شستشوی فرش ابریشم

شستشوی فرش ابریشم


الیاف فرش های ابریشم بسیار حساس و ظریف هستند و ممکن است با کوچک‌ترین گرمایی آسیب ببینند. این الیاف رنگی طبیعی دارند.با توجه به ظرافت فرش های دستبافت، شستشوی آن‌ها نیز فرآیند پیچیده‌ای را می‌طلبد و اگر به روش اصولی اقدام به شستشوی آن‌ها نکنید، فرش شما آسیب می‌بیند، رنگ پس می‌دهد و یا در نقاطی از فرش شاهد تداخل رنگ خواهید بود. سوالی که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد این است که آیا می‌توانیم شستشوی فرش ابریشم را در خانه نیز انجام دهیم؟ پاسخ بسیار ساده است. بله، ولی در صورتی که از مهارت و دانش کافی برای انجام این کار برخوردار باشید. این یعنی نوع مواد شوینده‌ای که به کار می‌برید، دمای آب و همه چیز را باید در فرآیند شستشو مد نظر قرار دهید.

فرش ابریشم چگونه شستشو می‌شود؟

پیش از آغاز شستشو شما باید به این نکته توجه کنید که آیا فرش شما به گونه‌ای است که رنگ پس می‌دهد یا خیر. فهمیدن این کار ریسک زیادی دارد؛ زیرا باید قسمت کوچکی از فرش را به صورت آزمایشی بشویید. شما همچنین می‌توانید یک پارچه نم دار سفید رنگ را روی فرش خود بکشید. در صورتی که فرش شما به گونه‌ای باشد که رنگ پس دهد، پارچه رنگی خواهد شد. هر دو این آزمایش‌ها می‌تواند باعث آسیب دیدن فرش شما شود. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر مهارت لازم را ندارید،‌ این کار را انجام ندهید. اما اگر همه چیز فراهم است، پس می‌توانید شستشوی فرش ابریشم را در منزلتان هم انجام دهید.

 

همچنین بخوانید ….

الیاف فرش های ابریشم بسیار حساس و ظریف هستند و ممکن است با کوچک‌ترین گرمایی آسیب ببینند. این الیاف رنگی طبیعی دارند.با توجه به ظرافت فرش های …

مراحل شستشوی فرش ابریشمی

برای شستشو ابتدا باید فرش را جارو کشید و گرد و غبار روی آن را به خوبی پاک کرد. برای گردگیری می‌توانید فرش را آویزان کنید و به پشت آن با دقت ضربه بزنید. این ضربه نباید به گونه‌ای باشد که باعث آسیب دیدن فرش شما شود. سپس باید یک مواد شوینده مناسب و استاندارد را انتخاب کنید که با رنگ و الیاف فرش شما سازگاری داشته باشد. شوینده‌های مخصوص فرش های ابریشمی فاقد مواد قلیایی و اسیدی بوده و به خاطر واکنش نشان دادن در زمان شستشو، خنثی هستند.

پس از شستشو، باید فرش به روش اصولی آبکشی شود. در این مرحله باید دقت کنید که هیچ آبی داخل تار و پودهای فرش باقی نماند. شما باید اجازه دهید آب به صورت کامل از فرش خارج شود تا فرش شما رنگ پس ندهد. پس از اینکه مطمئن شدید هیچ آبی در داخل فرش نیست، اکنون می‌توانید آن را از موقعیت مناسبی به پایین آویزان کنید تا خشک شود.

شستشوی فرش ابریشم

سفارش آنلاین خدمات قالیشویی مرکزی

با سفارش آنلاین خدمات قالیشویی خود از ۱۰% تخفیف ویژه سفارش آنلاین بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.