لکه وایتکس روی فرش

لکه وایتکس روی فرش


لکه وایتکس روی فرش یکی از مشکلات مهم و تاحد زیادی غیر قابل جبران است! بسته به میزان تاثیری که وایتکس روی فرش باقی گذاشته، عملیات از بین بردن لکه وایتکس روی فرش موفق خواهد بود، اما بد نیست بدانید که این کار بسیار دشوار بوده و نیاز به تلاش و صبوری زیادی دارد.

تاثیر عمیق وایتکس به‌ویژه اگر در آب نیز محلول نشده باشد بر روی الیاف فرش از رنگ‌پریدگی تا پاره و سوراخ شدن فرش متفاوت بوده و دارای مراحل و درجات زیادی است. اما در همه حال پاک کردن تاثیر و لکه وایتکس بسیار مشکل و تا حد زیادی ناموفق است!

بنابراین توصیه می‌شود در هر شرایط از تماس مستقیم این ماده با فرش جلوگیری نمایید. هم‌چنین لازم است از انجام کار با وایتکس در مجاورت فرش جلوگیری شود.

همچنین بخوانید ….

تمیز کردن و شستشوی فرش نجس یکی از نگرانی‌های خیلی از خانم‌های خانه‌دار است. کسانی که فرزند خردسال دارند با نجس شدن فرش هراسان می‌شوند، به خصوص اگر فضای کافی برای…..

چه روش‌هایی برای از بین بردن لکه وایتکس روی فرش وجود دارد؟

وایتکس از معمول‌ترین و پرکاربردترین پاک‌کننده‌های خانگی است که در موارد گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کنار فواید زیاد و خواص گندزدایی این ماده، به علت تاثیر قوی آن در رنگ‌بری، مشکلاتی در تماس مستقیم آن با پارچه و فرش وجود دارد. هم‌چنین تاثیر قوی وایتکس در از بین بردن و پاره کردن پارچه و الیاف را نمی‌توان نادیده گرفت.

بر این اساس در صورت ایجاد لکه زرد یا از بین رفتن رنگ فرش با وایتکس، نیاز به عملیات فوری و دقیقی برای از بین بردن این اثر وجود دارد.

برای مثال آب یک حلال موثر در از بین بردن لکه وایتکس روی فرش است. به‌شرط آنکه خیلی زود نسبت به شستشو و آبکشی فرش آغشته به وایتکس عمل شود. هم‌چنین لازم است این کار با پاک کردن کامل وایتکس از سطح فرش توسطآب و در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.

هر قدر فاصله بین ریختن وایتکس و آبکشی بیشتر باشد، از بین بردن لکه وایتکس روی فرش دشوارتر بوده و کمتر عملی می‌شود.

غیر از آب، مواد دیگری نیز برای این کار وجود دارد که در ادامه مطلب به بررسی آنها می‌پردازیم.

لکه وایتکس روی فرش

۲ ترفند برای از بین بردن لکه وایتکس روی فرش!

برای از بین بردن لکه وایتکس می‌توان از آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید استفاده نمود. این کار با کشیدن دستمال آغشته به این سفید کننده ملایم روی لکه زرد وایتکس باقی مانده روی فرش امکان‌پذیر است. هم‌چنین در صورت کمرنگ شدن لکه، می‌توان این پروسه را با فراصل زمانی تا از بین رفتن کامل لکه انجام داد.

در نهایت سطح پاک شده از لکه را با دستمال مرطوب شده با آب کاملا پاک نموده و سپس به‌تمامی خشک کنید.

روش بعد استفاده از سرکه سفید برای از بین بردن لکه وایتکس روی فرش است. این اسید ملایم نیز قادر است به‌تدریج این نوع لکه را کمرنگ نموده و در نهایت پاک کند.

برای این کار لازم است ۴ فنجان آب نیمگرم را با ۲ قاشق غذاخوری سرکه سفید مخلوط نموده و روی محل لکه وایتکس بریزید و به مدت حدود ۱۰ دقیقه به همان حالت نگه دارید. مدت انتطار برای پاک شدن لکه بستگی به شدت آن و تاثیر مواد دارد. البته کاربرد این روش، منوط به رنگ ندادن فرش است که با آزمایش کشیدن پارچه سفید مرطوب روی الیاف روشن می‌شود.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.