مواد شوینده فرش ابریشم

مواد شوینده فرش ابریشم


فرش ابریشم یکی از زیباترین فرش‌ها است که می‌تواند به خانه شما ظاهر زیبا و شیکی ببخشد. همانطور که می‌دانید این فرش الیاف بسیار ظریف و حساسی دارد و به طبع،‌ نگهداری و شستشوی آن نیازمند حساسیت بسیار بیشتری نسبت به سایر فرش‌ها است. الیاف فرش ابریشم در عین ظرافت، بسیار مستحکم و انعطاف‌پذیر هستند. اما این باعث می‌شود خیلی زود لکه‌ها را به خودشان جذب کنند. به همین خاطر است که معمولاً فرش های ابریشمی را در مکان‌هایی از خانه پهن می‌کنند که رفت و آمد زیادی در آنجا صورت نمی‌گیرد. اما اگر فرش ابریشم ما به هر دلیلی کثیف شد، چگونه باید آن را شست و از چه مواد شوینده‌ای باید استفاده کرد که باعث آسیب رسیدن به آن نشود.

اصول شستشوی فرش ابریشم

پیش از آنکه بخواهید فرش ابریشم خود را بشویید، ابتدا باید به طور کامل گرد و غبار را از روی آن حذف کنید. برای این کار می‌توانید از جارو برقی با مکش بالا استفاده کنید. در نهایت باید فرش را از یک جای مناسب آویزان کنید و به پشت آن به آرامی ضربه بزنید تا تمام گرد و غبار از داخل آن خارج شود. حالا نوبت به شستشو با مواد شوینده فرش ابریشم می‌رسد.

برای شستشوی فرش های ابریشم باید از مواد شوینده مخصوصی استفاده شود. در غیر این صورت ممکن است فرش شما دچار آسیب‌های جدی شود. یکی از نکات مهم، اجتناب از پاک کننده‌های شیمیایی است. پاک کننده‌های شیمیایی می‌توانند باعث تضعیف کردن الیاف فرش، پریدگی رنگ، وارد کردن آسیب‌های جدی به تار و پود فرش ابریشم و در طول زمان سوراخ شدن آن شوند.

همچنین بخوانید ….

ایرانیان از قدیم الایام در کنار خرید طلا و سکه، به فرزندان خود هنردوستی را می‌آموزند. این هنردوستی می‌تواند در قالب خرید فرش‌های ابریشم نهادینه شود. معمولاً …

بنابراین برای شستشوی فرش ابریشم خود باید از مواد شوینده فرش ابریشم استفاده کنید که مخصوص این نوع فرش و قالی‌ها ساخته شده‌اند. این مواد با توجه به خنثی بودن خود آسیبی به فرش شما وارد نمی‌کنند و هیچ مشکلی را برای آن به وجود نمی‌آورند. در نتیجه فرش شما نه تنها آسیبی نخواهد دید، بلکه اگر تمام موارد رعایت شود می‌تواند این شستشو برای آن سودمند هم باشد. توجه داشته باشید که شستشوی منظم فرش ابریشمی می‌تواند به سلامت فرش شما کمک کند. بنابراین توصیه می‌کنیم هرگز خودتان در منزل فرش دستبافتان را نشویید. برای اطمینان حاصل کردن از این مورد کافیست شستشوی فرش خود را به یک قالیشویی معتبر بسپارید. قالیشویی‌های مکانیزه و معتبر این تضمین را به شما می‌دهند که فرش شما را به اصولی‌ترین شکل و با استفاده از بهترین مواد شوینده فرش ابریشم بشویند.

مواد شوینده فرش ابریشم

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.