شستشوی اتوماتیک فرش

شستشوی اتوماتیک فرش


در روش قالیشویی اتوماتیک، شستشوی فرش ها با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک صورت می گیرد. به طور کلی مراحل شستشوی یک فرش در یک کارخانه قالیشویی عبارتند از: خاک گیری، تثبیت رنگ، لکه برداری، شستشو، آبگیری و خشک کردن که در ادامه توضیحاتی راجع به آن خواهیم خواند.

روش اتوماتیک شستوشوی فرش در مقابل روش سنتی این کار قرار می­گیرد. شستشوی سنتی مانند نوع دستی ، توسط کارگر متصدی انجام می گیرد. در این روش از فرچه و ابزارهای دستی دیگر برای شستوشوی فرش استفاده می شود و خشک کردن آن نیز به صورت پهن کردن فرش در هوای آزاد و به تدریج انجام می­شود.

روش تمام اتوماتیک

در روش شستشوی تمام اتوماتیک، متصدی یا کارگر فقط وظیفه جابجایی فرش یا قالی را بر عهده دارد. در این روش ابتدا فرش در دستگاه ، شسته می شود. در فرایند شستشوی اتوماتیک، تجهیزاتی مانند شلاق زن اتوماتیک و فرچه اتوماتیک وجود دارد. این تجهیزات اتوماتیک، آب و مواد شوینده را با فشار بالا به فرش می­زنند تا هرگونه آلودگی و لکه از بافت فرش پاک و قالی به طور کامل شسته شود.

پس از مرحله شستشو ، مرحله آبگیری آغاز می شود. در این مرحله فرش در داخل محفظه­ای قرار می­گیرد در محور آن فرش گرد ستونی قرار داده می­شود. میله با حرکت سریع دورانی مانند سانتریفیوژ تمام آب داخل فرش را به مخزن محفظه آبگیری منتقل می­کند.

سپس فرش به کمک متصدی به اتاق خشک کن یا  گرما حمل می­شود. در این اتاق فرش به واسطه شرایط تهویه و دمای بالا، طی مدت زمان کوتاهی خشک می­شود.

معمولا در اغلب قالیشویی های پیشرفته از دستگاه پرزگیر  نیز در حین خشک کردن فرش استفاده می­شود. با این کار پرزهای باقی مانده روی فرش را از بین می­روند.

همچنین بخوانید ….

گاهی اتفاق می‌افتد که به‌علت عدم کنترل اوضاع و به هر دلیلی مجبور به پاک کردن ادرار از روی فرش می‌شویم. این مشکل ممکن است با ریختن ادرار با حجم زیاد یا به‌صورت لکه‌هایی ا…..

مزایای شستوشوی اتوماتیک فرش

  • صرفه جویی در زمان
  • افزایش سرعت شستوشو
  • رعایت معیارهای بهداشتی و از بین رفتن کامل باکتری ها
  • صرفه جویی در مصرف آب
  • کاهش میزان برق مصرفی
  • رضایت مشتری
  • جلوگیری از آسیب­دیدگی و پارگی فرش
  • از بین رفتن کامل و عمیق لکه های فرش

با این وجود استفاده از روش اتوماتیک برای شستوشوی بعضی از فرش­ها می­تواند معایبی به همراه داشته باشد و موجب آسیب رسیدن به فرش شود. برای جلوگیری از هرگونه آسیب دیدگی فرش در روش شستوشوی اتوماتیک، در مجموعه­های حرفه­ای قالیشویی مانند قالیشویی مرکزی، قبل از شستوشو کارشناسان فرش با بررسی ساختار و نوع فرش بر روند شستوشوی اتوماتیک و یا دستی نظارت می­کنند.

شستشوی اتوماتیک فرش

قالیشویی مرکزی کرج

کارخانه قالیشویی مرکزی کرج مجهز به کارخانه ای اختصاصی و تجهیز شده به ماشین آلات شستشوی تمام اتوماتیک مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا با یش از ۵۰ سال سابقه در صنعت قالیشویی کرج است. ما در قالیشویی مرکزی در تلاشیم تا با همکاری  استادان و نیروی کار متعهد و مجرب، بالاترین کیفیت خدمات را برای مشتریان محترم فراهم آوریم.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.