انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک - قالیشویی مرکزی

انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک


انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک

فرش‌ها و قالی‌ها در تمام خانه‌ها و محیط سقف‌دار و بدون سقف حضور دارند و جزء جدانشدنی از دکوراسیون و چیدمان هر محیط و فضایی هستند. فرش‌ها و قالی‌ها همواره بر روی کف زمین پهن هستند و در معرض دائمی انواع آلودگی، کثیفی و گردوغبار قرار دارند. همین موضوع نگهداری و شستشوی فرش‌ها و قالی‌ها را برای ما بااهمیت می‌کند. هر فرش و قالی در هر محیط و فضایی، پس از مدتی استفاده به شستشو نیاز خواهد داشت.

در پی تغییر سبک زندگی‌ها و آپارتمانی شدن خانه‌ها، قالیشویی‌ها به وجود آمدند. از روش‌ها و دستگاه‌های مختلفی در قالیشویی‌ها برای شستن فرش‌ها و قالی‌های مختلف استفاده می‌شود که انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک، بهترین نمونه این تجهیزات هستند. انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک به‌صورت تمام اتوماتیک فرش‌های شما را می‌خیسانند، شستشو می‌دهند، لوله می‌کنند، خشک می‌کنند، لکه‌زدایی می‌کنند و تمام این کارها را با نهایت دقت و ظرافت انجام می‌دهند تا آسیبی به رنگ، بافت، الیاف و شکل ظاهری فرش وارد نشود.

دستگاه قالیشویی

دستگاه قالیشویی به دستگاهی گفته می‌شود که روند شستشو و خشکاندن فرش‌های شما را انجام داده و این پروسه را سریع‌تر، بهینه‌تر، ساده‌تر و اصولی‌تر پیش می‌برد. در گذشته دستگاه قالیشویی به شکل سنتی و نیمه اتوماتیک بود؛ اما امروزه قالیشویی‌ها از انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک برای شستن فرش‌ها استفاده می‌کنند.

فرش‌ها امروزه تنوع بسیار بالایی دارند. به‌صورت کلی هرچه تراکم فرش بالاتر باشد، هرچه الیاف فرش طبیعی‌تر باشند و فرش دستباف باشد، به مهارت، دقت و ظرافت بالاتری برای شستشو نیاز خواهد داشت. این دقت و ظرافت بالا توسط انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک تضمین می‌شود.

همچنین بخوانید ….

قالیشویی معمولا به دو صورت سنتی و مدرن انجام می شود. هر کدام از این روش ها دارای معایب و مزایایی است که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت…

انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک

انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک را می‌توان به سه ۳ دسته دستگاه قالیشویی اتوماتیک میزی (دستگاه ثابت است و فرش خیس‌خورده توسط نوار نقاله فرش به زیر برس‌ها و فرچه‌های شستشو فرستاده می‌شود )، دستگاه ریلی (این دستگاه در کمتر از ۱۰ ساعت، می‌تواند بیش از ۵۰۰ فرش را مورد شستشو و آبکشی قرار دهد) و دستگاه دیسکی (از این دستگاه برای شستشو دادن فرش‌هایی با متراژ ۱۰۰ متر استفاده می‌شود) تقسیم کرد. هرکدام از این ماشین‌ها شستشوی فرش را به روشی خاص انجام می‌دهند و قیمت‌ها و تعرفه‌های متفاوتی نیز دارند.

انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک شامل دستگاه‌های زیر هستند:

  •  دستگاه قالیشویی ثابت
  •  دستگاه آبگیر لوله‌ای
  •  دستگاه شلاق‌زن فرش
  •  دستگاه گردوخاک گیر فرش
  •  دستگاه پولیشر
  •  دستگاه جابه‌جا کننده فرش
  •  دستگاه فرچه دو موتوره
انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک - قالیشویی مرکزی

عملکرد و هدف استفاده از هرکدام از این دستگاه‌ها از روی نام آن مشخص و قابل حدس است. این دستگاه‌ها مراحل مختلف لکه‌گیری، خیساندن، شلاق زدن، تکاندن، گردوخاک گیری، شستشو، خشکاندن، پولیش زدن، جابه‌جا کردن، لوله کردن، فرچه کشیدن و حمل‌ونقل فرش را به‌صورت تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست انسان انجام می‌دهند.

انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک پروسه شستشوی فرش را در ۵ مرحله مختلف خیساندن، جارو زدن، برس زدن همراه با شامپو، شست‌وشو با آب بدون برس و خشک‌کردن فرش انجام می‌دهند.

سخن پایانی

در این مقاله با انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک آشنا شدیم. متوجه شدیم که این دستگاه‌ها عملیات شستشوی فرش را در ۵ مرحله به‌صورت تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست انسان انجام می‌دهند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.