صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز در مورد رفوکردن فرش ماشینی - قالیشویی مرکزی

صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز در مورد رفوکردن فرش ماشینی


آیا فرش ماشینی رفو می‌شود؟

رفوگری یک حرفه‌ی هنرمندانه است که به واسطه‌ی آن فرش‌های کهنه و آسیب‌دیده ترمیم می‌شوند. پس دیگر لازم نیست نگران آسیب، پارگی یا سوختگی روی فرش باشیم، چون با رفو کردن می‌توان آن‌ها را از بین برد و مجدداً از فرش استفاده کرد. اما سوال این است که رفوکردن فرش ماشینی هم امکان‌پذیر است یا اینکه رفو کردن فقط مختص فرش‌های دستبافت و گران قیمت است.در این مطلب به طور مفصل به این سوال پاسخ می‌دهیم. همراه ما باشید و از اطلاعات دقیق این مطلب استفاده کنید.

رفوکردن فرش ماشینی

فرش ماشینی هم مانند فرش دستبافت ممکن است در اسباب کشی به جایی گیر کند و پاره شود یا اینکه در اثر سیگار یا قابلمه‌ی داغ بسوزد. همانطور که در فرش دستبافت قسمت‌های سوخته‌ی فرش جدا می‌شود و با الیاف جدید ترمیم می‌شود، فرش ماشین را هم می‌توان توسط رفوکاران حرفه‌ای ترمیم کرد.

همچنین بخوانید ….

ابزار و تجهیزات قالیبافی مختلفی وجود دارد که داشتن برخی از آن ها مثل دار قالی بافی برای همه بافنده ها ضروری و واجب است در این مقاله در نظر داریم شما را با تمامی آن آشنا کنیم …

بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که رفو کردن فرش ماشینی اقدامی مقرون به‌صرفه است. زیرا هزینه‌ی ترمیم فرش هر چقدر هم که باشد از هزینه‌ی خرید یک فرش نو کمتر است. به همین دلیل بسیاری از افراد با آسیبی که به فرش وارد می‌شود برای رفو کردن آن اقدام می‌کنند.

خدمات رفوی فرش ماشینی شامل چه مواردی است؟

انواع خدماتی که با رفو کردن فرش انجام می‌شود شامل موارد زیر است.

  •  لکه‌برداری و رنگ‌برداری
    یکی از آسیب‌هایی که به فرش ماشینی وارد می‌شود این است که به دلیل شستشو رنگ‌های آن با هم تداخل پیدا می‌کند و زیبایی ظاهری فرش از بین می‌رود. اما با رفوکردن فرش ماشینی می‌توان این آسیب را از بین برد و ظاهر فرش را مثل روز اول نمود.
  •  رفع سوختگی فرش
  •  ترمیم ریشه‌های آسیب دیده فرش
  •  رفع پوسیدگی فرش
    پوسیده شدن فرش یکی از آسیب‌هایی است که ارزش و قیمت آن را کم می‌کند و شاید موجب غیر قابل استفاده شدن فرش شود. اما رفوکار با تجربه می‌تواند قسمت‌های پوسیده فرش را ترمیم کند و شرایط استفاده‌ی مجدد از فرش را فراهم کند.
صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز در مورد رفوکردن فرش ماشینی - قالیشویی مرکزی

هزینه رفو فرش ماشینی چقدر است؟

اگر نگران هزینه‌ی رفو کردن فرش ماشینی هستید بهتر است بدانید هیچ قیمت ثابتی برای دستمزد رفوکاران وجود ندارد، چون هزینه‌ی رفو کردن فرش دقیقا به نوع آسیب فرش و گستردگی آن بستگی دارد. به طور مثال هزینه‌ی رفوکردن ریشه‌های آسیب دیده و پوسیده‌ی فرش با سوختگی فرش یا از بین رفتن رنگ الیاف آن کاملا تفاوت دارد.اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که قبل از شروع اقدامات رفو، رفوکار حرفه‌ای هزینه‌ی تقریبی ترمیم فرش را به شما اعلام می‌کند و شما می‌توانید در مورد انجام دادن یا ندادن آن تصمیم بگیرید.

معرفی یک قالیشویی معتبر برای خدمات رفوکردن فرش

قالیشویی مرکزی کرج با کارکنان با تجربه و ماهر و رفوکاران با سابقه انواع خدمات شستشو و ترمیم فرش را انجام می‌دهد. شستشو و تمیز کردن فرش ماشینی و دستبافت، تابلو فرش، موکت و خدمات خشکشویی تشک خوشخواب و مبلمان هم در این مجموعه با قیمت مناسب در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.شما می‌توانید سفارشات خود را به صورت آنلاین در سایت قالیشویی ثبت کنید یا اینکه با شماره تلفن‌های ۰۲۶۳۲۷۰۰۱۲۶ یا ۰۲۶۳۲۷۲۷۰۶۰ تماس بگیرید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.