پاک کردن لکه شیر از روی فرش - قالیشویی مرکزی

پاک کردن لکه شیر از روی فرش


چگونه لکه شیر را از روی فرش پاک کنیم؟

ریختن خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها روی فرش اتفاق ناخوشایندی است که پاک کردن آن باعث زحمت است. اما انتخاب شوینده مناسب و استفاده از بهترین روش برای شستن فرش، باعث می‌شود لکه خوراکی و نوشیدنی به راحتی از روی فرش پاک شود و الیاف آن تمیز شود.

در این مطلب قصد داریم شیوه صحیح پاک کردن لکه شیر از روی فرش را بررسی کنیم. اگر می‌خواهید اطلاعات دقیقی در این زمینه بدست بیاورید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

پاک کردن لکه شیر از روی فرش با شوینده

اولین حلال مناسبی که قصد داریم برای شستن و تمیز کردن لکه شیر به شما معرفی کنیم، شوینده‌های خانگی و معمولی هستند. وقتی شیشه شیر از دست کودک خردسال شما رها می‌شود و روی فرش می‌ریزد یا اینکه لیوان شیر از دست یکی از اعضای خانواده می‌افتد و شیر روی فرش پخش می‌شود، قبل از هر کاری لکه را با یک دستمال نخی و تمیز پاک کنید. می‌توانید دستمال را با کمی آب مرطوب کنید.بهترین شوینده‌هایی که برای شستن و تمیز کردن لکه شیر از روی فرش به شما پیشنهاد می‌کنیم شامل موارد زیر است.

همچنین بخوانید ….

ریختن خون روی فرش موجب ایجاد بوی بد و تغییر رنگ الیاف فرش می‌شود. این مطلب راهنمای کاملی درباره روش‌های پاک کردن لکه خون از روی فرش است …

  •  مایع ظرفشویی
  • پودر شوینده دستی
  • شامپو فرش
  •  صابون مایع

برای استفاده از هر کدام از این شوینده‌ها فقط کافی‌ست مقداری از شوینده را با آب رقیق کنید. سپس دستمال یا یک تکه ابر را داخل محلول شوینده و آب بزنید و روی لکه شیر بکشید. در صورتی که چند مرتبه این کار را تکرار کنید، لکه شیر به خوبی از روی الیاف فرش پاک می‌شود و الیاف فرش تمیز و درخشان می‌شوند.

مزیت استفاده از این شوینده‌ها برای پاک کردن لکه شیر از روی فرش این است که هیچ آسیبی به الیاف فرش نمی‌زنند و آن را خراب نمی‌کنند. از طرف دیگر این شوینده‌ها خانگی و در دسترس هستند و قیمت مناسبی دارند؛ بنابراین لازم نیست بابت خرید آن‌ها هزینه‌ای صرف کنید.

پاک کردن لکه شیر از روی فرش - قالیشویی مرکزی

بهترین راه برای پاک کردن لکه شیر قدیمی از روی فرش

شاید شما هم این تجربه را داشته باشید که شیر یا نوشیدنی دیگری روی فرش بریزد، اما در همان لحظه فرصت نکنید آن لکه را پاک کنید. بعد از چند روز که بخواهید لکه شیر را پاک کنید، متوجه می‌شوید که لکه به راحتی تمیز نمی‌شود.

بهترین توصیه در این مواقع این است که از سرکه استفاده کنید. یعنی شوینده‌ها را با آب و سرکه رقیق کنید و دستمال آغشته به این مواد را روی الیاف فرش بکشید. حتی می‌توانید مقداری سرکه را روی لکه اسپری کنید تا لکه شیر را پاک کنید. برای اینکه لکه شیر به طور کامل پاک شود، بهتر است چند بار کار خود را تکرار کنید.

معرفی قالیشویی مرکزی کرج

پاک کردن لکه‌های روی فرش در منزل کار سختی نیست و به سادگی انجام می‌شود. اما درصورتی که موفق نشدید لکه‌های روی فرش را تمیز کنید، بهتر است از خدمات یک قالیشویی معتبر استفاده کنید. قالیشویی مرکزی کرج با استفاده از دستگاه‌ها و ماشین آلات پیشرفته و با تکیه بر مهارت و تخصص کارکنان قالیشویی، انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی و تابلو فرش را به دقت شستشو و تمیز می‌کند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.