد زیادی غیر قابل جبران است! بسته به میزان تاثیری که وایتکس روی فرش باقی گذاشته، عملیات از بین بردن لکه وایتکس….

یکی از ترکیبات منحصربه‌فرد دیگر برای تمیز کردن و شستشوی فرش با ماده‌های طبیعی، مخلوط جوش شیرین و برگ‌بو است. جوش شیرین با ترکیب نشاسته ذرت و پودر تالک نیز جزو لکه برهای قوی فرش محسوب می‌شود. همچنین جنس فرش‌های شما در استفاده از این ترکیب اهمیت زیادی دارد. فرش‌هایی که دارای رنگ روشن مثل سفید و کرمی هستند بیش‌تر از دیگر فرش‌ها درخطر آلودگی قرار دارند به همین دلیل بهتر است برای از بین بردن لکه‌های آن‌ها از ترکیباتی استفاده کنید که از پخش شدن لکه‌ها بر روی فرش جلوگیری می‌کنند.
همچنین می‌توانید از جوش شیرین با ترکیب سرکه استفاده کنید در این مواقع ویژگی جذب‌کنندگی جوش شیرین با خاصیت اسید استیک سرکه واکنش نشان می‌دهد که باعث می‌شود یک ترکیب قوی برای شستشوی فرش و پاک کردن لکه‌های آن مخصوصاً لکه شربت و دیگر مایعات شیرین ایجاد شود.

مراحل شستشوی فرش با جوش شیرین

برای شستشوی فرش با جوش شیرین در مرحله اول باید لکه را آب بشویید، بعدازآن لکه را با یک پارچه تمیز خشک کرده و شروع به تمیز کردن لکه کنید. دقت کنید که لکه را به‌صورت عمودی تمیز کنید تا از پخش شدن آن جلوگیری کنید.
در مرحله بعدی از سرکه سفید استفاده کنید، برای این کار می‌توانید سرکه را به‌صورت اسپری بر روی لکه بپاشید.
حتماً دقت داشته باشید که فرش را خیلی خیس نکنید، همچنین قبل از ریختن سرکه بر روی لکه می‌توانید آن را روی بخش کوچک و پنهانی از فرش آزمایش کنید تا از عدم پخش شدن رنگ و آسیب دیدن آن مطمئن شوید.

شستشوی فرش با جوش شیرین - قالیشویی مرکزی

بعدازآن نوبت به جوش شیرین می‌رسد، در این مرحله پودر جوش شیرین را به حدی که لکه به‌طور کامل پوشش داده شود استفاده کنید، بعد از چند دقیقه شروع به تمیز کردن لکه کنید و بعد از لکه‌زدایی می‌توانید جوش شیرین را با جاروبرقی از روی فرش بردارید. این روش علاوه بر تمیز کردن لکه و فرش می‌تواند به از بین بردن بوی بد فرش نیز کمک کند.

سخن پایانی

در این مقاله درباره شستشوی فرش با جوش شیرین، علت آن، بهترین ترکیب جوش شیرین برای شستشوی فرش و مراحل آن صحبت کردیم. برخی مواقع به‌جای استفاده از شوینده‌های شیمایی بهتر است از مواد طبیعی مثل جوش شیرین کمک بگیرید، جوش شیرین جزو پاک‌کننده‌های طبیعی محسوب می‌شود و می‌توان به شستشوی فرش و لکه‌زدایی از آن کمک بسزایی کند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.