نکات مهم برای افزایش طول عمر فرش

نکات مهم برای افزایش طول عمر فرش


هر دو مدل فرش دستبافت و ماشینی به مراقبت‌های زیادی احتیاج دارند تا فرش همان زیبایی و جلوه اولیه را داشته باشد و توجه به نکات مهم برای افزایش طول عمر فرش از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه مطلب به معرفی این نکات می‌پردازیم، پس تا انتهای متن همراه ما باشید.

به شکل صحیح از جاروبرقی استفاده کنید

فرش اگر در محلی باشد که خیلی زیاد در معرض رفت ‌و آمد قرار دارد، احتمالا خاک و دیگر ذرات آلوده را به خود جذب می‌کند. به‌همین دلیل فرش را باید حداقل در این محل‌ها هفته‌ای دو مرتبه جارو بکشید و برای محل‌های دیگر هفته‌ای یک مرتبه کافی است.

البته در نظر داشته باشید ابتدا محل مدنظر را گردگیری کنید. سپس جارو بکشید و برای محل‌هایی که بیشتر خاک دارد درجه جاروبرقی را روی فشار بیشتر تنظیم کنید.

البته با همه این موارد لازم است بعد از هر یک سال یا حداکثر یک سال و نیم، فرش خود را بشویید و برای انجام این کار بهتر است از قالیشویی‌های معتبری مانند قالیشویی مرکزی کرج استفاده کنید.

همچنین بخوانید ….

تمیزی ریشه‌های فرش همیشه یکی از دغدغه‌های بانوان است، چون رنگ سفید ریشه‌ها کثیفی را خیلی سریع‌تر نشان می‌دهد. به‌همین علت آشنایی با روش های شستشو ریشه فرش در منزل می‌تواند در نظافت و….

از شوینده‌های درجه یک برای شستشوی فرش استفاده کنید

از آن‌جایی که بافت فرش حساس است، نباید از شوینده‌های قوی برای شستشوی آن استفاده کرد. به‌همین علت مجددا سپردن کارهای شستشو به قالیشویی‌های معتبر بهترین گزینه است.

چون پرسنل این مراکز دقیقا می‌دانند باید برای چه نوع بافتی از چه شوینده‌ای استفاده کنند. همچنین با توجه به این‌که سابقه بالایی دارند، مراحل شستشوی فرش را به‌درستی انجام می‌دهند.

فرش را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید

اگر فرش در معرض نور خورشید قرار بگیرد به‌مرور زمان کم‌رنگ‌تر می‌شود و تاروپود فرش پوسیده خواهد شد. بنابراین حتما با استفاده از پرده ضخیم‌ یا روفرشی مناسب از تابش مستقیم نور خورشید به فرش جلوگیری کنید.

گلدان را روی فرش قرار ندهید

اگر گلدان را روی فرش قرار دهید، زمان گل دادن به گل‌ها، رطوبت از زیر گلدان به فرش می‌رسد و بعد از مدتی شاهد پوسیده شدن تار و پود فرش خواهید بود.

لکه‌گیری فرش را به موقع انجام دهید

حتما وقتی لکه‌ای روی فرش ایجاد می‌شود، در سریع‌ترین زمان ممکن برای رفع آن اقدام کنید. زیرا هر چه مدت زمان بیشتری بگذرد، علاوه ‌بر این‌که لکه سخت‌تر پاک می‌شود، به دیگر بخش‌های فرش نیز نفوذ پیدا می‌کند.

نکات مهم برای افزایش طول عمر فرش

سپردن انواع خدمات تخصصی شستشو فرش به قالیشویی مرکزی کرج

بعد از توجه به نکات مهم برای افزایش طول عمر فرش، سپردن کارها به یک قالیشویی معتبر و باکیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است.

قالیشویی مرکزی کرج با بیش از ۵۰ سال سابقه در زمینه شستشوی انواع فرش ماشینی و دستبافت، رفوگری و ترمیم و خشکشویی مبلمان و خوشخواب توانسته است بالاترین کیفیت خدماتی را در اختیار همراهان خود قرار دهد.

سرویس‌دهی به سراسر کرج و حومه با بالاترین سرعت و کیفیت انجام می‎شود. شما می‌توانید برای ثبت سفارش از طریق تماس تلفنی یا آنلاین اقدام کنید، البته با ثبت سفارش آنلاین تخفیف ویژه‌ای نیز دریافت می‌کنید.

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.