فرش‌هایی که در مجاورت پنجره‌ها، کف منزل پهن می‌شوند مستعد دریافت بیشتر نور خورشید هستند. اگر نور خورشید بیش از حد معمول به فرش شما بتابد، می‌تواند باعث آسیب دیدن آن شود. اما اگر می‌خواهید فرشی سالم و باطراوت را برای سال‌های سال داشته باشید، باید مواظب تابش نور خورشید روی فرش خود باشید. در این مقاله قصد داریم به بررسی تأثیر نور خورشید روی فرش دستبافت بپردازیم.

نور خورشید با فرش دستبافت چه می‌کند؟

نور خورشید دارای اشعه‌هایی بسیار مضر هم برای انسان و هم لوازم منزل است. یکی از مهم‌ترین مضراتی که نور مستقیم خورشید می‌تواند برای فرش دستبافت داشته باشد، از بین بردن رنگ آن است. بنابراین اگر متوجه رنگ پریدگی روی بخشی از سطح فرش خود شدید، مهم‌ترین دلیل این اتفاق می‌تواند تابش مستقیم نور خورشید روی آن باشد. کم توجهی به فرش دستبافت زیبای زیر پای شما می‌تواند در طولانی مدت باعث وارد کردن آسیب‌های جدی به آن شود که هزینه زیادی را برای رفو کردن روی دست شما خواهد گذاشت.

همچنین بخوانید ….

رفوگری شامل اقداماتی از جمله برطرف کردن پارگی و پسیدگی، سوختگی، کجی یا هر آسیب دیدگی دیگری است که برای فرش شما به وجود آمده است. به این موارد باید ریشه بافی، رفع چروکیدگی و…

اما نور خورشید چگونه رنگ فرش شما را از بین می‌برد؟

امواج فرابنفش نور خورشید اثر مستقیمی روی الیاف و تار و پود فرش دستبافت شما می‌گذارد. علاوه بر این یکپارچگی فیبر آن را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد تا جنس بخشی از فرش که بیشتر در معرض نور خورشید قرار گرفته، سفت‌تر و ضخیم‌تر به نظر برسد.

برای آنکه جلوی تأثیر نور خورشید روی فرش دستبافت خود را بگیرید، شما باید تابش نور خورشید به فرش را محدود کنید. شما حداقل می‌توانید زمانی که در منزل نیستید پرده‌ها را جلوی پنجره بکشید تا حداقل در آن ساعات نور خورشید به فرش شما نتابد. استفاده از پنجره‌های ضد نور فرابنفش، گزینه دیگر پیش روی شماست که البته خرید اینگونه پنجره‌ها هزینه زیادی روی دست شما می‌گذارد.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.