رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش به همراه مراحل کامل آن - قالیشویی مرکزی

رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش به همراه مراحل کامل آن


سوختگی فرش در اثر سیگار را می‌توان جزو اتفاقات ناخوشایندی دانست که ممکن است برای هر فرشی رخ دهد. با این حال بروز آن می‌تواند تأثیرات مخربی بر سلامت و البته زیبایی فرش شما داشته باشد. به همین جهت است که اغلب افراد خانه‌دار به دنبال روش‌هایی برای رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش هستند.با این حال باید عنوان کنیم که این موضوع می‌تواند بسیار تخصصی بوده و نیاز به ظرافت بالایی دارد. ما در ادامه این مقاله سعی داریم تا به شیوه‌ای دقیق این روش را برای شما تشریح کرده و نحوه پاک‌کردن جای سوختگی سیگار از روی فرش را خدمت شما عزیزان بیان کنیم؛ لذا بهتر است با ما همراه شوید.

چگونگی رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش

فرش‌ها را می‌توان جزو لوازم حساس به آتش دانست که می‌تواند تحت تأثیر گرمای آتش یا موارد مشابه آسیب‌های جدی ببیند. زمانی که سیگار روشن روی فرش بیفتد، غالباً بخش شعله آن باعث سوزاندن فرش شده و لکه‌های سیاه رنگی را روی آن به جا می‌گذارد. این موضوع باعث می‌شود تا از جلوه و زیبایی فرش کاسته شود.با این حال جای نگرانی نیست چرا که می‌توان تا حد زیادی آن را برطرف کرد. البته باید بدانید که این قسمت نمی‌تواند همچون روز اول شود. اما در هر حال می‌توان لکه سیاه روی آن را برطرف کرد. به منظور رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش، باید چند اقدام ساده را انجام دهید. ما در ادامه آن‌ها را برای شما ذکر کرده‌ایم.

همچنین بخوانید ….

رفو کردن یا ترمیم به اقداماتی گفته می‌شود که در آن آسیب‌های ظاهری فرش از بین می‌رود. این مطلب دربرگیرنده اطلاعات کامل در مورد رفو کردن فرش ماشینی است…

گام نخست

در ابتدا سعی کنید تا به کمک یک کاغذ سنباده، لکه‌های سیاه روی فرش را به آرامی بسابید. این کار باعث می‌شود تا سایز و اندازه این لکه‌ها کوچک‌تر شود.

گام دوم

برای رعایت نظافت و جلوگیری از نفوذ ذرات کوچک‌تر، آن‌ها را به‌وسیله یک جارو برقی تمیز کرده و سطح آن را هرگونه آلودگی پاک کنید.

گام سوم

اگر همچنان آثار سوختگی و لکه‌های سیاه رنگ وجود داشت، می‌توانید به کمک ناخن‌گیر یا قیچی کوچک، آن را از پرزها یا بافت‌های فرش جدا کنید. در نظر داشته باشید که این مرحله ظرافت زیادی داشته و نباید به بافت‌های سالم ضربه‌ای وارد شود.

رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش به همراه مراحل کامل آن - قالیشویی مرکزی

گام چهارم

اگر با وجود این اقدامات باز هم آثار سوختگی بر روی فرش شما وجود داشت، بهتر است یک محلول متشکل از آب اکسیژنه و آب ایجاد کنید. باید مقدار آب در این محلول ۱۰ برابر آب اکسیژنه باشد. پس از آن یک دستمال مرطوب را در محلول مورد نظر فروکرده و بر روی لکه بمالید. این کار باعث می‌شود تا به شیوه‌ای ساده‌تر تمیز شود. پس از این اقدام نسبت به شستن و خشک کردن فرش خود اقدام کنید.

راهکار ساده‌تر برای رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش

همان گونه که مشاهده کردید، رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش می‌تواند مسیر نسبتاً وقت‌گیری داشته باشد که گاهی اوقات از حوصله و زمان افراد خارج است. مازاد بر این احتمال آسیب دیدگی فرش در این فرایند بسیار است. همین عامل باعث شده تا اغلب افراد به دنبال یک مرکز برای حذف سوختگی جای سیگار از روی فرش‌هایشان باشند.قالیشویی مرکزی یکی از معتبرترین مراجعی است که می‌تواند این مشکل را به شیوه‌ای ساده برای شما برطرف کند. کارشناسان ما با داشتن تجربه و شناخت بالایی که در زمینه فرش‌ها دارند، می‌توانند در ساده‌ترین وجه ممکن نسبت به تمیزسازی فرش شما و رفع جای سوختگی‌های آن اقدام کنند.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.