بزرگترین فرش دستباف جهان - قالیشویی مرکزی

بزرگترین فرش دستباف جهان


بزرگ ترین فرش دستبافت جهان

فرش های دستبافت همیشه دارای ارزش بالایی هستند و خصوصیات خاص خود را دارند. مخصوصا اگر دارای ویژگی منحصر به فردی مثل اندازه بزرگ باشند، بیش تر از قبل خاص می شوند. در ادامه شما را با بزرگ ترین فرش های دستبافت جهان آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

فرش های بزرگ جهان

۱- فرش تبریز

این فرش به وسیله بافنده های تبریزی به نوعی بافته شده است که با استفاده از قابلیت متصل شدن به همدیگر یکی از بزرگ ترین فرش های جهان را تشکیل داده است. این فرش به مساحت ۲ هزار متر مربع ساخته شده است. بافت این فرش ۷ سال طول کشیده است و ۲۳۰ استاد کار و بافنده تبریزی روی آن کار کرده اند. احد عظیم زاده تولید کننده اصلی این فرش درباره این فرش گفته است که طرح و نقشه جدیدی دارد و از چهار تخته فرش متشکل از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون گره ترکی که در ۶۰ رج بافته شده است تشکیل شده است و همچنین دارای ۸۷ رنگ بوده و ۳ تن وزن دارد.

همچنین بخوانید ….

فرش های دستبافت همیشه ارزش مادی و معنوی بالایی را دارند و اگر بخواهیم درباره گران قیمت ترین فرش های دستبافت در جهان صحبت کنیم نمی توانیم فرش های دستبافت ایرانی را کنار بزاریم. مطمئنا می توان گفت فرش های دستبافت ایرانی جزو گران ترین و با ارزش ترین فرش های دستبافت در دنیا هستند …

۲- فرش مسجد امام علی

فرش مسجد امام علی جزو فرش های یکپارچه است و دارای شکل و طرح خاصی است. برای بافت این فرش از رنگ های سفید، نقره ای و سرمه ای استفاده کرده اند. سبک این فرش، سبک اصفهانی و گنبد شیخ لطف الله است. این فرش ۱ تن وزن دارد.

۳- فرش ویس کرمان

این فرش به وسیله بافنده های کرمانی بافته شده است. این فرش در مسجد شیخ زاید بن سلطان آل نهیان در امارات متحده عربی قرار دارد. این فرش در حراجی های لندن به بیش تر از ۲۰ برابر قیمت اصلی خود خریدار دارد.

۴- فرش جا نمازی

فرش جا نمازی جزو فرش های قدیمی و جذابی است که طرح و شکل آن حالت محراب را دارد. این فرش در موزه متروپولیتن نیویورک نگهداری می شود. طرح این فرش خاص بوده و در کناره های آن از آیات قرآن کریم استفاده شده است که باعث بالا رفتن ارزش آن شده است.

بزرگترین فرش دستباف جهان - قالیشویی مرکزی

۵- فرش آواز پارسی

فرش آواز پارسی یک فرش ارزشمند و خاص است و در کشور پاریس از آن نگهداری می کنند. طرح و شکل این فرش از حیوانات، جنگل و شکارچیان تشکیل شده است و به وسیله بافنده های کرمانی و اصفهانی تولید شده است.

بزرگترین فرش جهان کجاست؟

بزرگ ترین فرش دستباف جهان، در شهر ابوظبی امارات و در مسجد شیخ زاید قرار دارد. این فرش دارای زیبایی، جذابیت و جلوه بالایی است. این مسجد آثار عتیقه و گران قیمت را در خود نگهداری می کند که بزرگ ترین فرش دستباف جهان نیز از جمله یکی از آن موارد است. این فرش به صورت رسمی به عنوان بزرگ ترین فرش دنیا شناخته می شود و در کنار تمامی اشیای گران قیمت و خاص در مسجد شیخ زاید قرار گرفته است.

سخن پایانی

یکی از صنایع گسترده و پیچیده بافت فرش دستباف است که به دلیل ارزش بالایی که دارند از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و از آن ها در مکان های مختلفی استفاده می شود.در این نوشتار شما را با بزرگ ترین فرش های دستباف جهان آشنا کردیم و در نهایت بزرگ ترین فرش شناخته شده در جهان را که در امارات قرار دارد را معرفی کردیم.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.