دلیل کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو

دلیل کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو


وجود فرش در خانه ایرانی نشانی از هویت و اصالت آن دارد. فرشی زیبا و اصیل همان چیزی است که می‌تواند زیبایی را به هر خانه بیاورد. اما فرش‌ها با پاخور بالایی که دارند برای همیشه زیبا و تمیز نمی‌مانند.

از دیرباز راهکار برگرداندن تمیزی به فرش‌ها شستشوی آن‌ها بوده است. در گذشته فرش‌ها را در حیاط منازل می‌شستند اما زندگی آپاتمانی عصر حاضر و شلوغی برنامه کاری افراد، فرصتی برای این کار باقی نمی‌گذارد.

برای همین قالیشویی‌های متعددی رونق گرفتند و افراد شستشوی فرش‌هایشان را به آن‌ها می‌سپارند. اما قالیشویی نیز مانند هر حرفه دیگری نیاز به افراد متخصصی دارد که باعث بروز هیچ آسیبی در فرش نشوند.

یکی از آسیب‌هایی که ممکن است به فرش‌ها بر اثر شستشو وارد شود کمرنگ شدن آن است. اگر شما نیز نگران کمرنگ شدن فرش‌هایتان بر اثر شستشو هستید و نمی‌دانید جلوی این زیان را می‌توانید با اعتماد به کدام قالیشویی بگیرید، تا انتها همراه ما باشید.

همچنین بخوانید ….

احتمالا اسم رنگرزی فرش به گوشتان خورده است اما نمی‌دانید دقیقا به چه کاری گفته ‌می‌شود. رنگرزی به رنگ آمیزی تار و پود فرش با استفاده از دو نوع رنگ طبیعی و مصنوعی گفته می‌شود…..

چرا فرش‌ها بر اثر شستشو رنگشان را از دست می‌دهند؟

فرش‌ها با تار و پودهای بسیار حساسی بافته شده‌اند. اگر هر فرشی با توجه به جنسش شسته نشود، می‌تواند زیان‌های جبران

ناپذیری ببیند. در ادامه چند دلیل کمرنگ شدن فرش‌ها را برای شما توضیح دادیم که توجه به آن‌ها می‌تواند جلوی بروز این مشکل را بگیرد.

  • استفاده از مواد شوینده شیمیایی نامناسب و با ترکیبات نامیزان
  • استفاده از آب ولرم هنگام شستشو
  • خشک شدن زیر نور مستقیم آفتاب
  • نشستن گرد و غبار بر روی فرش شسته شده خیس
  • دوباره گره زدن پشم‌های فرش‌های قدیمی

زرد شدن، تغییر دادن رنگ به خاکستری، قهوه‌ای و یا سفید شدن از دیگر تغییراتی است که بر اثر شستشوی نامناسب در فرش ایجاد می‌شود.

بهترین کار برای جلوگیری از این اتفاقات سپردن فرآیند شستشو و خشک شدن فرش به یک قالیشویی کار آزموده است. در این قالیشویی‌ها حتی اگر تغییراتی در رنگ فرش ایجاد شود آن را با رنگ برداری، رنگ گذاری یا قلم‌زنی اصطلاح می‌کنند و فرش را همانند روز اول خود به شما تمیز و زیبا تحویل می‌دهند.

یکی از مراکز معتبری که می‌توانید به آن اعتماد کنید، قالیشویی مرکزی کرج است.

دلیل کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو

تمام خدمات شستشو و ترمیم فرش با قالیشویی مرکزی کرج

اگر یک شرکت حرفه‌ای بتواند برای سالیان درازی در صنعت و بازار خود، دوام بیاورد، نشان از کیفیت خدمات آن و راضی بودن مشتریانشان از اعتماد به آن‌ها است.

قالیشویی مرکزی کرج با بیش از ۵۰ سال سابقه در حرفه شستشوی فرش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما و فرش‌هایتان است.

این قالیشویی با جدیدترین دستگاه‌ها و حرفه‌ای‌ترین کادر خدمات متنوعی نظیر شستشوی انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی و ترمیم و بازسازی آن‌ها، خشکشویی انواع مبلمان و شستشو انواع خوشخواب را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید با تماس با شماره‌های این مرکز یا ثبت درخواست خود به‌صورت آنلاین، از ارائه سریع و با کیفیت خدمات قالیشویی مرکزی کرج مطمئن شوید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.