برق انداختن فرش

برق انداختن فرش


چگونه فرش را براق کنیم؟

تمیز و براق کردن فرش یکی از کارهای با اهمیت برای خانم‌های خانه‌دار است. به همین دلیل راه‌های مختلفی که با آن می‌توانند فرش را براق کنند امتحان می‌کنند. در این مطلب قصد داریم بهترین راه‌های براق کردن فرش را به شما آموزش دهیم.

براق کردن فرش با جارو کردن

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای براق شدن فرش این است که روی آن را با جارو برقی تمیز کنید. نشستن گرد و غبار روی فرش باعث کدر شدن رنگ الیاف آن می‌شود و ظاهر فرش را خراب می‌کند. درحالی‌که اگر با قدرت مکش بالای جارو برقی روی آن را جارو کنید گرد و غبار از روی فرش پاک می‌شود و فرش براق می‌شود.

همچنین بخوانید ….

برای شستن فرش در منزل یا در قالیشویی باید از شوینده‌ی مناسب استفاده شود تا فرش به خوبی تمیز شود. یکی از شوینده‌های مناسب برای شستن فرش پودر صابون است. در این مطلب….

لکه برداری از روی فرش

یکی دیگر از راه‌های موثر برای براق کردن فرش این است که لکه‌های روی فرش را پاک کنید. در اثر ریختن مواد غذایی، نوشیدنی‌هایی نظیر شیر، قهوه یا آبمیوه فرش کثیف  و کدر می‌شود. پس با استفاده از شوینده‌های مناسب می‌توانید لکه‌ها را پاک کنید و فرش را براق کنید.

برای پاک کردن لکه‌ها باید حلال مناسب آن را استفاده کنید. به طور مثال از شامپو فرش یا مایع ظرفشویی برای پاک کردن لکه خوراکی‌ها استفاده کنید، اما اگر روی فرش منزل لکه جوهر ریخته و فرش را کدر کرده از ماست برای تمیز کردن آن استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید فرش‌ها را براق و درخشان کنید.

براق کردن فرش با سرکه سفید

یکی از راه‌های براق و تمیز کردن فرش استفاده از سرکه سفید است. اگر فرش منزل در اثر رفت و آمد یا نشستن گرد و غبار کثیف و کدر شده و قصد دارید در منزل آن را تمیز کنید می‌توانید از سرکه سفید و یک شوینده دیگر برای تمیز کردن آن استفاده کنید. به طور مثال مایع ظرفشویی را با آب و سرکه سفید مخلوط کنید و روی فرش بریزید و سپس فرش را بشویید و آبکشی کنید. با استفاده از این شیوه فرش درخشان و تمیز می‌شود.

برق انداختن روی فرش با نشاسته ذرت

نشاسته ذرت فرش را درخشان و تمیز می‌کند. پس اگر لکه‌ای روی فرش مشاهده می‌کنید که با شستشو از بین نرفته است می‌توایند کمی پودر نشاسته روی فرش بپاشید و نیم ساعت صبر کنید. پس از نیم ساعت با قدرت بالای مکش جارو برقی فرش را جارو کنید. بعد از انجام این کار متوجه تمیز و درخشان شدن فرش می‌شوید.

برق انداختن فرش

برق انداختن روی فرش با جوش شیرین

جوش شیرین هم مانند نشاسته می‌تواند به طرز موثری فرش را تمیز و درخشان کند. برای استفاده باید جوش شیرین را روی فرش بپاشید و بعد از نیم ساعت با جارو برقی تمیز کنید.

کسانی که ساکن کرج هستند می‌توانند فرش‌های خود را برای شستشو به قالیشوئی مرکزی کرج بسپارند. این قالیشوئی عضو رسمی اتحادیه قالیشوئی است و بیش از ۵۰ سال سابقه‌ی فعالیت در این زمینه را دارد. با شماره تلفن‌های ۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶- ۰۲۶۳۲۷۲۷۰۶۰ می‌توانید با قالیشوئی مرکزی تماس بگیرید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.