شستن فرش کرم رنگ

شستن فرش کرم رنگ


چگونه فرش کرم رنگ را بشوییم؟

دکوراسیون منزل با استفاده از رنگ‌های روشن زیباتر و دلبازتر می‌شود. به همین جهت خیلی از افراد دوست دارند از فرش کرم رنگ استفاده کنند. اما مسئله این است که فرش کرم رنگ خیلی زود کثیف می‌شود. در این مطلب قصد داریم نکات مهم در مورد شستن فرش کرم رنگ بررسی کنیم.

ویژگی شوینده برای شستن فرش کرم رنگ

فرش‌هایی که رنگ روشن دارند زودتر از فرش‌های دیگر کثیف می‌شوند. همچنی لکه‌هایی که روی فرش کرم رنگ ایجاد می‌شود اگر به حال خود رها شود و نسبت به پاک کردن آن اقدام نشود ماندگار می‌شوند و دیگر به راحتی پاک نمی‌شوند.

همچنین انتخاب نوع شوینده بریا شستن فرش کرم رنگ اهمیت زیادی دارد. چون شوینده باید قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد و بتواند به خوبی فرش را تمیز و درخشان کند و از طرف دیگر به الیاف فرش آسیبی نزند و آن را خراب نکند.

علاوه بر موارد فوق یک ویژگی دیگر هم برای شوینده باید در نظر داشته باشیم و آن در دسترس بودن آن است. شوینده‌ای که برای شستن فرش کرم رنگ استفاده می‌شود باید در منازل موجود باشد یا به راحتی از نزدیک‌ترین فروشگاه قابل خریداری باشد و قیمت مناسبی داشته باشد.

همچنین بخوانید ….

برخی افراد این وسیله را در منزل می‌شویند و گروهی دیگر ترجیح می‌دهند تا پاکسازی آن را به یک قالیشویی معتبر مانند قالیشویی مرکزی بسپارند.برای کسب اطلاعات بیشتر….

معرفی بهترین شوینده

با توجه به ویژگی‌هایی که برای شوینده‌های فرش کرم رنگ بیان کردیم، می‌توانیم ادعا کنیم موارد زیر بهترین  شوینده‌هایی هستند که می‌توانید برای شستن فرش کرم رنگ در منزل استفاده کنید.

  • شستن فرش کرم رنگ با شامپو فرش
  • پودر لباسشویی دستی
  • سرکه سفید
  • مایع ظرفشویی
  • جوش شیرین
  • نشاسته ذرت

چگونه از نشاسته ذرت و جوش شیرین برای تمیز کردن فرش کرم رنگ استفاده کنیم؟

درصورتی‌که روی فرش کرم رنگ لکه‌ای ایجاد شده و با با شوینده‌های معمولی از بین نمی‌رود می‌توانید نشاسته ذرت یا جوش شیرین را روی فرش پاشید و به مدت نیم ساعت صبر کنید. بعد از نیم ساعت با قدرت مکش بالای جارو برقی فرش را تمیز کنید. این کار باعث شفاف و درخشان شدن فرش کرم رنگ می‌شود.

شستن فرش کرم رنگ

مهمترین اصولی که برای نگهداری از فرش کرم رنگ باید رعایت کنید شامل موارد زیر است

  • اگر می‌خواهید فرش در مدت زمان کوتاهی کثیف نشود، بهتر است روی آن را با روفرشی بپوشانید.
  • فرش کرم رنگ نسبت به فرش‌های دیگر بیشتر باید جارو شود تا گرد و غبار لابه‌لای پرزهای آن نرود و رنگ آن را کدر نکند.
  • هر وقت لکه‌‌‌ی غذا، قهوه، شیر یا جوهر و لاک روی فرش کرم رنگ ریخت باید به سرعت آن لکه را پاک کنید تا رنگ آن روی فرش باقی نماند و به راحتی پاک شود.
  • بهتر است هر چند وقت یک بار با یک دستمال تمیز و مرطوب روی فرش کرم رنگ را پاک کنید تا تمیز بماند.

انتخاب قالیشوئی یکی از موارد مهمی است که برای حفظ کیفیت فرش باید به آن دقت کنید. قالیشوئی مرکزی کرج پرسنل کارآزموده و باتجربه‌ای دارد و از ماشین آلات و ابزارهای پیشرفته‌ای استفاده می‌کند به همین جهت با سپردن فرش به قالیشوئی می‌توانید از کیفیت خدمات مطمئن باشید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.