پاره شدن فرش هنگام شستشو

پاره شدن فرش هنگام شستشو


رعایت نکردن اصول شستوشوی فرش، مانند استفاده از مواد شوینده نامناسب، استفاده از ابزارها و دستگاه­های مستعمل و نامناسب شستوشو، همگی می­تواند موجب آسیب رسیدن به فرش شود. یکی از آسیب­هایی که مخصوصا فرش­های نسبتا کهنه را همواره تهدید می­کند، خطر پاره شدن فرش در هنگام شستوشو است. به همین دلیل بررسی کارشناسی فرش قبل از شروع فرایند شستشو، کاری اساسی است و در مجموعه­های حرفه­ای قالیشویی همواره رعایت می­شود.

در قالیشویی مرکزی همواره قبل از شروع شستوشوی فرش­ها الیاف، سن فرش و ساختار آن مورد قرار می­گیرد. بعد از بررسی کارشناسان فرش، در رابطه با نوع شستوشوی فرش و نحوه گردگیری آن تصمیم گیری می­شود. در مواردی ساختار فرش ایجاب می­کند گردگیری و حتی شستوشوی فرش کاملا به روش سنتی و دستی انجام شود و در مواردی دیگر شستوشوی فرش به ماشین­ها و دستگاه­های مکانیزه شستوشوی فرش سپرده می­شود.

دلایل پارگی فرش

کهنگی فرش و پوسیدگی الیاف یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در وارد  آمدن صدماتی مانند پارگی برای فرش است. الیاف فرش با گذشت زمان مستهلک و پوسیده می­شوند و به محض تماس با آب و مواد شوینده تار و پود آن­ها از هم پاشیده و پاره می­شود. شستوشوی این نوع فرش­ها قواعد و اصول خاص خود را نیاز دارد که در قالیشویی ­های حرفه­ای توسط افراد مجرب انجام می­شود.

همچنین بخوانید ….

خشکشویی فرش در محل توسط متخصصین این کار مزایایی دارد. شما می­توانید با استفاده از خدمات شرکت قالیشویی مرکزی این کار را به متخصصین قالیشویی مرکزی بسپارید تا خدمات خشکشویی فرش و…..

استاندارد نبودن الیاف فرش عامل دیگر در بالا رفتن احتمال پاره شدن فرش در هنگام شستوشو است. اگر الیاف به کار رفته در یک فرش بی­کیفیت و غیر استاندارد باشد، با پیش آمدن هر شرایطی، امکان پارگی آن وجود دارد؛ مخصوصا اگر در معرض آب و قرار گرفتن در زیر شانه­های ماشین­های شستوشو قرار بگیرند.

استفاده از شوینده­های استاندارد نیز در جلوگیری از وارد آمدن صدمات جبران ناپذیری مانند پارگی فرش، جلوگیری می­کند. باید دقت داشت که در هنگام شستوشوی فرش از میان مواد شویند استاندارد و مرغوب، مواد شوینده را انتخاب کنیم.

اگر  مجموعه­های قالیشویی پروتکل­های استانداردی برای جابه­جایی و حمل و نقل فرش­ها نداشته باشند، ممکن است در حین جابه­جایی فرش شما درچار آسیب دیدگی و پارگی شود. در نتیجه قبل از سپردن فرش به قالیشویی، از شیوه صحیح و امن حمل و نقل قالی خود اطمینان حاصل کنید. ­

استفاده از ماشین­آلات و دستگاه­های نامناسب در هنگام شستشوی فرش، در کارخانه­های قالیشویی یکی دیگر از عوامل پارگی فرش است. بنابراین قبل از سپردن فرش به مجموعه قالیشویی نسبت به تضمین سلامت فرش خود در حین شستوشو و بعد از آن از عوامل قالیشویی اقدام کنید.

پاره شدن فرش هنگام شستشو

قالیشویی مرکزی

کارخانه قالیشویی مرکزی کرج مجهز به کارخانه ای اختصاصی و تجهیز شده به ماشین آلات شستشوی تمام اتوماتیک مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا با یش از ۵۰ سال سابقه در صنعت قالیشویی کرج است. ما در قالیشویی مرکزی در تلاشیم تا با همکاری  استادان و نیروی کار متعهد و مجرب، بالاترین کیفیت خدمات را برای مشتریان محترم فراهم آوریم.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.