گران قیمت ترین فرش دستباف جهان - قالیشنویی مرکزی

گران قیمت ترین فرش دستباف جهان


گران قیمت ترین فرش دستبافت جهان

فرش های دستبافت همیشه ارزش مادی و معنوی بالایی را دارند و اگر بخواهیم درباره گران قیمت ترین فرش های دستبافت در جهان صحبت کنیم نمی توانیم فرش های دستبافت ایرانی را کنار بزاریم. مطمئنا می توان گفت فرش های دستبافت ایرانی جزو گران ترین و با ارزش ترین فرش های دستبافت در دنیا هستند و این هنر قدیمی در ایران بسیار محبوب و جا افتاده است و هنرمندان مختلف و زیادی اقدام به بافت فرش های باارزش و مرغوب کرده اند. در ادامه شما را با گران ترین فرش های دستبافت و در نهایت گران ترین فرش دستبافت در جهان آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

انواع گران ترین فرش های دستبافت جهان

قالی گلدانی کرمان

قالی گلدانی کرمان یکی از گران ترین فرش های دستبافت جهان است. این فرش در سال ۲۰۱۰ با قیمت ۱۰.۲ میلیون دلار خریده شده و اسم خود را در بین گران ترین فرش های دنیا ثبت کرد. این فرش در قرن هفدهم میلادی و در کرمان ساخته شده بود.

قالی مروارید بارودا

قالی مروارید بارودا یکی دیگر از گران ترین فرش های دستبافت در دنیا است. این قالی به کشور هند متعلق است و در حراجی سوثبی به قیمت ۵.۵ میلیون دلار به فروش رسید. ویژگی خاص درباره این قالی این است که نزدیک یک میلیون مروارید بصره ای دانه ای شکل در آن استفاده شده است.

همچنین بخوانید ….

ممکن است شما در مواجهه با یک فرش این سوال برایتان پیش بیاید که ویژگی‌های یک فرش با کیفیت بالا یا نفیس چیست؟ ما چند مورد از مولفه‌هایی که باید آن را در نظر بگیرید تا یک فرش هنری را انتخاب کنید، برایتان خواهیم گفت ..

فرش ترنج دار تبریز

فرش ترنج دار تبریز جزو گران ترین فرش های دستبافت در جهان است. این فرش در زمان فروش خود موفق به کسب گران ترین فرش در جهان شد. فرش ترنج دار در آذربایجان شرقی و شهر تبریز بافته شده است و از لحاظ اندازه نیز بسیار بزرگ است. فرش ترنج دار تبریز متعلق به قرن ۱۶ میلادی است و با قیمت ۲.۴ میلیون دلار فروخته شد.

قالی تبریز

قالی تبریز یکی از فرش های دستبافت گران در جهان است. فرش های تبریز همیشه در مدل های مختلف از شهرت جهانی برخوردار هستند و علت این مسئله هم این است که قدیمی ترین قالیچه های جهان در این شهر بافته شده است. این قالی در حراجی سوثبی به قیمت ۱۸۲.۵۰۰ هزار دلار به فروش رسید. همچنین این قالی در قرن ۱۸ میلادی بافته شده است.

قالیچه زیگلر محل ۱

یکی دیگر از فرش های گران دستبافت در دنیا قالیچه زیگلر محل ۱ است. این قالی در شرایط خوبی نبوده و می توان گفت آسیب زیادی به آن وارد شده است. اگرچه با تمامی این شرایط و سالم نبودن قالی، در نهایت با قیمت ۱۷۰ هزار دلار به فروش رسید.

گران قیمت ترین فرش دستباف جهان - قالیشنویی مرکزی

قالیچه اصفهان

آخرین فرش گران دستبافت در دنیا قالیچه اصفهان است. این قالی در قرن هفدهم تولید شده است و در سال ۲۰۰۸ با قیمت ۱۱۶.۵۰۰ هزار دلار فروخته شد.

معرفی گران ترین فرش دستبافت در جهان

قالی کلارک سیکل برگی که در کرمان بافته شده است گران ترین فرش دستبافت در جهان است. این قالی در حراجی سوثبی به قیمت ۳۳.۷۶۵ میلیون دلار فروخته شد. این قالی مثل برخی از فرش های ذکر شده در بالا علاوه بر اثر هنری عتیقه نیز محسوب می شود چرا که در قرن ۱۷ بافته شده است.

سخن پایانی

فرش های دستبافت از زمان های قدیم دارای جایگاه خاص و ارزش بالایی هستند. مخصوصا فرش های دستبافت ایرانی زبانزد خاص و عام هستند. قیمت و ارزش فرش های دستبافت بر اساس شرایط و فاکتورهای مختلفی تعیین می شود که از جمله آن ها می توان به قدمت، تاریخچه، خصوصیات جالب، مرغوبیت، کیفیت، اندازه، جنس مواد اولیه مورد استفاده و غیره اشاره کرد. در این نوشتار نیز شما را با گران ترین فرش های دستبافت در جهان آشنا کردیم.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.