مهم ترین دلایل پاره شدن فرش - قالیشویی مرکزی

مهم ترین دلایل پاره شدن فرش


مهم ترین دلایل پاره شدن فرش

فرش ها یکی از مهم ترین لوازم های خانگی هستند که در هر خانه ای حداقل یکی از آن ها وجود دارد. این وسیله های کاربردی و جذاب به علت این که در محل رفت و آمد قرار دارند به راحتی دچار آلودگی شده و آسیب می بینند. به همین دلیل باید به خوبی از فرش ها مراقبت کنید تا دچار مشکلاتی مثل پارگی نشوند.

اما همین پاره شدن فرش ها نیز تنها دارای یک دلیل نیست و مسائل مختلفی می تواند زمینه ساز آن شود. به همین منظور در ادامه در نظر داریم مهم ترین دلایل پاره شدن فرش را معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

معرفی مهم ترین دلایل پاره شدن فرش

قدیمی بودن فرش

ممکن است برخی مواقع فرش های کهنه و قدیمی در طول زمان و به دلیل مراقبت نادرست پوسیده شوند. اما شاید افراد به این مسئله دقت زیادی نکرده و با شستشوی غلط و نامناسب فرش باعث آسیب بیش تر فرش و پاره شدن الیاف و تار و پود فرش شوند. بهترین راه برای جلوگیری از آسیب دیدن این نوع فرش ها این است که شستشوی آن ها را به قالیشویی های معتبر و با تجربه بسپارید.

همچنین بخوانید ….

رعایت نکردن اصول شستوشوی فرش، مانند استفاده از مواد شوینده نامناسب، استفاده از ابزارها و دستگاه های مستعمل و نامناسب شستوشو، همگی می تواند موجب آسیب رسیدن به فرش شود…

داشتن الیاف بی کیفیت و غیر استاندارد

فرش ها در مدل و جنس های مختلفی بافته شده و به بازار ارائه می شوند. در ساخت بعضی از این فرش ها از الیاف بی کیفیت و نامناسبی استفاده می کنند. این فرش ها شاید در وهله اول قیمت و ظاهر خوبی داشته باشند اما به علت الیاف غیر استاندارد و نامرغوبی که دارند به راحتی و سریعا دچار آسیب، خرابی و حتی پارگی می شوند. مخصوصا اگر به طور مرتب مورد شستشو قرار بگیرند این مسئله سریع تر نیز اتفاق خواهد افتاد.

شوینده نامناسب

یکی دیگر از دلایلی که باعث پاره شدن فرش ها می شود این است که در زمان شستشوی فرش از شوینده نامناسب و قوی استفاده می شود. هنگام شستن فرش ها در خانه حتما از شوینده های استاندارد و مناسب استفاده کنید چرا که انتخاب غلط آن ها می تواند باعث خراب شدن و پارگی فرش شود. همچنین اگر می خواهید فرش خود را به قالیشویی بدهید حتما مطمئن شوید که یکی از قالیشویی های مجاز و معتبر را برای این کار انتخاب کنید.

بعضی از قالیشویی های غیرمجاز و غیر حرفه ای با تبلیغات پر زرق و برق باعث سردرگمی مشتری شده و به دلیل سود بیش تر حاضرند هر اقدام کلاهبردانه ای را انجام دهند. به همین منظور در انتخاب قالیشویی، عملکرد و معتبر بودن آن را بررسی کنید.

مهم ترین دلایل پاره شدن فرش - قالیشویی مرکزی

جابجایی غلط

یکی از مسائلی که به آسانی باعث آسیب دیدن و پارگی فرش می شود، جابجا کردن غلط آن است. جابجایی نادرست و بی احتیاط فرش باعث می شود که بخش های مختلف فرش دچار آسیب شود.

به کارگیری دستگاه های قدیمی

بعضی از قالیشویی ها از دستگاه های قدیمی برای شستشوی فرش استفاده می کنند. این دستگاه ها با گذشت زمان دچار افت عملکردی و کیفیتی شده اند و ممکن است باعث آسیب دیدن فرش و پارگی آن شوند.

سخن پایانی

فرش ها جزو وسیله های کاربردی و زیبا در خانه های ایرانی هستند که به دلیل استفاده مدوام از آن ها ممکن است دچار آسیب های مختلفی از جمله پوسیدگی و پارگی شوند. دلایل مختلفی ممکن است باعث این مشکلات شود که در این مقاله شما را با مهم ترین دلایل پاره شدن فرش آشنا کردیم.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.