درباره پاک کردن لکه خون از روی فرش - قالیشویی مرکزی

درباره پاک کردن لکه خون از روی فرش


راهنمای کامل درباره پاک کردن لکه خون از روی فرش

پاک کردن لکه‌های نوشیدنی‌ها، رنگ‌ها یا لکه خون و ادرار از روی فرش نیاز به مهارت و استفاده از حلال مناسب دارد. با خواندن این مطلب می‌توانید اطلاعات کامل و دقیقی درباره پاک کردن لکه خون از روی فرش بخوانید و به سادگی لکه‌های ایجاد شده را پاک کنید. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

چگونه خون تازه را از روی فرش پاک کنیم؟

پاک کردن هر لکه‌ای از روی فرش نیازمند به کار بردن حلال و شوینده مناسب است و طی چند مرحله باید انجام شود.برای پاک کردن لکه خونی که به تازگی روی فرش ایجاد شده و هنوز خشک نشده، ابتدا باید از یک دستمال بزرگ یا حوله استفاده کنید.

دستمال را روی لکه خون بگذارید تا خون را از روی الیاف جمع کند. دقت داشته باشید نباید پارچه را به طرفین بکشید، بلکه به صورت ضربه‌ای به لکه خون بزنید تا لکه را تمیز کند.

همچنین بخوانید ….

هنگامی که یک لکه روی فرش ایجاد شوید باید سریعا اقدام به پاک کردن آن کنید در غیر این صورت ممکن است مشکلات تازه و همیشگی برای فرش ایجاد شود. در ادامه در نظر داریم شما را با چرایی پاک کردن سریع لکه های روی فرش آشنا کنیم…

در مرحله بعد از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید.

استفاده از آب و سرکه سفید

سرکه سفید حلال مناسبی است که می‌تواند لکه خون را از روی الیاف فرش تمیز کند. باید یک تکه ابر را به مخلوط آب و سرکه آغشته کنید و روی لکه بکشید تا اثر رنگ آن را از بین ببرد.

استفاده از محلول آب سرد و نمک

یکی دیگر از ترکیبات مناسبی که رنگ خون را از الیاف فرش تمیز می‌کند، آب سرد و نمک است. می‌توانید دستمال را به آب و نمک آغشته کنید یا اینکه آب و نمک را روی لکه اسپری کنید و فرش را پاک کنید تا رنگ خون از بین برود.

 استفاده از هیدروژن پر اکسید

هیدورن پر اکسید هم از حلال‌های مناسب برای تمیز کردن لکه خون است که می‌تواند به خوبی الیاف فرش را تمیز کند.

درباره پاک کردن لکه خون از روی فرش - قالیشویی مرکزی

چگونه خون خشک شده از روی فرش پاک کنیم؟

ممکن است وقتی خون روی فرش می‌ریزد، فرصت نداشته باشید آن را تمیز کنید یا اینکه اصلا متوجه کثیف شدن فرش نشوید و بعد از مدتی بخواهید فرش را تمیز کنید. در این مواقع ابتدا باید با یک جسم نوک تیز خون خشک شده را از روی الیاف فرش بتراشید، سپس از ترد کننده گوشت استفاده کنید.پودر ترد کننده گوشت را با آب مخلوط کنید و روی فرش بریزید. سپس با یک برس یا پارچه فرش را تمیز کنید.

جمع بندی

ریختن خون روی فرش باعث کثیف و بد بو شدن آن می‌شود. در این مطلب سعی کردیم روش‌هایی برای تمیز کردن رنگ خون از روی الیاف فرش را در اختیار شما دهیم تا بتوانید فرش را تمیز و درخشان نمایید. امیدواریم این اطلاعات برای شما کاربردی باشد.

قالیشویی مرکزی کرج با سابقه‌ای طولانی در زمینه ارائه خدمات لکه‌برداری و شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی و رفوی فرش‌های کهنه و آسیب‌دیده توانسته رضایت مشتریان را جلب کند. برای ثبت سفارشات در این قالیشویی می‌توانید با ۲۰ خط ویژه با شماره تلفن‌های ۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶ تماس بگیرید یا اینکه سفارش را به صورت آنلاین ثبت کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.