دلیل بوی بد فرش

دلیل بوی بد فرش


شاید برای شما نیز پیش آمده است که بعد از شستوشوی فرش با بوی بد آن در محیط منزل مواجه شده باشید. دلیل بودی بد فرش کم یا بیش برای همگی آشکار است، مواردی همچون شستوشوی نامناسب، مواد شوینده نامرغوب و … . در این مطلب در قالیشویی مرکزی قصد داریم تا با جزئیات بیشتری به دلایل بوی بد فرش بعد از شستوشو و راهکارهای رفع بوی بد فرش بپردازیم. پس تا انتهای مطلب با قالیشویی مرکزی همراه باشید.

بوی بد فرش بعد از شستوشو

استفاده از مواد شوینده نامناسب یکی از دلایل بوی بد فرش است. همانطور که در مطالب دیگر در قالیشویی مرکزی به آن اشاره شد، از خصوصیات مواد شوینده مرغوب، شستوشوی ساده آن است. به این معنی که کف حاصل از مواد شوینده مناسب با اعمال فشار آب و شستوشو به راحتی از لابه­لای پرزها و الیاف فرش به راحتی بیرون می­رود و شستوشو می­شود. گذشته از آن مواد شوینده مرغوب بوی خوشایند و مرغوبی دارد و بعد از شستشوی تنها چیزی که از آن بر روی فرش باقی می­ماند بوی معطر است.

همچنین بخوانید ….

در روش قالیشویی اتوماتیک، شستشوی فرش ها با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک صورت می گیرد. به طور کلی مراحل شستشوی یک فرش در یک کارخانه…..

دلیل دیگر بوی بد فرش، عدم آبگیری کامل و مناسب فرش بعد از فرایند شستوشو است. آبگیری فرش در قالیشویی­های حرفه­ای با دستگاه مکانیزه و به روش اصولی انجام می­شود. به طوری که بعد از آبگیری تنها رطوبتی سطحی در ریشه فرش باقی می­ماند که آن هم در مراحل خشک کردن در اتاق بخار و یا دستگاه­های دیگر از بین می­رود.

خشک کردن کامل فرش نیز از مواردی است که از بوی بد آن بعد از شستوشو جلوگیری می­کند. ماندن هرگونه رطوبت در ساختار فرش باعث رشد قارچ و پوسیدگی ریشه فرش می­شود و این یکی از دلایل اصلی بوی ناخوشایند فرش بعد از شستوشو است. در قالیشویی­های حرفه­ای فرش­ها بعد از شستوشو و ابگیری کامل به اتاق خشک کن منتقل می­شوند. در اتاق خشک کن، دمای محیط تا مقدار معینی افزایش می­یابد تا ته مانده رطوبت فرش در لایه های عمیق­تر نیز خشک شوند. سپس فرش­ها در محیط آزاد در زیر تابش نور خورشید قرار می­گیرند تا به طور کامل خشک شوند.

دلیل بوی بد فرش

قالیشویی مرکزی

شستشوی فرش ماشینی یا دستبافت از رایج ترین خدمات ارائه شده در قالیشویی مرکزی است. همانظور که گفته شد با تاسیس و آغاز به کار چندین ساله مجموعه های خدماتی مانند قالیشویی  مرکزی، دلیلی برای شستن فرش و یا ترمیم آن در منزل باقی نمی ماند. قالیشویی مرکزی با اعزام نیروهای حمل نقل خود به آدرس محل زندگی یا کار شما، در اسرع وقت؛ فرش های آسیب دیده یا کثیف را از شما تحویل گرفته  و در کوتاه ترین زمان ممکن فرش های سالم و تمیز را به شما بازمی گردانند.

با تماس با کارشناسان قالیشویی مرکزی کرج، اطلاعات کاملی در رابطه با انواع خدمات مانند، رفو، شستوشو، ترمیم رنگ، هزینه حمل و نقل و …. دریافت خواهید کرد. همچنین قالیشویی مرکزی تضمین کامل کیفیت انجام خدمات از جمله نداشتن بوی بد فرش و یا آسیب­ها و خسارات احتمالی دیگر را در فاکتو به طور کامل قید می­کند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.