شستن فرش دستباف در قالیشویی

فرش های دستباف نفیس و ابریشمی، ارزش مادی و معنوی زیادی دارند. به همین دلیل شستن آن ها باید بادقت و بصورت اصولی انجام شود. فرش دستباف بر اساس تار و پود خود شامل انواع فرش های پشمی، پنبه ای، ابریشمی و نخی می شود. در تار و پود این فرش ها که با دست بافته می شوند، از رنگ های طبیعی، جانوری، گیاهی و فلزی استفاده می شود و در صورتی که به صورت صحیح شسته نشوند، این رنگ ها در سطح فرش پخش شده و فرش زیبایی خود را از دست می دهد.

بررسی نوع فرش دستباف برای شستشو در قالیشویی

در قالیشویی بیش از شروع عملیات شستشو، تار و پود فرش، جنس آن، بلندی و کوتاهی اش، هرگونه خرابی و عمر فرش مورد بررسی قرار می گیرد. این ها نکاتی است که ما در منزل هنگام شستن فرش مدنظر قرار نمی دهیم و از آن آگاه نیستیم. برای مثال، در شستشوی فرش ابریشم از برس استفاده نمی شود یا دمای آب در شستن فرش دستباف اهمیت زیادی دارد. چون آب خیلی گرم موجب قاطی شدن رنگ های فرش می شود. برای همین قالیشویی از آب سرد با دماس مناسب استفاده می کند.

شستشوی فرش ماشینی در قالیشویی

یکی از معایب شستن فرش در منزل، عدم دسترسی به شوینده های مرغوب و مناسب با جنس و الیاف فرش و یا ناتوانی در پاک کردن لکه هایی همچون لکه روغن، لاک و یا چای است. یک قالیشویی با استفاده از شوینده های مخصوص برای شستشوی فرش ماشینی اقدام می کند. متخصصان در قالیشویی آگاهند که برای فرش دستباف و ماشینی از چه موادی استفاده کنند و همچنین برای رفع لکه از چه متریالی استفاده شود که به کیفیت تار و پود این کالا آسیب نزند.

همچنین بخوانید ….

اتحادیه‌های صنفی با هدف حمایت از حقوق صنفی مشاغل مربوط به صنف خود، ایجاد همکاری و هماهنگی بین کسبه و همچنین حمایت از مصرف کنندگان ایجاد شده‌اند. اتحادیه قالیشویی کرج نیز با همین هدف و متشکل از افراد خوشنام و باتجربه این صنف فعالیت خودش را آغاز کرده است تا…

استفاده از تجهیزات پیشرفته در قالیشویی

یکی از مزیت های سپردن فرش در قالیشویی بهره گیری از تجهیزات و فناوری روز دنیا برای انجام این عملیات است. در هر مرحله از شستشوی فرش در قالیشویی از یک دستگاه صنعتی خاص استفاده می شود. از دیگر مزایای قالیشویی استفاده از جارو های صنعتی برای زدودن گرد و غبار است که عمیق ترین ذرات خاک و مو را از فرش بیرون کشیده و از جاروبرقی خانه بسیار قوی تر است.

استفاده از شوینده های مناسب

همانطور که ذکر شد، در قالیشویی با توجه به جنس و الیاف فرش و نیاز مشتری از شوینده مورد نظر استفاده می شود. وجود نیروی متخصص در قالیشویی این امکان را فراهم کرده است تا با استفاده از تجربه دیروز و دانش امروز، فرش را به صورت تکنیکی شستشو دهند. این کار در افزایش طول عمر و دوام آن نقش بسزایی دارد. پاهی در خانه برای از بین بردن لکه های سمج از شئینده های قوی استفاده می شود که آسیب های جبران ناپذیری برای فرش به همراه خواهد داشت.

دقت، سرعت و کیفیت در قالیشویی

در دنیای پرشتاب امروز، سرعت حرف اول را می زند. مشغله های فراوان موجب شده تا شستن فرش در خانه توسط خود افراد، مدام به تعویق بیفتد. این کار علاوه بر کهنه شدن فرش، آلرژی و آلودگی محیط را نیز به همراه خواهد داشت. سپردن فرش به قالیشویی تنها با یک تماس تلفنی، امکان شستشو را بدون صرف هیچ وقت و انرژی برای شما دارد.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.