مهمترین دلایل پارگی شیرازه فرش

مهمترین دلایل پارگی شیرازه فرش


شیرازه فرش علاوه بر این‌که ماندگاری و مقاومت فرش را افزایش می دهد، در زیبایی آن نیز تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. در زمان‌های قدیم بیشتر از موی بز برای شیرازه‌دوزی استفاده می‌کردند، زیرا در مقایسه با پشم دیگر حیوانات کیفیت بالاتری دارد.

اگر تا انتهای مطلب همراه ما باشید مهمترین دلایل پارگی شیرازه فرش را به شما معرفی می‌کنیم تا با آگاهی از آن‌ها، جلوی این مشکل ناخوشایند را بتوانید بگیرید.

چه عواملی سبب پارگی و خرابی شیرازه فرش می‌شوند؟

رطوبت یکی از عوامل مخرب برای شیرازه فرش محسوب می‌شود و در صورتی که نم و رطوبت به شیرازه‌ها برسد، نتیجه آن چیزی جز خرابی و پوسیدگی فرش نیست.

همچنین در صورتی که شیرازه فرش بیش از حد روی سطح ناهمواری کشیده شود، پاره می‎‎شود و دیگر فرش آن جلوه اولیه خود را ندارد. عامل دیگری که در پارگی شیرازه فرش تاثیر قابل توجهی می‌گذارد، بیدخوردگی است.

همچنین بخوانید ….

هر دو مدل فرش دستبافت و ماشینی به مراقبت‌های زیادی احتیاج دارند تا فرش همان زیبایی و جلوه اولیه را داشته باشد و توجه به نکات مهم برای افزایش طول عمر فرش از اهمیت زیادی برخوردار است…..

نحوه ترمیم پارگی شیرازه فرش

بعد از اطلاع از مهمترین دلایل پارگی شیرازه فرش باید به دنبال ترمیم باشید. اما همین ابتدا بهتر است بگوییم به هیچ عنوان برای انجام این کار حساس خودسرانه وارد عمل نشوید، زیرا تنها با این کار فرش را خراب‌تر می‌کنید.

اما اگر برایتان نحوه این کار سوال است، باید بگوییم برای ترمیم شیرازه آسیب دیده باید نخ مناسب با چله فرش را پیدا کنید، سپس سوزن را نخ کرده و از بالای قسمت آسیب دیده سوزن را داخل فرش کنید.

بعد از تارکشی دیگر خامه رنگ یکسان با شیرازه وارد سوزن می‌شود و شیرازه‌دوزی تا بخش بالایی قسمت آسیب دیده ادامه پیدا می‌کند.

اگر شیرازه جزئی آسیب دیده است، لازم نیست کاملا آن را تعویض کنید. بلکه با سپردن کار ترمیم فرش به قالیشویی متخصص می‌توانید فرش را مانند روز اول تحویل بگیرید.

اگر شیرازه تحت تاثیر عوامل مختلفی که در بالاتر عنوان کردیم به‌طور کامل آسیب دیده باشد، رفوگر با استفاده از تیغ‌های مخصوص شیرازه را کامل از فرش جدا می‌کند و شیراه‌دوزی را دوباره انجام می‌دهد.

البته شیرازه‌دوزی در فرش‌های ماشینی و دستباف فرق دارد. در فرش‌های ماشینی شیرازه‌دوزی از طریق دستگاه سردوز زنی انجام می‌گیرد و در فرش‌های دستباف این کار با دست انجام می‌شود.

مهمترین دلایل پارگی شیرازه فرش

قالیشویی مرکزی کرج ارائه‌دهنده انواع خدمات تخصصی شستشو و ترمیم فرش

قالیشویی مرکزی کرج آماده ارائه انواع خدمات در زمینه شستشوی فرش‌های ماشینی و دستباف، رفوگری و ترمیم و خشکشویی مبلمان و انواع خوشخواب است.

پرسنل این مرکز تمام این کارها را با مواد شوینده درجه یک انجام می‌دهند و متخصص‌های حرفه‌ای خدمات ترمیم فرش را به عهده می‌گیرند.

شما برای ثبت سفارش خدمات خود می‌توانید به دو صورت آنلاین و تلفنی اقدام کنید و بالاترین کیفیت را در سریع‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. قابل به ذکر است که با ثبت سفارش آنلاین می‌توانید تخفیف‌های ویژه‌ای را دریافت کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.